Son Konu

NE DİLERSEN OLDURAN DUA VİRD-İ SETTAR TÜRKÇE TAKİPLİ/HER TÜRLÜ KAPALI KAPILARI AÇMAK İÇİN DUA

Forumdas

Editor
Tepkime
15,298
Web
forumdas.com.tr
Credits
-11
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Rabbiniz buyurdu ki: “Kullarım sana Benden sorarlarsa (şöyle söyle): Ben (onlara) yakınım. Dua eden Bana dua ettiği zaman onun duasına icabet ederim. O halde onlar da Bana dua etsinler, Bana inansınlar ki, doğru yolu bulsunlar.” (Bakara, 186) “Bana dua edin, duanızı kabul edeyim. Bana kulluk etmeye tenezzül etmeyenler aşağılık olarak cehenneme gireceklerdir.” (Mü’min, 60)​

Virdi Settar duası nedir, hangi amaçlarla okunur, sözleri nelerdir?​

Virdi Settar duası en etkili dilek ve hacet dualarından biridir. Bu kutsi duanın müminlerin her türlü muradının gerçekleşmesine vesile olduğuna sayısız defa şahit olunmuştur.

Neredeyse bütün büyük dua kitaplarında geçen bu etkili niyaz nispeten uzun olduğu için ezberlenmesi zordur. Bu itibarla daha çok yazılı bir metin üzerinden okunmaktadır. Ayrıca Virdi Settar duasının diğer dualardan ayrılan kendisine has özellikleri de vardır.
Biz de bu yazımızda Virdi Settar duasının okuma adabı hakkında birkaç kısa madde bilgi vereceğiz ve ardından duanın sözlerini sizlerle paylaşacağız.

Virdi Settar duasının muazzam faziletleri​

Virdi Settar duası pekçok mucizevi özelliği olan etkili bir duadır. Duanın faziletleri konusunda şunlar beyan edilmiştir:

• Rızık ve bereket duası hükmündedir. Okuyan kişiye büyük nimetler bahşedilir.
  • Zulme ve haksızlığa uğrayan kişi bu duayı okursa zor durumdan kurtulur.
  • Özel hayatla ilgili tüm meselelerde okunabilir. İnşallah bu hususlarda hayırlı neticeler görünmesini sağlar.
  • İşinde sıkıntılar yaşayan kişilerin işlerinin rast gitmesini temin eder.
  • Hasta kişiler ile hasta yakınları tarafından şifa duası hükmünde okunur.
  • Vesvese ve ruhsal sıkıntıların giderilmesinde etkilidir.
  • Kişinin her türlü zararlı alışkanlıklardan yakasını kurtararak daha olumlu bir karakter haline gelmesine vesile olur.
  • Tembellik, utangaçlık ve üşengeçlik gibi müminlere yakışmayan davranışların ortadan kalkmasını sağlar.
  • Görüldüğü üzere Virdi Settar duası hem özel yaşamla hem de maddi hayatla ilgili akla gelebilecek tüm konularda okunabilen bir murat duasıdır.

Virdi Settar duası günde kaç defa okunur?​

Virdi Settar duası eğer bereket konuları ile ilgili okunacaksa 3 defa, özel mevzularda okunacaksa 7 defa ve diğer meseleler söz konusu ise 12 defa okunur. Dua sözleri belirtilen bu sayılarda bir oturuşta peş peşe niyaz edilir.

Üst Alt