Son Konu

Kızlar neden benden hoşlanmıyor?Kızla Nasıl Çıkabilirim?Sorunlarına Bilgilendirme

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
ÖNCE GELİŞTİRMEN GEREKEN YÖNTEMLER
Bir kıza çıkma teklifinde bulunmadan önce bir takım temel nitelikleri geliştirmelisinBunlar sadece kızlarla yok herkesle dost olmanı sağlayacakŞunları ele alalım
Nazik Davranmayı öğren
Nazik davranman başkalarına saygı duyduğunu ve olgunlaşarak,şahsiyet geliştirdiğini gösterirFakat nezaket başkalarını etkilemek için giydiğin elbise değildirKendine şöyle sor:'Aileme karşısında davranışlarımda nazik miyim?Değilsen,ailenin dışındaki kişilere nazik davranmaya çalıştığında bu suni görünecektirUnutma,ihtiyatlı bir kız gerçekte nasıl biri olduğunu anlamak için ailene nasıl davrandığına uyarı edecektir
Bu Konuda Kız Yorumları:'Bir çocuk keza minik şeylerde hem de büyük şeylerde nezaket gösterirse bu aslında hoşuma giderYani ayrıca bana kapıyı açması hem de bana ve aileme nazik,dalgın davranması hoş olurdu'(Hande)
'Yeni tanıştığım biri 'Çıktığın biri var mı?ya da 'Gelecekle ilgili hedeflerin neler?'gibi çok bireysel sorular sorarsa hemen ondan soğurumBence bu kabalık,böyle sorular beni huzursuz eder'(Kübra)
Bireysel temizliğine ağırlık ver
Temiz olman yalnızca başkalarına değil kendine de saygı duyduğunu gösterirEğer sen kendine saygı duyarsan büyük olasılıkla başkaları da sana hürmet duyacaktırDiğer taraftan temizliğine uyarı etmezsen bir kızı etkileme çabalarını baltalamış olursun
Bu Konuda Kız Yorumları:'Bana alaka bildiren bir çoçuğun ağzı çok fena kokuyorduBunu göz ardı edemedim(Gamze)
Sohbet etme yeteneğini geliştir:Sağlam bir ilişkinin temeli iyi iletişimdirBunun kapsamına yalnızca kendi ilgilendiğin konularda yok,karşındakini ilgilendiren konularda da konuşmak girer
Bu Konuda Kız Yorumları:'Bir çocuk benimle doğal bir şekilde sohbet edebiliyorsa,ona söyleğim şeyleri hatırlıyorsa ve sohbeti sürdürecek sorular soruyorsa bu beni gerçekten etkiler(Ayça)
'Bence erkekler gördüklerinden,kızlarsa daha çok duyduklarından etkileniyor(Dilara)
'Bir çocuktan hedşye edinmek güzel bir şeyAma bir de sohbeti güzelse,seni sözleriyle rahatlıyor ve cesaretlendiriyorsa,işte bu süper olur!(Elif)
'Hemn mizah duygusu olan ayrıca de yapmacık olmayan ciddi konularda konuşabilen irini daha yakından tanımayı kuşkusuz isterdim'(ebru)
Bu öneriler uygulaman iyi arkadaşlıklar kurmana muavin olacakPeki bir kızla önemli bir ilişkiye başlamaya kendini hazır hissettiğinde ne yapmalısın?
Duygularını açıkla
Beğendiğin bir arkadaşının senin için iyi bir benzeyen olabileceğini düşünüyorsan ona ilgi duyduğunu açıklaDuyguarını arkadaş canlısı ve net şekilde dile getirElbette bunu yapmak basit değildirReddedilmekten korkuyor olabilirsinFakat bu konuda birincil adımı atman olgunlaştığının göstergesidir
Bu Konuda Kız Yorumları:'Sonuşta zihinleri okuyamamBiri beni daha yakından tanımak istiyorsa içten olmalı ve gelip benimle açıkça konuşmalı'(Derya)
'Eğer bir süredir arkaşsanız ilişkinin bu şekilde değişmesi azıcık acayip olabilirAma biri bana bundan böyle sadece ahbap olmak istemediğini söylerse ona saygı duyarım(Merve)
Onun kararına hürmet göster
