Son Konu

Yardımlaşma İle İlgili Guzel Sozler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yardımlaşmayla İlgili Guzel Sozler

Yardımlaşma İle İlgili Sozler

*Sevmek fiilinden sonra gelen dunyanın en guzel fiili yardım etmektir V Suttner

*Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en buyuk yardımı ise hicbir vakit hatırlamayınız Chilon

*Yardımlar tıpkı cicek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder Chillon

*Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır Sophokles

Bir kor bir kore yol gosterirse ikiside cukura yuvarlanır Matthew Henry

*Dostuna da, duşmanına da yardım et, cunku o zaman dostunla daha yakın dost, duşmanınla da dost olursun Clebul

*Eğer hur bir toplum sayıca daha cok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz John Kennedy

*Her yardım, cennete doğru bir basamaktır HWard Beecher

*Herkes otekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu Erner Erchenbach

*Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna Edith Warton

*İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır Epukuros

*İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır Goethe

*İnsanlar, birbirlerine yardımdan el cektikleri gun, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz Walter Scott

*İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın gunah işlemek ve haddi aşmak uzerinde yardımlaşmayın Maide Suresi

*Kucuklerin yardımı olmaksızın hicbir buyuğun başarıya ulaştığı gorulmez Bu, ne kucuğu buyutur, ne de buyuğu kucultur Cemil Sena

Üst Alt