Son Konu

Minik köpek:)‏

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Küçük köpek‏ 1549297660 1549297660 minikkopek5c5868059c10eminikkopek5c5868059c10e http:gfx2hotmailcommailw3pr01emoticonssmilewinkgifUFAK KÖPEK xfUid21549297660 1549297660 minikkopek5c5868059c10eminikkopek5c5868059c10e http:gfx2hotmailcommailw3pr01emoticonssmilewinkgif Geçenlerde bir yazıya rastladım Yazıyı okuduktan sonradan hayatta karşımıza çıkan zorluklara aleyhinde keşke bizde bu değin pratik çözümler üretebilsek diye aklımdan geçti Bugünlerde sınavlar defalarca, cümbür cemaat puan hesaplaması, yeni bir hayat arkasından cümbür cemaat kafasında ama A planında peki nedir B planınız? Yahut hayatın akışına mı bıraktınız ömrünüzü Neyse biz hikâyemizi yayınlayalım gerisi size kalsınminikkopek5c58680667f86alt ;) Wink ;) ​ Adamın biri Afrika'da safariye çıkarken yanına minik köpeğini de almış Minik köpek bir gün ormanda dolaşıp kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kaybolduğunu ayrım etmiş Ne yapacağını düşünürken dahası bakmış ancak karşıdan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyeceğini arıyor: — Hemen başım dertte, diye düşünmüş küçük köpek Etrafına bakınmış ve yerde kemik parçalarını görmüş Hemencecik arkasını leoparın geldiği yere dönerek kemikleri kemirmeye başlamış bu vesileyle da arkadaki hareketi kestirmeye çalışıyormuş Leopar tam saldıracakken ufak köpek kendi kendine konuşmuş: — Ne kadar nefis bir leoparmış Acaba etrafta bundan bir tane daha var mı? Bunu duyan leopar bir anda donmuş kalmış ve en yakındaki ağaca tırmanarak dalların arasına saklanmış — Bütün zamanında kurtardım, yoksa bu köpeğe yem olacaktım, diye düşünmüş leopar Tüm bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabileceğini düşünmüş Leoparın yanına giderek neler olduğunu anlatmış Leopar köpeğin yaptıklarına fazla sinirlenmiş ve maymuna: — Atla sırtıma, gidip şunu yakalayalım, demiş Oysa ufak köpek neler olduğunu ve leoparın sırtında maymunla birlikte ve hızla kendisine yaklaştığını ayrım etmiş — Şimdi ne yapacağım, diye düşünürken kaçmaya teşebbüs etmemiş Bunun yerine arkasını leoparın geldiği yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmiş Bütün leopar saldıracakken tekrar kendi kendine konuşmuş: — Bu aptal maymun da nerede kaldı? Yarım saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber değil! YAPABİLİYORSAN; HIZLI DÜŞÜN, SAKIN OL, KUVVETLI GÖRÜN, DÜŞMANINI KENDİ SİLAHI İLE YEN  

Üst Alt