Peki ya arkadaşın seninle daha ciddi bir ilişkiye girmek istemediğini söylerse ne olacak?Kendi duygularından belirlenmiş olduğunu ve hayır dediyse bunu gerçekten istemediğini kabul ederek ona saygı duyduğunu gösterIsrar edersen olgun biri olmadığını göstermiş olacaksınBir kızın açık ret cevabını görmezden gelir,hatta buna sinirlenirsen gerçekte onu mu yoksa kendini mi düşünmüş olursun?
Bu Konuda Kız Yorumları:'Birine emin bir dille hayır dediğimde ısrar etmeye devam ederse bu beni sinirlendirir'(Yasemin)
'Bir çocuğa pnunla ilgilenmediğimi açıkladım ama o telefon numaramı almakta ısrar ettiOna aleyhinde nazik olmaya çalıştımSonuçta duygularını izah etmek için cesaret bulması illaki zorduAma sonunda ona kesin bir dille vcevap vermem gerekti(Şule)
YAPMAMAN GEREKENLER
Bazı erkekler kızların kendilerini sevmesini sağlamakta öyle sorun yaşamadıklarını düşünürlerHatta kimin daha çok kızın ilgisini çekeceği konusunda birbiriyle yarışabilirlerAncak böyle bir konuda yarış yerine getirmek acımasızlıktır ve fena bir nama sahip olmana neden olurŞunları yaparsan böyle bir sonuçtan korunabilirsin
Gönül eğlendirme
Gönül eğlendiren biri karşısındakine iltilaflar yağdırır ve vücut diliyle romantil duygular uyandırmaya çalışırSaygın bir ilişkiye başlangıç niyetinde değildirGönül eğlendiren biri,fena bir arkadaş ve fena bir eş olurSağduyulu kızlar bunun farkındadır
Bu Konuda Kız Yorumları:'Biri sana övgü ediyorsa ve daha geçen ay arkaşına da aynı şeyleri söylemişse bu cok kazanç(Merve)
'Bir defasında çekici bir çocuk kesintisiz kendinden bahsederek benimle flört etmeye başladıGrubumuza başka bir kız katılınca aynısını ona da yaptıSonra bir kız daha geldi ve ona da benzer şeyleri söylediÇok cirkin bir davranıştı!'(Dilara)
Bir kızın duygularıyla oynama
Bir kızla, bir erkekle dost olduğun gibi arkadaş olabileceğini düşünmeNeden mi?Şöyle düşün:Bir erkek arkadaşına yeni ekip elbisesinin ona çok yakıştığını söylediğinde ya da onunla çoğu kez konuşup dertleştiğinde,ona romantik bir alaka duyduğunu nasıl olursa olsun düşünmezFakat eğer bir kız güzel göründüğünü söylersen ya da onunla çoğu kez konuşup dertleşirsen büyük muhtemelen ona romantik bir alaka duyduğunu düşünecektir
Bu Konuda Kız Yorumları:'Sanırım erkekler,kızlara erkek arkadaşlarına davrandıkları gibi davranamayacaklarını anlamıyorlar(Selda)
'Bazen bir çocuk telefon numaramı alıyor ve bir vakit daha sonra ondan mesaj alıyorumAma niyetini anlamıyorumBazen sırf mesajlaşarak bir ilişkiye başlamış oluyorsun ve o kişide duygusal olarak bağlanıyorsunAma kısacık bir mesajda ne söyleyebilirsin fakat?'(Gizem)
'Bence birçok erkek bir kızın hissi olarak ona ne kadar tez bağlanabileceğinin farkında değil,özellikle de cana yakın ve hoşsohbet biriyseKızların çaresiz olduğunu söylemiyorumAma sanırım onların birçok seveceği birini arıyor ve hayellerindeki eşi bulmayı umuyor(Istek)
Realist Ol
Bütün kızların senden hoşlanacağını dikkate almak reel dışıdır,hatta bu egoizm olurFakat şunu akılda tutarsan bazı kızlar senden hoşlanacaktır:Kişiliğin dış görünüşünden daha önemlidir
Bu Konuda Kız Yorumları:'Erkekler oysa belirtilen bir şekilde giyindiklerinde ya da belirli bir dış görünüşe sahip olduklarında kızları etkileyebileceklerini düşünüyorlarBu bir ölçüde dürüst olsa da bence çoğu kız daha fazla bir erkeğin hoş niteliklerinden etkileniyor(Yasemin)

Üst Alt