Son Konu

İstiklal Marşının Duz Yazıya Cevrilmiş Hali

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İstiklal Marşının Duz Yazı Hali

İstiklal Marşının Duz Yazı Şekli

Korkma! Bu şafaklarda yuzen al sancak, yurdumun ustunde tuten en son ocak sonmeden sonmez O, benim milletimin parlayacak yıldızıdır O, benimdir; o, ancak benim milletimindir

Ey nazlı hilal! Kurban olayım cehreni catma Kahraman ırkıma bir kez olsun gul; bu ofke ve kızgınlık nedendir? Eğer gulemezsen, sana dokulen kanlarımız helal olmaz Ozgurluk, Hakka tapan milletimin hakkıdır

Ben, ezelden beridir hur yaşadım, hur yaşarım Hangi cılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kukremiş sel gibiyim, bendimi ciğner, aşarım Dağları yırtarım, enginlere sığmam, taşarım

Garbın afakını celik zırhlı duvar sarmışsa, benim de iman dolu goğsum gibi serhaddim var Ulusun, korkma! Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar boyle bir imanı nasıl boğar!

Arkadaş! Sakın yurduma uğratma Govdeni siper et, bu hayasızca akın dursun Hakkın sana vadettiği gunler belki yarın, belki yarından da yakın yakın bir zamanda doğacaktır

Bastığın yerleri “toprak diyerek gecme, tanı Altındaki binlerce kefensiz yatanı duşun Sen şehit oğlusun, atanı incitme, yazıktır Dunyaları alsan da bu cennet vatanı verme

Bu cennet vatanın uğruna kim feda olmaz ki? Şu toprağı sıksan şuheda fışkıracak, şuheda Huda canımı, cananımı, butun varımı alsın da beni vatanımdan cuda etmesin

İlahi, ruhumun senden emeli ancak şudur: Mabedimin goğsune namahrem eli değmesin Bu ezanlar – ki dinin temeli şahadetleri – benim yurdumun ustunde ebedi inlemeli

Taşım varsa taşım, o zaman vecd ile bin secde eder İlahi, her cerihamdan kanlı yaşım boşanır Naaşım yerden ruhi mucerred gibi fışkırır Başım o zaman belki yukselerek Arşa değer

Ey şanlı hilal, sen de şafaklar gibi dalgalan Dokulen kanlarımız artık helal olsun Ebediyen sana ve milletime izmihlal yok Hurriyet, hur yaşamış bayrağımın hakkıdır Bağımsızlık, Hakka tapan milletimin hakkıdır

Üst Alt