Son Konu

Polis Meslek Yuksek Okulu On Kayıt

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Polis Meslek Yuksek Okulu On Kayıt Şarları
Polis Meslek Yuksek Okulu On Kayıt İcin Gerekli Şartlar

Polis Meslek Yuksek Okulu On Kayıt

Polis Meslek Yuksekokulları
Emniyet Teşkilatının polis memuru ihtiyacını karşılamak uzere on lisans duzeyinde, eğitim oğretim ve uygulama yapan, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı parasız yatılı ve resmi uniformalı yuksek oğretim kurumlarıdır
Polis Meslek Yuksekokulların amacı oğrencilere Ataturk İlke ve İnkılapları doğrultusunda Ataturk Milliyetciliği, Demokratik, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti İlkelerine bağlı hizmet bilinci ile mesleki değerlerinin kazandırılması, milli kulturumuz, orf, adetlerimize bağlı şekil ve ozellikleri ile evrensel kultur icinde korunarak geliştirmek ve oğrencilere milli birlik ile beraberliği guclendirici ruh ve irade gucu kazandırmak, polis olmanın şeref, gurur ve şuurunda olan, polis uniformasının gerektirdiği saygınlığı taşıyabilen, beden, zihin, ahlak ve duygu bakımından dengeli, sağlıklı, cağdaş, bilimsel ve teknolojik duzeyde eğitim oğretim goren polis memurları yetiştirmektedir

Polis Meslek Yuksek Okulu On Kayıt İcin Adaylarda Aranıcak Şartlar

TC vatandaşı olmak, Lise ve dengi okul mezunu olmak veya Lise 4sınıfta okuyor olmak, Herhangi bir eğitimoğretim kurumundan disiplinsizlik nedeniyle cıkarılmamış olmak, OSYM Başkanlığı tarafından o yıl icinde yapılan universiteye giriş sınavında; Başkanın teklifi Genel Mudurun uygun gormesi ile belirlenen puan turunden ya da turlerinden ham taban puan ve uzerinde puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı şehit veya vazife malulu olanların eş ve cocukları icin, OSYM Başkanlığı tarafından o yıl icinde yapılan universiteye giriş sınavlarında; Başkanın teklifi Genel Mudurun uygun gormesi ile belirlenen puan turunden ya da turlerinden yuksekokullara girmek icin yeterli asgari ham taban puanı almış olmak, Sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk gunu itibarıyla askerliğini yapmayan erkekler ile bayan adaylar icin 18 yaşını tamamlamış ve 24 yaşından gun almamış olmak, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar icin ise 26 yaşından gun almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş duzeltmeleri dikkate alınmaz ve gecerli sayılmaz) Bayanlar icin 165 cm erkekler icin 167 cmden kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak,

Sağlık durumu yonunden, Sağlık Şartları Yonetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, (EK1) Başvuru oncesi ve başvuru sırasında, genelev, birleşme evi, randevu evi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde aracılık ve bekleyicilik turunden bir işi bulunmamak, genel ahlaka aykırı oyun temsil, film, videobant, teyp kaseti, vcd, şarkı sozu ve teknolojinin gelişimi ile ortaya cıkan zararlı yayın, yayım ve benzeri işlerde calışmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle hakkında herhangi bir adli veya idari kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hukum giymemiş olmak, bu sayılan fiillerden herhangi birinin uzlaşma yoluyla sonuclandırılmamış veya bu fillerden herhangi birisi ile ilgili olarak mahkemece hukmun acıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak ya da başka bir tedbire cevrilmemiş olmak, Turk Ceza Kanununun 53 maddesinde belirtilen sureler gecmiş olsa bile; ust sınırı 1 yıl veya daha fazla hapis cezası ongorulen kasten işlenmiş suclar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48A5 maddesinde ismen sayılan suclardan dolayı, 1 Affa uğramış veya yasaklanmış haklar geri verilmiş olsa dahi mahkUmiyeti bulunmamak,

2 Hukmun acıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak,

3 Devam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak,
(ğ) ve (h) bentleri adayın eşi hakkında da uygulanır, EğitimOğretim yılının başlangıc tarihi itibariyle bir siyasi partiye veya siyasi parti kollarına uye bulunmamak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi gormuş veya goruyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Sağlık şartları Yonetmeliği hukumleri haric herhangi bir nedenle Polis Meslek Yuksekokulundan cıkmış veya cıkarılmış olmamak, Guvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak, şartları aranır

Üst Alt