Son Konu

Rızık İle İlgili Dualar

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Rızık Duası

Dualar Rızık İle İlgili

Ebu'dDerda'dan Radıyallahu Anh rivayet edildiğine gore, Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem şoyle buyurdu:

Kim sabah ve akşam yedi kez şu sozleri soylerse, dunya ve ahiret işlerinden kendisine uzuntu veren şeyleri Allah giderir

(Hasbiyellahu la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azimi)

Anlamı: Allah bana kafidir; O'ndan başka ilah yoktur O'na tevekkul ettim; O, buyuk Arş'ın Rabbidir

EbU Musa ElEş'ari'den Radıyallahu Anh rivayet edildiğine gore, demiştir ki, RasUlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem şoyle buyurdu:

Kime bir keder yahud bir uzuntu isabet ederse, şu kelimelerle dua etsin:

Ene abduke ibnu abdike, ibnu emetike, fi gabdatike Nasıyeti biyedike Madın fiyye hukmuke Adlun fiyye gadauke Eseluke bikulli ismin huve leke, semmeyte bihi nefseke ev enzeltehU fi kitabike ev allemtehU ehaden min halgıke eviste'serte bihi fi ılmil ğaybi indeke en tecalel gur'ane nUra sadri ve rebia galbi ve cilae huzni ve zehabe hemmiy

Anlamı: “(Allahım!)Senin kudretin altında, ben senin kulunum, erkek kulunun ve dişi kulunun da oğluyum(kızıyım) Boynum senin kudret elindedir Hukmun bana gecerlidir Hakkımdaki hukmun adalettir Kendini adlandırdığın ozune has butun isimlerle, yahut Kitabında indirdiklerinle yahud yaratıklarından birine oğrettiğin isimlerle yahut katında sectiğin gayb ilmindeki isimlerle senden istiyorum ki, Kur'an'ı goğsumun nuru, kalbimin neş'esi, kederimin izalesi, uzuntumun gidişi yapasın

Karınca Duası

Kim bu karınca duasını beş adet ayrı ayrı kağıda yazarak her birini iş yerinin dort koşesine asar, bir tanesini de uzerinde taşırsa Cenabı Hakk o kimsenin iş yerine ve dukkanına kendi hazinesinden rızık ve bereket indirir Hem de oyle bereket ihsan eder ki o yazıyı asan kişinin kendisi dahi hayrette kalır Dukkanına giren alışveriş yapmadan cıkmaz Hakk Teala dukkanına karınca gibi muşteri yağdırır Satılmayan bir metaın uzerine bu dua yedi defa okunursa, Allah'ın izni ile o meta birkac gun icinde satılır

Allahumme ya rabbi ve Cebraiyle ve miykaiyle ve İsrafiyle ve azraiyle ve İbrahiyme ve İsma'ıyle ve İshaka ve YakUbe ve Munzilelberekati ve munzilettevrati vezzebUri vel'incili velfurkani ve lahavle ve la kuvvete illa billahil'aliyyil'azıyım La ilahe illallahul melikulhakkul mubıyn Muhammedun rasUlullahi sadikul vadilemiyn Yarabbi yarabbi yahayyu ya kayyUmu ya zelcelali vel ikram Es'eluke ya rabbel'arşil'azıyım En yerzukaniy rızkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamerrahımiyn Yemliyha, Mernuş, Deberruş, Misliyna, Mekseliyna, Şazenuş, Kefeştatıyyuş, Kıtmir

Üst Alt