Son Konu

Yardım İle İlgili Sozler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yardım Sozleri,

Herkes otekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu Erner Erchenbach

Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna Edith Warton

İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır Epukuros

İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır Goethe

İnsanlar, birbirlerine yardımdan el cektikleri gun, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz Walter Scott

İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın gunah işlemek ve haddi aşmak uzerinde yardımlaşmayın

Kucuklerin yardımı olmaksızın hicbir buyuğun başarıya ulaştığı gorulmez Bu, ne kucuğu buyutur, ne de buyuğu kucultur Cemil Sena

Sevmek fiilinden sonra gelen dunyanın en guzel fiili yardım etmektir V Suttner

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en buyuk yardımı ise hicbir vakit hatırlamayınız Chilon

Yardımlar tıpkı cicek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder Chillon

Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır Sophokles

Bir kor bir kore yol gosterirse ikiside cukura yuvarlanır Matthew Henry

Dostuna da, duşmanına da yardım et, cunku o zaman dostunla daha yakın dost, duşmanınla da dost olursun Clebul

Eğer hur bir toplum sayıca daha cok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz John Kennedy

Her yardım, cennete doğru bir basamaktır HWard Beecher

Üst Alt