Son Konu

Sigarayı bırakmaya yardımcı oneriler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sigarayı bırakmaya yardımcı oneriler
Sigarayı nasıl bırakırım ?
sigaraya son
Sigarayı bırakmayı deneyip başarısız mı oldunuz? Her insanın sigarayı bırakırken gectiği surecler aynı değildir

Ancak buna inanırsanız, kararlı olursanız her gun sizi olume bir adım daha yaklaştıran sigaradan kurtulabilirsiniz

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere gore, işte sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak oneriler:

Sigarayı bırakmaya karar verdiğinizde onunuzdeki 2 gun icinde bir tarih belirleyin Bazı insanlar yıldonumleri ya da cocuğunun doğum gunu gibi bazı ozel gunleri secerler Sigarayı bırakma kararını verdiğinizde bırakma tarihini iyice ezberleyin

Sigarayı bırakmayı duşunduğunuzu ailenize, yakın arkadaşlarınıza soyleyin Boylece arkadaşlarınız ve aileniz de size destek olup sorumluluk alacaktırlar Bu sayede nefsinizle savaşmak daha da kolaylaşacaktır Sigarayı bırakma kararınızı başkalarına soylemenin bir başka faydası da sigarayı daha once bırakmış kişilerden deneyimlerini oğrenebilmenizdir Size sigarayı bırakırken yaşadıklarını anlatabilir, size tavsiyelerde bulunabilirler

Sigarayı bırakma sureci oldukca zordur Bu nedenle bu zorluklara karşı kendinizi hazırlamalısınız Canınızın ne zaman sigara istediğini duşunun, nelerin sizi sigara icmeye yonelttiğini tespit edin ve bu hissi tetikleyen sebepleri ortadan kaldırmak icin adım atın Orneğin, oğle yemeğinden sonra sigara icme alışkanlığınız varsa her gun yemekten sonra kısa bir yuruyuş yapın ve bunu alışkanlık haline getirin

Evinizden, arabanızdan ve işyerinizden sigaraları ve diğer tutun urunlerini tamamen kaldırın Her yerin iyice temiz olduğundan emin olun

Uzmanlardan da yardım alabilirizsiniz Bu kişilerin size sigarayı bıraktırabilecek bir cok deneyimleri vardır Size sigara icme isteğinizi azaltmak icin onemli yardımlarda bulunabilirler

imagessigarayibirakmayayardimcioneriler5afec5a8ef5f8

Üst Alt