Son Konu

Lavaştan Pratik Lahmacun

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
lavastan-pratik-lahmacun.jpg

Lavaştan Pratik Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler

• 250 gram orta yağlı tek çekim yapılmış kıyma
  • 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ
  • 1 adet kırmızı kapya biber
  • 1 adet orta boy soğan
  • 5 diş sarımsak
  • 1 tatlı kaşığı biber salçası
  • 1 tatlı kaşığı domates salçası
  • 5 çorba kaşığı domates sosu
  • 1 ‘ er çay kaşığı kimyon, tuz, kırmızı toz biber ve karabiber; harcın acı olmasını isterseniz pul biber ilave edebilirsiniz.
  • 8 adet hazır lava ş( bim, file marketlerde satılan paket lavaştan kullandım istediğiniz markayı tercih edebilirsiniz. )
Garnitür malzemeleri;
  • İnce doğranmış kıvırcık
  • 1 adet limon
  • Piyazlık doğranmış soğan, maydanoz
  • Toz sumak

Lavaştan Pratik Lahmacun Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Kapya biberimizi, soğan ve sarımsağımızı çok ezmeden rondodan geçirip içerisine domates sosumuzu, biber ve domates salçasını, tüm baharatları ilave edip iyice karıştırıyoruz.
  2. Derin bir kaseye alıp içerisine sıvı yağımızı ve kıymamızı koyup iyice elimizle yoğuruyoruz.
  3. Harcımızı lavaşlarımızın üzerine elimizle iyice yayıyoruz. Daha sonra hafif ısıttığımız tavamızda ağzı kapalı olarak orta ateşte lavaş lahmacunlarımızı kıymamız pişene kadar pişiriyoruz.
  4. Soğumamaları için üst üste bir servis tabağına alıyoruz.
  5. Soğanı az miktar tuz ile ovup ilk acı suyunu alalım üzerine ince kıyılmış maydanoz ve toz sumağı ilave edelim.
  6. Hazırladığımız yeşilliklerimiz ve soğan piyazımız eşliğinde pratik ve bir o kadarda lezzetli lahmacunumuz servise hazır, denemek isteyen herkese şimdiden afiyetler olsun
Not: Şayet evinizde elektrikli ızgara var ise işlemi hızlandırmak için 3 dakika tavada oradan da elektrikli ızgarada kıymalı harç pişene kadar tutabilirsiniz. Ben bu sefer bu şekilde yaptım.

Lavaştan Pratik Lahmacun Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt