Son Konu

Muhteşem Yüzyıl Sultanları Anlatıyor...

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Muhteşem Asır Sultanları Anlatıyor mükemmel asır sultanları mükemmel asır ne anlatıyor yüzyılda oynamak istiyorum roller mani devran sultan Son zamanların en fazla konuşulan en çok eleştiri bölge harikulade dizi Harikulade Asır'In Valide Sultan'ı,Hatice Sultan'ı ve Mahi Devran Sultan'ı ile dizi hakkında ropörtaj yapıldıKeyifli bir ropörtajla sizi baş başa bırakıyorum Melek'ler 1549277670 1549277670 muhtesemyuzyilsultanlarianlatiyor5c5819ed978e5muhtesemyuzyilsultanlarianlatiyor5c5819ed978e5muhtesemyuzyilsultanlarianlatiyor5c5819ed978e5 BUGÜN SULTAN SÜLEYMAN GİBİ DINÇ BİR ADAMIN KARISI, ANNESİ VE KIZI OLSAYDINIZ? Herşeye burnumu sokardım SELMA ERGEÇ: Hatice Sultan’dan öbür olarak ben her şeye burnumu sokardım Nasılsa kardeşiyim, kovamaz ya yok mi Neboş! Oğluma destek olurdum NEBAHAT ÇEHRE: Böyle durumlarda anneye çok meslek düşüyor Mümkün mertebe sıkıntılarını iyi bilip oğluma destek olurdum Günübirlikse görmezden gelirdim NUR AYSAN: Natürel hiçbir kadın aldatılmak istemez Eğer günübirlikse görmezden gelirdim Ama önemli bir şey varsa durmazdım HAREM HAYATI KADINLAR GÜNÜ GİBİ Gördüğüm kadarıyla imparatorluğun en zinde kadınları olarak biraraya geldiğinizde en çok çanta ve sezon indirimleri konuşuyorsunuz… NUR AYSAN: Aşkolsun (Gülüyorlar) Konularımız duruma tarafından değişiyor Çanta da ayakkabı da konuşabiliriz fakat köşe yazılarını da tartışırız Harem hayatıyla ilgili ne düşünüyorsunuz? NEBAHAT ÇEHRE: Kadınlar günü gibi! Eğlenceli, sazlar çalıyoruz Oradaki kızlar benzer süre eğitim de alıyor Natürel bu eğitimde geyşalık da var Peki ya eleştiriler… SELMA ERGEÇ: Cümbür Cemaat her şeyi eleştirebilir Biz eleştirilere de hürmet duyuyoruz Cevabı izleyici veriyor Ilk bölümler önceden çekildiği için çok iyi lakin sonra bu kalite düşer diyenler de var… NEBAHAT ÇEHRE: Her bölüm daha da özenerek çekilecek Meslek en ince ayrıntısına kadar yerine oturuyor Keza bu işin kaç yıllık bir ön çalışması ve büyük bir yatırımı var Daha bir şey görmediniz Neler neler olacak, dizi daha da güzelleşecek Kostümleriniz dışarıdan fazla ağır ve zor taşınır duruyor Pek mi gerçekte? NUR AYSAN: Değil, öyle ağır değiller Fakat bizim için çok önemliler Oyunculuğumuza etkileri fazla oluyor Hatta bazen bol hissettiklerimizi özellikle daralttırıyoruz fakat bize tepede olan bir duruş sağlasınlar Hürrem Sultan’ı canlandıran Meryem Uzerli’yle aranız nasıl? NEBAHAT ÇEHRE: Meryem’in bu rol için seçilmesi fazla vakit aldı Birincil öncelikle, aylarca niçin bu dek bekledik diye düşündüm Ama daha sonra gördüm çok iyi bir oyuncu Dünya şekeri bir kız hoş sohbet Fazla doğal NEBAHAT ÇEHRE Bazen acaba o dönemde doğrusu yaşadım mı diye düşünüyorum Tarihi bir karakteri canlandırmanın zorlukları neler? Yaşamadığım, kitaplarda okuduğum bir dönem dizisinde Valide Sultan duruşunu sergilemek önemliydi Rolüm için o dönemi anlatan kitapları okudum ve o yıllarda bir annenin nasıl olması gerektiğini düşünüp kafamda bir müşteri yarattım Kıyafetler ve yaratılan büyük platolarla role en ince ayrıntısına kadar adapte oldum Hatta acaba ben bu dönemi yaşadım mı diye düşünmeye bile başladım? (Gülüyor) Valide Sultan’ın günümüz annelerinden farkı ne? Haysiyet ve otorite çok kayda değer İnsanlara davranış biçimi günümüz annelerinden fazla bambaşka En küçük bir hata kelle götürür, diken üstünde oturuyorsunuz ‘Aşkı Memnu’da Firdevs Bayan’ın şuh kahkahaları vardı Bu rolde de kendinizde yeni şeyler keşfettiniz mi? Doğaçlama yaptığım süre daha başarılı oluyorum O kahkahalar da doğaçlamaydı ‘Harikulade Asır’da annenin hakimiyeti ve oğlunu sahiplenmesinden dolayı duruş da çok kayda değer Farkında Olan olmadan kafam hep yukarıda ve tepede olan durmaya başlamış Bana “Zayıfladın mı? dediklerinde duruşumdaki bu değişimi anladım Halit Ergenç rolü için pilates yapmaya başladı Siz neler yapıyorsunuz? Karakterim otursun diye biriki kilo aldım O döneme uygun olması için tırnaklarımı dibine değin kestim Artık cila sürmüyorum bir de saçlarımı o yıllara uygun taramaya başladım ‘Haziran Gecesi’nden beri anne rollerindesiniz Bunu çökertmek istediğiniz oluyor mu? Ben anne olabilecek yaştayım Türkiye’de de belli bir yaştan sonra hayatınızda yalnızca annelik olabilir diye düşünülüyor ve bu roller geliyor Fakat dünya sinemasına baktığında benim yaşımdaki bir Meryl Streep aşk filminde oynayabiliyor Anne rollerinde oynayan bir bayan olarak kendi çocuğunuz olsun ister miydiniz? Bağnaz bir tarafım var Bugünün çocuklarıyla harmoni sağlayabilir miydim bilmiyorum Olur Ya baskı yapıp, çocuğu mutsuz edebilirdim Bu yüzden istemedim Yeğenlerim ve onların çocukları var Onları seviyorum BANA NEBOŞ DERLER Dizide Valide Sultan gelini ve kızına öğütler veriyor Özel hayatınızda da rol arakadaşlarınıza öğüt verir misiniz? İhtiyaçları yok fakat eğer elimden gelen bir şey varsa asistan olurum Biz arkadaş gibiyiz Bana Neboş derler Özel hayatlarına da girmek istiyorum lakin benden saklıyorlar sanırım Her şeyi yakalayamıyorum bu vesileyle Nur, çantan çok hoş (Gülüyor)… En son konuştuğumuzda yalnızdınız Hala kalbiniz boş mu? Tıpkı devam… Bu dek seksi bir kadını nasıl bakımlı bırakıyorlar? Birazcık duvarlarım var ve bunları yıkacak biri henüz karşıma çıkmadı Ama duvarlarım yıkılınca diğer türlü sıcak bir insanım Kendi Isteğiyle yalnızlığı seçmedim N’apalım mükemmeliyetçiyim… Ilk Kez birlikte olacağım insanın kişiliğine hayran olmam lazım dahası yaşından dolayı benle düzenli, benzer manzara açısına sahip ve natürel bekar bir adam olmalı Bu özelliklerde biri karşınıza çıkarsa… Neden olmasın? İnsanın dosta, arkadaşlığa ihtiyacı var Ben de sinemaya ve yemeğe gidip yürüyüşlere çıkmak isterim Fakat bunları yaparken yanımda mutlaka bir erkek olsun diye de çelik gibi bir şey yaşayamam NUR AYSAN Bankacılık da muhabirlik de yaptım ama benim beklediğim oyunculukmuş Aşkı Memnu’daki Peyker karakteri için “Beni zorlamıyor demiştiniz Ya şu anda? Peyker bana çok şey kattı fakat naif, düz, hareketleri daima benzer bir karakterdi Bu sefer karakterim çok özel Gel gitleri pozitif Yeri geliyor fazla günahsız oluyor, yeri geliyor içindeki canavar ortaya çıkıyor Özetle cici