Son Konu

Kıvanç Tatlıtuğ (Behlül)

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kıvanç Tatlıtuğ (Behlül) behlülün parfümü behlülün parfümünün markası arabasının markası arabası behlül parfümü 1549268998 1549268998 kivanctatlitugbehlul5c57f80b4dffakivanctatlitugbehlul5c57f80b4dffa http:wwwresimlertvdatamedia224kivanctatlitug​ Adını başta 2002′de ‘Best Model Türkiye’ birincisi, gerisinde da ‘Best Model World’ birincisi olarak duysak da, hemen Gümüş adlı dizide canlandırdığı ‘Mehmet’ karakteriyle hayranlarını ekrana bağlayan, kadınların son gözdelerinden olan Kıvanç Tatlıtuğ hakkında merak ettikleriniz 27 Ekim 1983’te Adana’da, beş çocuklu ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, ortaokulu Yenice Özel Çağ Lisesi’nde aydınlatılmış Adana’dayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü’nde basketbol oynamış 1997’de babasının ciddi bir yürek ameliyatı geçirmesinin arkasında ailesiyle birlikte Adana’dan İstanbul’a taşınmış İstanbul Kalamış Lisesi’nden mezun olan Kıvanç’ın aklı fikri basketboldaymış Tek hayali NBA’de basketbol oynamak olduğu için Ülkerspor’dan gelen cazip teklifi hemencecik kabul etmiş ve orada iki yıl forma giymiş Daha Sonra bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe’de oynamış Fakat dönüş yaptığı Beşiktaş takımında sakatlanması bütün hayallerini suya düşürmüş ve profesyonel basketbol hayatına son vermiş O dönemlerde yakın çevresinin aralıksız fiziğine iltifatlarda bulunduğunu, model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söylüyor Kıvanç Tatlıtuğ O ise bunlara hiç kulak asmamış Ta oysa annesinin yaptığı sürprize dek! Annesi, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ ilanını görünce, Tatlıtuğ’un yanına yer alan bir fotoğrafını göndermiş Bildiri verilen şirketten kendisini aradıklarında şaşkına dönmüş lakin teklifi de kabul etmiş ‘Ben sporcuyum ne işim olur mankenlikle’ derken aniden kendini defilede bulmuş sonra gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç, işin hoşuna gitmesiyle bu mesleğe profesyonel olarak başlamış ‘Annemin beni model yapma gerçek dışı defalarca vardı’ diyor Kıvanç İki sene bir ajansla çalıştıktan sonradan 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında önce Türkiye, sonradan dünya birincisi olmuş Kıvanç Tatlıtuğ Ardından da Fransa günleri başlamış Paris’teki Success Ajans’tan gelen teklifle tüm eşyalarını toplayıp, Paris’e belirlenmiş Burada mesleğini 1,5 yıl sürdürmüş Paris’teyken, ajanstan gelen telefonda, dizi tekliflerinin had safhaya ulaştığını söylemişler Küçüklüğünden beri sinema ve televizyona ilgisinin olduğunu, mutlaka bir uygun bulunmak istediğini lakin o zamanlar ‘Ben manken olacağım, sonra dizi çekeceğim’ gibi hayallerinin olmadığını da sözlerine ekleyen Kıvanç Tatlıtuğ, senaryoları ölçmek için Türkiye’ye gelmiş Gümüş’teki ‘Mehmet’ karakterini kendine çok yakın bulduğunu, oynayabileceğini, en azından kendinden bir şeyler verebileceğini düşünmüş hemen da yayınlanan dizide iki yıldır rol alıyor ve dizi fazla alaka görüyor Kıvanç Tatlıtuğ şu sıralar zamanının çoğunu sette geçiriyor ‘Ne ailemi, ne arkadaşlarımı kimseyi göremiyorum Zaten asosyal bir yaşantım vardı, adamakıllı asosyal oldum’ diye yakınıyor Çekim arasında kitap okur, dergi karıştırır ve müzik dinlermiş Öyle artı da kimseyle konuşmazmış Set çalışanlarının tabiriyle ’gürültüsüz sakin bir çocuk’ bu Kıvanç Tatlıtuğ Kendisini eleştirmeyi sevdiğini söyleyen yakışıklı oyuncu, diziye başlamadan önce bir süre Okan Bayülgen’den ders almış Yakışıklı, göze çarpan bir fiziğe sahip olan Kıvanç Tatlıtuğ, bu yüzden zaman zaman sözlü tacize uğradığını da itiraf ediyor Diğer yana erkek mankenlere karşısında öyle çok kişide var olan gay ve jigolo önyargılarıyla ilgili olarak da ‘Ben pek bir hitabe sergilerim oysa halk yanıma yaklaşamazlar diye eklemeyi de dikkatsizlik etmiyor Gece dışarı çıkmayı, kulüplerde eğlenmeyi sevmiyor Onun yerine arkadaşlarıyla konut muhabbeti yapmaktan hoşlanıyor Birlikte televizyon izliyor veya tavla partileri düzenliyorlar Dünya podyumlarındaki başarılarıyla arkadaşlarına örnek olan Kıvanç Tatlıtuğ, David Beckham’la olan benzerliği hakkında ilgili olarak da ‘Benim saçım uzunken, Beckham’ın adı bile anılmıyordu Doğrusu Beckham bana benzedi’ diyor İyi derecede İngilizce haberdar olan, “Benim için kayda değer olan kariyer diyen Kıvanç Tatlıtuğ’un en büyük gerçek dışı ise iyi bir aktör edinmek Bunun için de ilk adımı atmış Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan (dizide halasını oynayan ‘Gülsun’ rolüyle tanıdığımız) bir süre oyunculuk dersleri almış… “Bakıyorum, çok eksiğim var diyen, dersler almaya devam edeceğini ve iyi bir sinema filminde rol almayı fazla istediğini belirten Kıvanç Tatlıtuğ’un hayallerinden biri de tiyatroda oynamak  

Üst Alt