Son Konu

İmamoğlu: 'Kanal İstanbul Şantiyesinden Bir Drone Gelmiş Beni Çekiyor'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-88b3141f2715bfd89951f84dbbd912469a86938c.jpg

Kanal İstanbul şantiyesinden gönderilen bir drone'un açıklamada kendisini görüntülediğini söyleyen İBB Lideri İmamoğlu, “Ya aslında naklen veriyoruz bizi çekmenize gerek yok” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Medyascope'ta Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı.

Kanal İstanbul için 26 Haziran'da yapılacak temel atma merasiminin kanal projesiyle ilgili olmadığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Temel atma merasimi katiyetle Kanal İstanbul'la ilgili bir temel atma değildir, net. Üçüncü köprüye dayalı olarak etraf yollar ve ilişki yolları yapılıyor. 26'sında yapılacak işin ismini da size motamot okuyorum: Kuzey Marmara Otoyolu 8. kısım Nakkaş-Başakşehir etabı. Bu, ihalenin başlığı” diye konuştu.

Kanal İstanbul için kurulan şantiyenin, Sazlıdere Barajı'nda İSKİ'nin yetki alanındaki toprağa kurulduğunu belirten İmamoğlu, şunları söyledi:

“Gece yarısı giriş yapılıyor, ezkaza mı bilerek mi, İSKİ alanına şantiye kuruluyor gece yarısı. Ve bizim İSKİ kurumunun haberi yok. Ya bu nedir kardeşim? Yazı yazıyorlar yanıt yok. Sonra arkadaşlar bunları haliyle, İSKİ'nin göbeğine kurulmuş şantiyeyi oradan kaldırıyorlar, İSKİ hudutlarının dışına kaldırıyorlar. Sonra geliyor, gece saat 03.30'da askerler nöbet tutmaya başlıyor. Akıl tutulması diyorum ya. Yani İstanbul Büyükşehir Belediyesi devlet, İSKİ devlet, Ulaştırma Bakanlığı devlet yani akıl tutulması.”

Bugün Sazlıdere Barajı'nda yaptığı basın açıklamasında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na ilişkin bir drone'un kendisini görüntülediğini aktaran İmamoğlu şöyle devam etti:

“Bugün komik bir olay yaşandı. Ben bilmiyordum basın toplantısı yapıyordum. Bir baktım üstte bir tane drone, ben de bizimkiler çekiyor zannedince üstüme biraz çeki nizam verdim güzel çeksinler diye. Oysa Ulaştırma Bakanlığı tarafından şantiyeden bir drone gelmiş beni çekiyor. Akıl niçin tutulmuş biliyor musunuz, ya esasen naklen veriyoruz bizi çekmenize gerek yok. Bu gülünecek bir durum değil. Ben gülerek anlatıyorum ki vatandaşımızın ruhuna su serpelim.”

Yayının tamamı için

İmamoğlu'nun bugün yaptığı basın açıklaması için

Gazete Duvar

Üst Alt