kız gitti yerine öbür bir bayan geldi Peyker mi Mahidevran Sultan mı size daha fazla benziyor? Her ikisinden de bir şeyler var Mahidevran gibi hatalar yapmazdım lakin Peyker gibi de olaylara sessiz kalmazdım Yani tabuları olan bir bayan oldunuz içten mu? Bunu yanlış şekillendirdiler Hakkımda “Tabularını yıkmıyor, onu bunu yapmıyor dediler Ben bir takım şeylerin çok pozitif haricen yaşanması taraftarı değilim İyi ama ‘Ejder Kapanı’ için önerge gelmiş ve erotik sahneler olduğu için kabul etmemişsiniz Lakin bu dizinin birincil bölümünde Halit Ergenç’le öpüştünüz… Ne değişti? O zamanki düşüncelerimle şu anki düşüncelerim arasında fark var Oyunculuğa daha ayrı bakıyorum dahası seyirciye bunun ne değin ve nasıl yansıtılacağı önemli Mahidevran aşkı için savaşan bir bayan Siz de aşkınız için bu dek savaşır mısınız? Açgözlü değilim Ama tabii eşimi kaybetmemek için savaşırım Ama Mahidevran’ın yaptıklarını yapmazdım Sevgimle mücadele etmeye çalışır beceriksiz gelirse de giderdim Bankacılık yaparken nasıl aniden bire oyuncu oldunuz? Kabıma sığamıyorum çünkü… Bankacılık yaparken her kademede dolaştım Fakat belli bir noktada tıkanıyorsunuz Sonra muhabirliği denedim Benim beklediğim oyunculukmuş bu arada da Haliç Üniversitesi Moda ve Dokuma Tasarımı bölümünü bitirdim ‘Kurtlar Vadisi Filistin’in tek bayan başrol oyuncususunuz Nasıl geldi proje? Benim için bir sosyal yükümlülük projesiydi Kangren olmuş bir konu Fazla can yakıcı şeyler oluyor Filistin’de Bu proje tepki alacak olsa da bu kadının gel gitlerini halk yaşasın istedim İsrail ve Filistin’in sizce filme bakışı nasıl olacak? Filistin halkı filmi fazla sahiplenecek İsrail halkından da bizi destekleyenler olacak Hepimiz insanız Lakin bu geveze savaşların anlamı değil kayda değer olan dostane olmak SELMA ERGEÇ Tipten kaybediyorum herhalde bana her zaman içe kapanık roller geliyor Siz genelde iyi kız rollerindesiniz Bambaşka bir rol canlandırmayı istiyor musunuz? Bana defalarca içe kapanık, sakin, sevgi dolu karakterler geliyor Tipten kaybediyorum nasıl olursa olsun Ama gerçekte farklı renkleri olan biriyim Nasıl Olursa Olsun kendimi oynamak isterim Nasıl bir film olurdu kendi filminiz? Karanlık ve fazla gülünç olurdu her hâlükarda! Dizide sizin saf aşkınıza bayılıyorlar Neler olacak? Hatice ve İbrahim evliliği çok göz önünde değil Bu yüzden bizim hikayemizde daha geniş bir bölge var Süre gösterecek 10 yıldır oyunculuk yapıyorsunuz fakat fazla da popüler değilsiniz, niçin? Kendim olarak besbelli olmamanın karakterimi inandırmak için daha iyi olduğunu düşünüyorum Kendinizle ilgili öyle özel şeyler de anlatmıyorsunuz? Şimdiye değin söylemediysem bir sebebi var aramak ki Bundan sonradan da söyleyemem Ama sürat seviyorum Dalıyorum bundan başka harikulade kötü bir el yazım var Aşkta nasıl bir kadınsınız? Hissi değilim İçimde hissi olan bir yanım varsa, ki o da yüzde 10′luk bir pay; onu da oyunculukta kullanıyorum xfUid21549277670 1549277670 muhtesemyuzyilsultanlarianlatiyor5c5819ed9d9eamuhtesemyuzyilsultanlarianlatiyor5c5819ed9d9eamuhtesemyuzyilsultanlarianlatiyor5c5819ed9d9ea  

Üst Alt