Son Konu

Sadatların İpine Sarılmak

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Şahı Hazne ks
Sadatların İpine Sarılmak
Hz Muhammed sav Varisleri

Menzil koyu: Şeyh seyyid Abdulbaki Hz

Şahı Hazne bana Abdulhakımın cocuklarından haber ver dedi O ailenin ve Ğavsı Bilvanisinin yakını olan Seyyid: Şeyh Abdulhakimin uc oğlu var, birinci oğlunun ismi Seyyid Muhammed dedi,Şahı Hazne: Şeyh olur buyurdu Seyyid : İkinci oğlunun ismi Seyyid Muhammed Raşid dedi, Şahı Hazne: Onun cok buyuk cemaatı olur buyurdu Seyyid: ucuncu oğlunun ismi Seyydi Abdulbaki dedi,Şahı Hazne: Alem onun zamanında irşadı bir gorsun dedi

Abdulhakim elhuseyni, Şahı Haznenin mujdelediği bu kucuk Seyyid hasta iken,hastahanede yatarken ziyarete bir sofi geliyor Elinde bir cicek hasta ziyaretine geliyor ve o Sofi anlatıyor “Şeyh Abdulhakim (ks), Seyyid Abdulbakinin basında duruyordu Ğavsı Sani yatakta yatıyordu Ben ciceklerle girince hosuna gitti ve dedi ki: Sofi sen Seyyid Abdulbakiyi seviyor musun? Sofi evet kurban cok seviyorum Şeyh Abdulhakim dedi ki: Ah keske onun zamanına erişsekte uc gun murridi olsaydık İşte kardeslerim butun Sadat bu mubareği Ğavsı Sani (ks) yi haber vermiş,butun Sadat bu mujdeyi vermiş Neden vermiş? Ummeti Muhammed gaflete duşmesin zamanına yetişirse elinden tutsun,eteğine yapışsın,imanını kurtarsın diye Hepsi bizim icin Bu mubarek nasıl ırsad edıyor kı butun sadat bu mubaregı haber vermıs Haber verdiki irşadının altıncı senesınde Elhamdulillah sofilerinden suana kadar vefat edipte imanını kurtaramayan hic kimse olmadı buyurdu Ğavs hazretleri Bu Ğavs iman kurtarıyor Bu Ğavs cehennemden kurtarıyor
Allah(cc) rahmet ipidir yapısanı kurtarıyor Bu asırda ımanı kurtarmak kadar kıymetlı bırsey yoktur O zat buyurdu ki:şu asırda musluman kimliği tasıyıp vefat edenlerin yuzde 1520 si imanla kabıre ınıyor
Ekseriyeti imanını muhafaza edemıyor Obur taraftan Sadatın elinden tutan,corbasını ıcen hıc kımsenın ımansız gıtmedgını soyluyor
Bu tamamen bir rahmet tecellisidirBu ALLAH ın rahmetidir Bu Rasulluhaın mucızesidir Bu ahir zamanın şiddetli,agır,fitnelerin yaygınlastıgı donemde Cenabı Hakkın Ummeti Muhammede bir rahmetidir,bir rahmet tecellisidirBir meczup zaat var, ona dedim benim Şeyhim artık elden tevbe vermiyor,sarıklarla altmısyetmiş kişiye birden tevbe veriyor ne dersin bu işe diye sordum Meczup dedi ki: abi o iplerle cehnnemden sizleri cıkarıyor dedi Kuyuya dusene ip atılır,cehnnem cukuruna dusmekte olan
Muslumanlara da bu Sadatlar ip atıyor Kim tutarsa ALLAH (cc) izniyle kurtulur

imagessadatlarinipinesarilmak5ad24adbcc8df

Üst Alt