Son Konu

Seren Serengil sağlık durumunu açıkladı: Ölümü mü bekleyeyim?

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
bobrek_tasi_dusuren_seren_serengil_programi_icin_ameliyat_tarihini_erteledi_1628581281_2782.jpg

Zayıflama ameliyat olduktan sonra Dumping Sendromu'na yakalanan Seren Serengil, Nişantaşı'nda görüntülendi.

HABERE AİT GALERİ İÇİN TIKLAYIN GÖR
Son dönemde sağlık sorunları ve verdiği kilolarla gündemden düşmeyen Seren Serengil, Nişantaşı'nda mısır yerken objektiflere yansıdı. Serengil, yakın zamanda burada bir mağaza açarak ticarete atılacağından bahsetti. Seren Serengil, sağlık durumu hakkında da konuştu.

hTY2H_1632119764_4352.jpg

Açacağı butik dükkanda kovboy çizmeleri ile her tür aksesuar yapacağını ve bu konuda kadın girişimcilerle iş birliği yaparak onlara destek olacağını anlatan ünlü isim, şu ifadeleri kullandı: 

"Dükkan açıyorum, Nişantaşı'nda kovboy çizmeleri yapacağız, ayakkabılar, aksesuarlar kendi tasarımlarım olacak. Bir yıldır zaten internetten satışlar yapıyordum onun neticesinde dükkan açmaya karar verdim. Hem yurt dışı hem yurt içinden çok fazla müşterim var."

130Um_1632119783_2257.jpg

"Benim tasarımlarım her modelden en fazla altmış tane üretiyorum, altmış kadın giyecek. Benim 12 kişilik bir kadın ekibim var. Özellikle eşlerinden ayrılmış ama başarmış kadınlara iş imkanı sağlamak için onlarla işbirliği yapıyorum. Kadın girişimcilere destek oluyorum. Onlara da iş imkanı sağladığım için mutluyum."

AMELİYAT OLMUŞTU!

Fazla kilolarından kurtulmak için yıllar önce ameliyat olan Seren Serengil, uzun bir süredir damping sendromu ile mücadele ediyor. Hızla kilo verdiği için sunuculuğunu yaptığı Söylemezsem Olmaz programından da erken ayrılan Serengil, dün apar topar ameliyat oldu.

6gWyA_1623244758_4014.jpg

"İki ameliyatı aynı anda vücudu kaldıramayacağından ilk safra kesesi alındı. İkinci ameliyatı da vücut biraz daha toparlanınca kan değerlerini yerine gelince olacak. Şu an iyi... Siz sevenlerinin duasıyla daha da iyi olacak. Teşekkür ederiz."

W7wJL_1628581213_808.jpg

qUvCk_1623244775_2461.jpg

YAKIN ARKADAŞI AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Bir süredir 'Dumping Sendromu' ile mücadele eden ve 2016'da geçirdiği mide opresyonunun ardından hızla kilo vermeye başlayan Seren Serengil (50),hastaneye kaldırıldı. Acil olarak ameliyata alınan Serengil'in yakın arkadaşı Mustafa Tohma, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

JmIJJ_1623073623_1624.jpg

Tohma, "Geçirdiği ameliyat sonrası safra kesesi çalışamayacak duruma gelmiş. Bu nedenle safra kesesi alınacak. Böbreklerde su içmemesinden ve yine geçirdiği ameliyattan dolayı böbreklerde oluşan taşlar kanalları tıkadığı için acilen ameliyata alınacak. Dualarınızla bugünleri de atlatacak." ifadelerini kullandı.

SON HALİ KORKUTMUŞTU!

Dumping Sendromu nedeniyle hızla kilo kaybı yaşayan Söylemezsem Olmaz programında yorumculuk yapan Seren Serengil, Instagram hesabından yaptığı son paylaşım ile takipçilerini korkuttu.

Şimdilerde Fethiye'de tatil yapan Seren Serengil'in oldukça zayıf hal dikkatlerden kaçmadı. Seren Serengil, bir takipçisinden gelen, 'Çok zayıflamışsın, iyi değil. Dinlenmeniz lazım sizin bırakın işi gücü sağlığınız gittikten sonra ne yapacaksınız' yorumuna 'Nasıl bırakayım o kadar çok sorumluluğum var ki nasıl bırakayım' yanıtını verdi.

aqCXS_1619971318_8531.jpg

'Size yasak yok mu?' sorusuna da yanıt veren Serengil, 'Doktorum İzmir'de arabayla uğradım. Aylık kontrolüm oldu sonra tekneme geldim. Rezervasyon geçen haftadan yapıldı. Parası ödendi... Sağlığımdan ötürü raporum var' dedi.

Bir sosyal medya kullanıcısının 'Bu kadar zayıf olmak hiçbir kadına yakışmaz' yorumuna 'Elimde değil 4 kilo yağ kalmış ve bu çok tehlikeli yiyorum da ama zayıflıyorum. Allah yardım etsin yapacak bir şeyim yok. Bir yandan çalışmak zorundayım. Koşturuyorum dinleniyorum da... Şimdi buraya gelmesem bu tekne en az üç ay bitmez bende mecburum bayılmıyorum işte ben her şeyimin başında durmak zorundayım' dedi.

YUO63_1619971381_4537.jpg

İşte Seren Serengil'in son hali...

f8lbN_1619971431_343.jpg

Koronavirüs pandemisi nedeniyle de iyice bunaldığını ifade eden Serengil, "Bu süreçte hastalığı ilaç içerek geçiremiyorsun. Temiz havaya, değişikliğe ihtiyacı oluyor insanın. Önümüzdeki pazartesi veya salı döneceğim. 46 kiloya kadar düştüm. Sürekli istifra ediyorum. Günde 10-15 ilaç içiyorum ama vücutta kalmıyor. O yüzden serum da alıyorum. Bunları kendi kafasızlığımdan yaptım, kabul ediyorum. Hamilelikten sonra çok kilo almıştım, devamı gelecek diye korktum. Yemek yediğim anda yemek bağırsağa gidiyor. Şekerim düşüyor, beyne oksijen gitmiyor. Acayip bir sistem yani" dedi.

Q91PX_1619971448_9689.jpg

PAYLAŞIMIYLA KORKUTTU

u7ZXV_1618743042_3794.jpg

Bir süredir ekranda olmayan ünlü isimden hayranlarını  bir paylaşım geldi. Ölüm ile ilgili bir paylaşımda bulunan Serengil, mesajında şu ifadelere yer verdi:

'Hiç ölmeyecek olsaydım, haklılığım için mücadele ederdim dedim ama şu an haklı olmak mı mutlu olmak mı seçeneklerim ise haklı olmak yerine belki de mutlu olmayı tercih etmeliyim, diyorum. Yüklerinden kurtul diyorlar bunu yapamıyorum kimseye hata yapmadığımdan belki bana yapılanı da kolay affedemiyorum ama iyileştiren başta kurtulmak affetmekmiş bu kampta ev ödevim affetmekmiş. Şimdi teker teker düşünüp içimden seni affettim demem gerekiyormuş. Zor olsa da herkesi affediyorum.'

DOKTORU AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Söylemezsem Canlı yayınında fenalaşıp hastaneye kaldırılan Seren Serengil sevenlerini korkuttu. 'Yaza çıkamayabilirim' açıklaması ile uzunca bir süre konuşan Serengil'in sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi. Fatih Gültekin, Seren Serengil'in sağlık durumuyla ilgili 'Durumu iyiye gidiyor. 3 gün boyunca misafir edeceğiz onu. vücutta ciddi anlamda bir yıpranma ve hasarlı olan noktalar var. Pazartesi günü son kontrollerinden sonra taburcu edeceğiz Seren hanımı.' dedi.

088ne_1617370954_4312.jpg

HASTANEYE KALDIRILMIŞTI!

Geçirdiği zayıflama ameliyatları sonrasından kötü günler geçiren Seren Serengil'den haber var. Geçtiğimiz aylarda yaptığı "Ameliyat olmazsam yaza çıkmazmışım" açıklamasıyla sevenlerini korkutan 49 yaşındaki Seren Serengil, bugün Söylemezsem olmaz programının canlı yayınında fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Serengil'in sağlık durumu hakkında şarkıcı Arto,  'Problemi var. Kendine biraz daha iyi bakması gerekiyor. Çok acil bir şey değil ama yine de sağlığı sıkıntılı. Dolayısıyla bir müddet ufak da olsa bir tedavi görmesi lazım.'  açıklamasında bulundu.

Serengil, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,
  • "Son bir haftada tekrar hastalığım geriledi ve 46 kiloya düştüm.
  • Her yemekten sonra sendrom geçiriyorum, fenalaşıyorum. Baş dönmelerim, mide bulantılarım geçmiyor.
  • Bu ameliyatı geçirip, benim gibi olanlar varsa, bunları yaşadıysam ve sonra geçiyor mu ve nasıl geçiyor?
  • Bilgilendirebilirse çok memnun olurum." ifadelerini kullanmıştı. 

Kh45K_1616393861_433.jpg

Beş yıl önce mide küçültme ameliyatı olan Serengil, o dönem hızla kilo vermeye başlamış hatta 3,5 ay gibi kısa bir sürede 25 kilo vermişti. Seren Serengil'e doktorları 'geri dönüşüm ameliyatı' olması gerektiğini söylemişti. Bu operasyon sayesinde bağırsağın 'gastrik bypass ameliyatı' ile devre dışı bırakılan bölümü yeniden aktif hale getirilmişti.

SEREN SERENGİL'E NE OLMUŞTU?

Seren Serengil'in doktorundan son dakika açıklaması geldi. Magazin gündemi 46 kiloya düşen Seren Serengil'in "Ameliyatsız yaza çıkamazmışım" sözleriyle sarsılmıştı. Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası fazla kilolarından kurtulan Seren Serengil'in son zamanlarda aşırı zayıflaması dikkat çekmişti. Seren Serengil'in zayıflığının altından büyük bir sağlık sorunu çıktı. Seren Serengil'in 'Gastrik bypass' ameliyatını yapan Op. Dr. Ersin Aksu sanatçının hastalığını Dumping Sendromu olarak açıkladı.  

SEREN SERENGİL KİMDİR?

Türk sunucu, şarkıcı ve oyuncu olan Seren Serengil, 6 Nisan 1971 doğumlu. Oyuncu Öztürk Serengil'in kızı olan Seren Serengil, Şişli, İstanbul’da doğmuştur. Şarkıcı ve oyunculuk yapmaktadır. İlk olarak 1977 yılında “Sarhoş” filminde çocuk oyuncu olarak babası Öztürk Serengil ile birlikte oynayan Serengil, profesyonel oyunculuk kariyerine başladığı 1990 yılında, Mehmet Aslantuğ ile rol aldığı Başka Olur Ağaların Düğünü dizisinin yanı sıra Hakan Ural ile birlikte rol aldığı Alev Gibi Bir Kız filmiyle çıkış yaptı. İlk albümünü “Ayrıldık” 1991’de piyasaya çıkaran Serengil sonrasında birçok şarkıyla müzik kariyerinde ilerlemiştir. 

Üst Alt