Son Konu

Su Böreği Tadında Fırın Makarna (Beşamel Sos Olmadan Yapabileceğiniz Lezzetli Bir Tarif)

elektronikci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
su-boregi-tadinda-firin-makarna-besamel-sos-olmadan-yapabiliceniz-lezzetli-bir-tarif.jpg

Su Böreği Tadında Fırın Makarna (Beşamel Sos Olmadan Yapabileceğiniz Lezzetli Bir Tarif) Tarifi İçin Malzemeler

• Yarım paket fırın makarna
  • Yeterince su (Makarnayı haşlamak için)
  • Çok az sıvı yağ gezdirelim suyuna
Sos için;
  • 1 su bardağı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı labne
  • 1 adet yumurta
  • Yarım çay bardağı sıvı yağ
  • 1 dolu yemek kaşığı un
  • 1 çay kaşığı karabiber
  • 1 çay kaşığı pulbiber
  • Tuz (Damak zevkinize göre ekleyin 1 tatlı kaşığı ekledim ben)
  • 1 kase kadar süzme beyaz peynir
  • Yarım demet kıyılmış maydanoz
Üzeri için;
  • 1 su bardağı kadar kaşar peyniri rendesi

Su Böreği Tadında Fırın Makarna (Beşamel Sos Olmadan Yapabileceğiniz Lezzetli Bir Tarif) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Tencerede kaynayan suya çok az sıvı yağ gezdirelim ve ikiye bölünmüş makarnaları ekleyip arada karıştırarak haşlayalım.
  2. Makarna haşlanırken sosunu hazırlayalım, sos malzemelerini genişçe bir kapta iyice birbirine geçene kadar karıştıralım.
  3. Ardından haşlanan makarnayı süzelim ve sosun içerisine alalım.
  4. Makarnanın her yerine gelecek şekilde sosla karıştırdıktan sonra sıvı yağıyla hafif yağlanmış orta boy fırın kabına boşaltıp çok bastırmadan eşit yayalım.
  5. Üzerine kaşar peyniri rendesi serpelim ve 180-190 derece güzel ısınmış fırında nar gibi kızarana kadar kontrollü pişirelim. Afiyet şifa olsun ❤️ ❤️.
Not: Kullanacağınız peynirin tuz oranını ve sostaki tuzu dengede tutmaya özen gösterin ki güzel sonuç alalım çocuklar istediği için ben bir parça da burger (Cheddar) peyniri rendesi ekledim yakıştı seviyorsanız çok arttırmadan tercih edebilirsiniz.

Su Böreği Tadında Fırın Makarna (Beşamel Sos Olmadan Yapabileceğiniz Lezzetli Bir Tarif) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt