Son Konu

Kriz Cem Yılmaz'ı Teğet Geçmiş

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kriz Cem Yılmaz'ı Teğet Geçmiş Keşke bizleride teğet geçseydi krizkrizcemyilmazitegetgecmis5c4e82551b9f9gifalt :tik: :tik: :tik: 1548649039 1548649039 krizcemyilmazitegetgecmis5c4e82551f055krizcemyilmazitegetgecmis5c4e82551f055 krizcemyilmazitegetgecmis5c4e82551f055 Daha fazla filmleri ile gündeme gelen Cem Yılmaz'ın fiilen dahası marka sahibi olma özelliği var Yılmaz ile filmleri, ekonomi, yaşam üzerine bir söyleşi Cem Yılmaz bir marka ve marka sahibi Adını imza biçiminde ve kendisini tarif eden görüntüsü ile 2000 yılında marka olarak tescil ettirerek bir ilke imza attı 2001 yılında CMYLMZibaresini tüm sınıflarda kayıt ettirdi Oyuncunun, temizleme malzemeleri, mücevherler, otomobiller, cenaze yıkama araçları, vidanjörler, sırça mozaikler, et ve balık mamulleri, ekmek, lahmacun, pizza, şarap, bira ve likörler ve kimyasal ürünlerde, badana ve verniklerde kullanılmak üzere cmylmzve cem yılmaz şekildiye 3 markası bulunuyor Halen aralıksız Türk Telekom'un filmlerinin yanı sıra, OPET, Doritos (Eğitim şart) Panasonic (Radyo spotları), Mavi Jeans (Porsche), Telsim, My Cep reklamları da Yılmaz'ın rol aldığı diğer reklamlar Cem Yılmaz'ın şimdiye değin oynadığı Telsim, Doritos A La Turca ve Opet reklamlarından toplamda 11 milyon dolar kazandığı konuşuluyor Hem Türk Telekom'la 2 yıllığına 4 milyon dolara anlaştığı yazıldı Evet bu haftaki konuğum Cem Yılmaz Kendisiyle CMLYZ şirketinde sadece ekonomi konuşmak üzere buluştuk ve bakın neler konuştuk Bugüne değin filmlerinizden hasar ettiniz mi? Nasıl bir anlaşma yapıyorsunuz? Doğruyu bildirmek gerekirse, ben filmlerimden bugüne kadar hasar etmedim Ufak tiyatro aktiviteleri yapmadığımdan, her zaman büyük salonlarda sahne aldığımdan ve fazla sayıda eğlence yaptığımdan, hesaplı durumum iyi Yapımcılığını başkasının yaptığı, benim oraya değerinde kattığım, öyküyü yazdığım, oyunculuğumu koyduğum filmler de oldu Şimdiye kadar fiziki olarak, şahsi paramı koyduğum bir çalışma sistemi yapmadım Benim Fida Film ile yaptığım ortaklık şöyle; Oyuncuları buldum, öyküyü yazdım, oyuncu olarak oynadım Ben filmcilik gerçekleştirmek ve kaynak bulmak ile ilgili pozisyonda çalışıyorum Benim yaptığım prodüksiyonların pahalı olduğu bir hakiki İzlenmese, bir sonrakini yapacak gücünün kalmayacağı para konuyor Ve yalnız da seyircinin izlemesiyle dönecek bir para bile kurtarmıyor Sponsorlar kurtarıyor Sinemadan iyi kazanıp, kazandırıyor musunuz? Benim kazanımım filmi üretmiş almak ve etrafımdaki katılanların da ticari anlamda memnun olması Mesela bu tayfanın içinde 110 kazanan da oluyor, lakin o ben değilim Sinema çok para harcamaya müsait bir sektör Filmi oluştururken, insan gücü için deha, fazla ciddi kaynak bozmak zorunda olunduğu için, fiyatı yüksek olabiliyor Bazen insanlar Bu filmin nesine bu dek para harcadınız fakat?diyebiliyor Genel böyle seyirci tipi de var Lakin bilmiyor ancak burada 650 birey çalışmış Bu şahısların sanatına, emeğine bir karşılığı olmasını düşünen bir jenerasyonuz Yarım ekmek kaşar yiyelim, hatır gönülle fiyatları kıralım, bunlar değil Herkesin para kazandığı bir şeye dönüştürmek gerekiyor Yahut afişteki bir adamın, başroldekinin ticareti yok sinema Ben sinemadan kazandığım paradan memnunum Kazandırdığımı da düşünüyorum arkadaşlarıma GORA İZLENDİ, YAHŞİ BATI KAZANDI En fazla kazandığınız film hangisi? Şunu hatırlıyorum GORA çok izlenen bir film oldu Hangisi daha çok iş yaptı dersen, Gora, lakin hangisi daha fazla para kazandırdı dersen Yahşi Batı Çalışma şekli, pozisyon, dahil olan ekonomiler, her işte ayrı oluyor Benim şu başlıca dek en fazla para kazandığım iş, Organize İşler'de oynamamdır Bölüp çarpıp çıkardığın vakit 3 dakikalık bir rol için o parayı aldıysam Basit sponsor bulduğunuz ve bu konuda uğurlu olduğunuz söyleniyor Sponsorlar konusunda şanslıyım demem, çünkü bu bir çabanın neticesinde olan bir konu Bu benim başarımdır Bir fikri ikna etmem sonucu kazanımlarım oluyor Şu lahza anlaşmalı olduğum Türk Telekom, benim kişiye özel ilişkilerim sonucu, yalnızca Türk Sineması'na katkı maddesi olsun diye, daha az beklenti ile Yahşi Batı'ya sponsor olmuştur Takviye anlamında para yatırdı Satışa karşın beklediği bir şey değil Ayrıca bizim filmlerin rating yüksek olduğu için sponsor firmaların reaksiyonu da ona tarafından oluyor Filmlerin sonunda, seyirci reaksiyonu da firmaya yönelik olumlu oluyor FİLMLERİ 101 MİLYON TL KAZANDIRDI Cem Yılmaz yeni filmi Yahşi Batı ile birlikte toplam 100 milyon TL hasılata ulaşmayı başaran birincil Türk sinemacı oldu Herşey Hoş Olacak(9540415 TL), GORA ( 30805474 TL), Hokkabaz (12985183 TL), AROG ( 30424262 TL) ve Yahşi Batı (18196630 TL) adlı beş filmi bugüne kadar 12 milyon 661 bin 661 seyirci göre izlenen oyuncunun, filmlerinin hasılatı ise toplam 101 milyon 951 bin 964 liraya ulaştı TEKNEMDE HUZURLUYUM' Vaktim olursa, tekne hayatı beni fazla huzurlu kılıyor Keza de Türk bayraklı, Ataköy'de Birincil başvuranlardan, Türk bayraklı tekne sahibi olanlardan biriyim 58 feet Azimut bir teknem var İstanbul plakalı CEM YILMAZ KRİTERLERİ ÜNLÜ oyuncu filmlerinde oynamasının kriterlerini şöyle açıklıyor; Ben tekliflerde maddi kazanım açık havada, diğer kazanım da gözlersem, teklifleri olumlu değerlendiririm açık konuşmak gerekirse Yani konusunda aç gözlü değilim Ansızın fazla marka ile çalışmam örneğin Bir marka ile bir yıldan eksik çalışmam Ayrıca münferit, bir ürünümüz var, iki reklamını çekeceğiz tekliflerini hiç kabul etmedim Idareli biriyim Sınırsız filmleri çekilmesi durumu oluyor Bir para ödeniyor, marka ister 5 film çeker ister 10, fark etmiyor HOVARDA BİR HAYATIM YOK, EN DÜŞÜK ÜCRETLE GEÇİNEBİLİRİM Sizi mutlu edecek minimum yaşam standardı nedir? Ne dek parayla mutlu bir yaşam sürersiniz? şu anda en düşük ücretle mutlu olurum Yaşam standardım bu yönde Tüm gençliğim çalışarak geçti Çok stresli bir zamandı Adi yaşımdan daha artı yaşlandım Yoruldum 15 yıldır sahnede, öncesi 5 yıldır karikatürle haşır neşir17 yaşında başladım Irk 2025 yılda emekli oluyor bir de fazla stresli bir işim var Ben defalarca seyircinin beklentisinin yüksek olduğu biri oldum Ben fazla mutluyum lakin bir öyle da yıpratıcı bir hayatım oldu id Hesaplı kriz sizi olumsuz etkiledi mi? Benim idareli krizle o kadar alakam yok Krizi teğet geçtim OPET ve Türk Telekom'un ilk senesi aldığım en yüksek ücretleridir Rakam fiyatımı indirmedim İndirmeyi de düşünmüyorum Daha önce de sanatçıların ajans denemeleri başarısız oldu Sizinki nasıl gidiyor? Ya, benzer benim gibi Ali Taran'la ajans denemesi yaptım, başarısız oldum Yürütemedim Bir şey üretmeden bitti 2002'DE KEMAL DERVİŞ'İ İŞLETTİ 2002 yılında bu komik durum şöyle gerçekleşmiş: Uçakta karşı Bakan Kemal Derviş ve Oya Ünlü'yü görebilen Cem Yılmaz, ikilinin yanına yaklaşır, Kemal Derviş'e; Merhaba efendim, ben Van Belediye Başkanıyımdiyerek iyi yolculuklar diler Derviş de yerinden kalkarak, Yılmaz'a Memnun oldum, nasılsınız?diye sorar Muzipliği süren Yılmaz, Sayın bakanım, İller Bankası'nda bir kredi işimiz vardı da, gerçi halledemedik lakin olsun' yanıtını verir Danışmanına dönen Derviş, Gördün mü, Van Belediye Başkanı, ne değin kuytu ve gülünç bir başkanyorumunu yapar Oya Ünlü'nün açıklaması gecikmez: Kemal Bey, o şaka yaptı Kendisi ünlü komedyen Cem Yılmazder KEMAL SUNAL'IN BAŞINA GELEN BANA OLMAYACAK! Fida Film'le ortaklık yapınızdan bahseder misiniz? Fida ile bizim ortaklığımız bir senaryo yazarı olarak, bir oyuncu olarak, o projeden benim haklarımı koruyan bir yapıda olması ve filme de müşterek edilmem konusunda Bu, sinema sektöründe herkesin hayali olan bir şey Kemal Sunal filmleri, o kadar kazandırıyor, hiçbir hak alamıyor Ben bunları yaşamayacağım Bu oyuncuların dikkat etmeleri gereken bir konu Benimle beraber çalışan ve oynayan arkadaşlar da belirli bir rakamın üzerinde hem prim alıyorlar Hiç Keşke yurtdışında bu işi yapsaydım, fazla daha büyük paralar kazanırdımgibi serzenişte bulunur musunuz, yahut azıcık aşım sızısız başımdiyenlerden misin? Ben burada işimi yapmaktan çok memnunum Sinema fazla fena durumda değil Avrupa'daki mücadeleleri görünce, duyunca, Almanya, Fransa, İtalya'da da fazla tedirgin durumlar Biz onlara kadar çok kötü durumda değiliz Son 10 yıldır üretilen filmler ve seyircinin iştiraki Yurtdışında olsaydım, bir şatoda yaşardım, fakat bir karikatür repliği Ben o duyguda değilim A4 KâĞIDI 10 AY SONRADAN EKONOMİYE DÖNÜŞÜYOR Doğrudan Doğruya ve dolaylı olarak kaç kişiye iş sağlıyorsunuz? Kendinizi işveren olarak görüyor musunuz? Değil, öyle bir patronluğum Benim filmlerimde, dolaysız olarak çalışan 250 kişi var Dolambaçlı çalışan da 600 kişi Şu da öbür bir konu; Bir filmin hasılatından binlerce kişi payını alıyor Daima benim şahsımda bölüp çarpıyorlar, ama bine