Son Konu

Tasarruf insan hayatındaki onemi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
tasarruf insan hayatındaki onemi nedir
TASARRUF,insan hayatında neden onemlidir

Cevap: Tasarruf insan hayatındaki onemi

Tasarruf Yaşamın devam etmesinde,insanların ve diğer canlıların kullandığı,vazgecilmez olan maddelerin tuketiminde dikkatli davranma,gereği kadar kullanma,idareli tuketme Cari gelirlerin gelecekte kullanılmak uzere ayrılan bolumu,yada belirli bir donemde bu yolla biriktirilmiş kaynaklar(Ana Britanica )

İnsanlığın yaşamsal kaynakları olan bu maddelerin, bilincsizce tuketilmesi yada tuketilmesi esnasında cevreye verilen zararların,bazı maddelerin tuketilmeden yok olmasına sebep olduğu,tuketilen bazı maddelerin ise bir miktar enerji kullanılarak geri donuşumlerinin mumkun olmasına rağmen,bu enerjinin harcanarak geri donuşumun sağlanmadığı,insanlığın ortak malı olan bazı maddelerin,insanlığın bazı kesimleri tarafından ekonomik guc ve ustun olma hırsı gibi,gayeler icin kullanılması tahribatın boyutlarını artırmakta ve verilen zararlar onune gecilmez bir hızla insanlığın yaşamını tehdit edecek duzeylere gelmektedir

İnsanlık gorulen ve hicte uzak olmayan bir tehlike ile karşı karşıya bulunmaktadırinsanlığı tehdit eden tehlikeye karşı, dunyanın ortak malı olan bazı tuketim maddelerinin bilincsizce tuketilmesi insanlığı ortak tavır almaya zorlamaktadırOrtak tavır alınabilmesi icin insanlara, eğitim yolu ile tasarruf yapma,bilincli tuketicilik,dunyanın ortak malı olan bazı tuketim maddelerine sahip cıkma,gibi istendik davranışların kazandırılması gerekmektedir

Üst Alt