Son Konu

Seyyid Abdulbaki Hz.den inciler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Seyyid Abdulbaki Hzden inciler
Gavsı Sani (ks) inciler
zikir

Bazan dunyanın işleri o kadar ağırlaşır ki, insan altından kalkamaz Bunun icin insan, Allah'ın dostlarıyla irtibat kurmalı, devamlı onlara yonelmelidir Gonuldeki imanın feryadını yukseltmeli ki, evliyaların ve dolayısıyla peygamberlerin ondan haberi olsun

Gavsı Sani (ks)

Menzil´de iken gavsimiz ks buyurmus´ki ;

Zikr cekmeyen sofi avamdir Naksi listesine sadece zikir ceken sofiler yazilir
Nefis nefy isbat ile musluman olur
Sofiler bize dunya sikayeti ediyorlarAma bir sofi gelip zikr ile soru sormuyor
Dunya dertleri hep gafletten geliyor Zikri surekli cekin,gunahlara meyl etmeyin Yoksa zikr uzar gider

Gavs hzlerine bir sofi gelip Zikrimi cekemiyorum deyince mubarek celalleniyor Mubarek yok hastayim,yok yapamiyorum gibi dertlerin zikre mani olmadigini buyurmus ve her turlusunun gafletten meydana geldigini buyurmus Illaki zikri cekmek gerektigini buyurmustur
Ve yine zikr cekmeyen rabita yapmayan kisiyi tanimadiklarini buyurmustur
Sofinin gavs hzlerine kalben yakin olmasi icin en az 15 dakika rabita etmesi gerekiyor
Mubarek sofilerine edebi sart kosuyor ve sofilerinden edebi bekliyor
Mubarek kendisi gecisi yuruyusu ile o kadar cok seyi anlatiyor ki saymak ile bitmez edeb,sukutzikrrabita,rahmet ne saysam az gelir
Menzil´de oyle hizmetler varki herseyi sofi icin ayarlanmis Gorevlilere Sofilerimi incitmeyin diye talimat vermis
Sofi tevbe aliyor,yikaniyor,adabi yapiyor gunahlardan kurtuluyor Seyda hzleri cok seviniyor o zaman Corba iciliyor sifa niyetinezemzem gibi suyu bedene sifaOyle bir hizmet ediyorlarki orada basta gavsimiz dilinizi yutarsiniz
O zamanin gavsiimagesseyyidabdulbakihzdeninciler5ad26e552e7abpng Ingiltere, bosna, almanya, konya´dan 5 kafile,ankara saysam bitmez masAllah (cc) Seyyid Abdulhalim buyurmus;Afrikadan daha gelecekler diye, boyle hizmet gormedim ben aglasak yeridir,herseyi ummeti Muhammed (sav) icin
Kiymet bilelim boyle Sultan bize hizmet ediyor,onun bizden bekledikleri var Gayretmisal Rabbim Sultanimiza uzun hayirli omur versinIki cihanda ayirmasin,Ya Rabb!Sultanimiza karsi utandirma,layik sofi eyleYeterki uzmeyelim onu Hakkini odeyemeyiz ana babandan cok hakki var uzerimizde
Selametle kalin simdilik bu kadar Menzil´den konustukAnlayana ne hos
alıntıdır :kasriarifan

Üst Alt