yakın sinema salonların sahipleri, orada çalışanlar Kazanılan paralar Başından itibaren; A4 kâğıdı ile başlıyorsunuz, 10 ay daha sonra ekonomiye dönüşüyor, bu gurur verici Bu beni patronluk hissiyatına sokmuyor, lakin Ekonomiye hareket getirmenin ben de karşılığını alıyorum, yalnız bedensel değil, manevi de Bir sinemaya gittiğimde Abi mısır satışları mükemmel Allah razı olsundemesi bile çok güzel bir duygu Taksi durakları beni böylece fazla seviyor ancak Geçmişte Harbiye Açıkhava'da bir ay boyunca bir tur yapılıyor mesela, çoğu ünlüler çıkıyor Benim olduğum gün, İki posta köfte sattım abi, dahası ben 12'yi de geçiriyorum saati o zamanlar Abi en çok seni seviyoruz, dün Teoman'ın konseri 2330'da bitti abi ya Serzenişte bulunuyorlardı ARABA VE SAAT LÜKSÜM VAR Sizin lüks harcamalarınız neler? Benim lüks harcamam saat ve araba 20'nin üzerinde saatim var İyi markalar En fiyatı yüksek saatim Richard Mille 100 bin TL'nin üzerinde Halen otomobil alıp satıyor musunuz, şu anda kaç otomobiliniz var? Bir hakiki var Nerden para kazandığım, ne değin ücret verdiğim biliniyor Ben otomobil koleksiyoncusu değilim Bazen iki, ara sıra üç ara sıra de dört arabam olmuştur Ama iyi arabaya da bindim PORSCHE'SİZ BİR YAŞAM OLAMAZ Hiç vazgeçmeyeceğin otomobil hangisidir? Porsche'yi çok seviyorum, asla vazgeçemiyorum derhal 4 arabam var Audi R8, 2 Porsche'm var dahası Mercedes cip'im var Elde Etmek isteyip de alamadığın ya da paraya kıyamadığın bir otomobil oldu mu? Değil Bütçemi aşan bir otomobille ilgilenmedim hiç En pahalı arabam Bentley Continental GT (355 bin euro) oldu Vergiler çok yüksek Olsun ülkem kazanıyor! 15 YILDIR BONOKUR'LUYUM 10 YIL SONRA EMEKLİ OLACAĞIM ödenti rekortmeni olacak mısınız? Büyük ihtimalle birincil 5'te olurum tekrar Başladığımdan beri daima ilk 10'dayım zaten 2007'de birinci olmuştum Bu sene rekortmen olamam nasıl olursa olsun Sanatçılar yaşayıp yaşayıp daha sonra yaşlandıklarında Ay beni unuttular diye sızlanıyorlar Parayı yerken hatırlamayanlar, yaşlanınca niye duygusallaşıyor? Içten, yeni cins arkadaşlarım arasında da böyle bir koşul var Ben ekstrem bir örneğim Ben defalarca düzgün insanlarla çalışmayı seçim ettim Sabrettim ara sıra Ürettiğiniz değerden payınız neyse, o paydan hakkınızın korunduğuna dikkat edeceksiniz Kazandığınız paranın şöhretle ilgili olmaması gerekir veya en azından harcamanızın Harcamanızın tanınmışlıkla alakalı olmamalı Umulmadık paralar kazanabilinir, ama çok umduk bir şekilde gidilebilinir de Yaşlılığınız için yatırım yapıyor musunuz? Ben BonoKur'luyum Ayrıca kendi paramı kendim yönetirim Emekliliğime 10 yıl kaldı Paramı bankada tutarım Borsa, altın, döviz al sat hiç o kadar maceralarım değil Kredi kartı ekstrem bir sayfayı geçmez Parayı yavrulatmak için uğraşmıyorum Gayrimenkule şimdiye değin hiç yatırım gözüyle bakmadım Gereklilik olarak aldım her zaman, hiç de satmadım Ben sadece paramı çarçur etmemeye çalışırım  

Üst Alt