Son Konu

Magnezyum Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Cok sık rastlanan bir sorun değildir magnezyum eksikliği ancak yine de her problem gibi ciddiye alınmalı ve tedavi ile ortadan kaldırılmalıdır Magnezyum eksikliği belirtileri nelerdir ve nasıl anlaşılır sizler icin acıkladık

Magnezyum bircok gıdanın icinde bulunan bir maddedir Bu nedenle de eksikliğine nadir olarak rastlanır Ancak sağlıksız beslenen ve duzenli beslenme alışkanlığı bulunmayan kişilerde magnezyum eksikliğine rastlamak mumkundur Magnezyum eksikliği teşhisi nasıl yapılır, belirtileri nelerdir sizlerle
Magnezyum balık, kuruyemişler, soya fasulyesi, ıspanak ve tahıllar gibi bircok gıdada bulunur Magnezyum eksikliğinden şupheleniyorsanız, anlam veremediğiniz belirtilere bakın Magnezyum vucutta onemli gorevler almaktadır Bu yuzden bu mineralin eksikliği uykusuzluktan zor yutkunmaya kadar bircok probleme sebep olabilir
1 Adım
Fiziksel ve mental olarak yorgun musunuz? Magnezyum eksikliği yorgunluğa, surekli uyku haline, iştah kaybına ve insomniyaya sebep olabilir Konsantre olmakta zorlanıyor olabilirsiniz Bazı insanlar yorgunluğu bunaltı hissiyle beraber tecrube ederler Bu da uykunun daha da azalıp yorgunluğun artmasına neden olur
2 Adım
Kas gucunuze dikkat edin Magnezyum eksikliği kaslarınızın sağlığını etkiler Kaslarda zayıflığa, spazma, şiddetli ağrıya veya kramplara neden olur
3 Adım
Doktorunuzdan kalsiyum seviyenizi olcmesini isteyin Duşuk magnezyum kalsiyum seviyenizi etkileyerek hipokalsemiye sebebiyet verir Duşuk magnezyum ayrıca potasyum seviyenize de etki eder, ve potasyumun onemli miktarlarda duşmesine neden olur
4 Adım
Karakterinizdeki değişikliklere bakın Duşuk magnezyum aşırı telaşlılık, dinlenememe ve karamsarlığa neden olabilir Ayrıca goğsunuzde bir darlık ve stresle baş edememe gibi semptomlarla da karşılaşabilirsiniz
h 3Magnezyum Eksikliği Nasıl Anlaşılır?

Üst Alt