Son Konu

Yine Utandık! Ülkemizin Dört Bir Yanından 'Keşke Yaşanmasaydı' Dediğimiz Olaylar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e9f484d1969aeaf1bb2d79d85700243ea4b57884.jpg

Bu çeşit olayların daha fazla yaşanmamasını diliyoruz...

Geçen haftaki haberleri okumak için içeriğe göz atabilirsiniz:

1. 10 yaşındaki oğlunu 'Günahsızken cennete göndermek istedim' deyip boğarak öldüren 'baba'...

Bir sitede apartman vazifelisi olarak çalışan İsmail K.., konutta 10 yaşındaki oğlu Hüseyin K.'yi boğarak öldürdü.

Cani baba İsmail K. tabirinde, "İşlediğim günahlar nedeniyle cehenneme gideceğim. İnsan ne kadar yaşarsa o kadar çok günaha giriyor. Ben de oğlumun büyüdükçe günaha girip benim üzere olmasını istemedim. Daha günahsızken onu cennete göndermek istedim. Oğlumu karşıma oturtarak onu öldüreceğimi anlattım. Sonra oğlumdan özür dileyip, sarılıp, öptüm. O da neden özür dilediğimi anlamadı ve 'Babacığım ben de özür dilerim' dedi, bana sarılıp öptü. Daha sonra bacaklarımın ortasına alıp ellerimle boğdum" dedi.

Haberin ayrıntıları için

2. Bayanlar Günü'nde kız arkadaşını araçtan indirip sokak ortasında darbeden adam...

8 Mart Bayanlar Günü'nde Samsun'da araba ile seyir halinde olan çift ortasında tartışma çıktı. Şoför A.D. cadde ortasında aracı durdurup kız arkadaşı A.Ş.'yi araçtan indirdi. Saldırgan, genç kızı saçlarından sürükleyerek darp etmeye başlarken, etraftaki esnaf ortaya girdi.

Genç bayanın şikayeti üzerine tabiri alınan kuşkulu için uzaklaştırma kararı verildi.

Haberin ayrıntıları için

3. Ağabeyi tarafından istismar edilip gebe kalan ve meskende doğum yaptırılan 17 yaşındaki genç kız...

Zonguldak'ta ağabeyi G.K.'nın (28) cinsel istismarına uğrayan S.K. (17) gebe kaldı. Olay, anne H.K.'nın birinci evliliğinden olan oğlu G.K. ile birlikte meskende doğum yaptırdığı S.K.'nın kanaması durmayınca kaldırıldığı hastanede ortaya çıktı.

Duruşmada pedagog eşliğinde sözü alınan S.K., "Meskende kardeşlerim varken annem markete gittiğinde G.K. kapıyı çaldı. Açmayınca camdan atladı, içeri girdi. Biz G.K. ile yatak odasında kaldık. Bana bağırdı. Ben 'Yapma' dedim. Bunu her gün yapıyordu. Cinsel istismarda bulundu. Anneme G.K.'nın bir şey yaptığını söylemedim. Kardeşim S.'ye söyledim. Sonra benim midem bulandı. Gebe olduğumu bir tek babam bilmiyordu" dedi.

Haberin ayrıntıları için

4. Bir müzisyen daha geçim düşüncesi nedeniyle intihar etti...

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen kümeler ortasında yer alan müzisyenler güç günler geçiriyor. Konserlerin yapılamaması, cümbüş yerlerinin kapalı olması nedeniyle işsiz kalan müzisyenler ortasında intihar hadiseleri artış gösteriyor.

Adana'da yaşayan 41 yaşındaki müzisyen Ağahan Yerdelen de pandemiden sonra yaşadığı geçim dertleri nedeniyle hayatına son verdi.

Haberin ayrıntıları için

5. Samsun'da sokak ortasında kızlarının gözü önünde eşine öldüresiye şiddet uygulayan adam...

Samsun'da sokak ortasında bir bayanın küçük çocuğu önünde şiddet görmesi tüm Türkiye'yi sarsmıştı. Eski eşine canice saldıran İbrahim Zarap, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ cürmünden tutuklandı.

Evliliğinin akabinde alkol ve uyuşturucu bağımlısı İbrahim Zarap'ın, daima şiddet uyguladığı E.M'yi 2018 Nisan ayında da mevtle tehdit ettiği, bu nedenle genç bayanın şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Haberin ayrıntıları için

6. Aylardır kayıp olan bayanın folyoya sarılı bir halde cansız vücudunun bulunması...

Antalya'da 4,5 aydır kayıp olarak aranırken, bir binanın çatısında folyoya sarılı cansız vücudu bulunan Mervenur Polat'ın cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Polat’ın C.A. tarafından iple boğularak öldürüldüğü belirlendi.

C.A., olay günü Muratpaşa ilçesi Sinan Mahallesi'ndeki bir konutta birlikte uyuşturucu aldığı Mervenur Polat ile ortalarında tartışma çıktığını söyledi. C.A. tartışma sırasında eline geçirdiği iple genç bayanı boğarak öldürdüğünü söz etti.

Haberin ayrıntıları için

7. 200 TL alacağını isteyen 16 yaşındaki gence saatlerce şiddet uygulayan patron...

Afyonkarahisar'da bir balıkçının yanında çalıştıktan sonra ayrılarak öbür bir işe başlayan 16 yaşındaki Şükrü Can K., geçen hafta pazar günü alacağı 200 liranın ödeneceği gerekçesiyle eski patronu Akif A. ve A.S. tarafından çağrıldı. 

Şükrü Can K. geldikten sonra dükkanın kapılarını kapatan Akif A. ve A.S., saat 00.30'dan, saat 05.30'a kadar genci dinlene dinlene sopalarla dövdü. Sabah saatlerine kadar dayak yiyen genç, elini yüzünü yıkama mazereti ile müsaade istedi ve kapı açılınca kaçarak yakındaki alışveriş merkezinin güvenlik görevlisinden yardım istedi.

Haberin ayrıntıları için

8. 2 gün boyunca aç susuz bırakılarak bir odaya kilitlenen bayan...

Kocaeli'nde yaşayan Veli Erbaç, eşi Ayten Erbaç'ı gözleri morarıncaya kadar dövüp 2 gün boyunca bir odaya kilitledi ve aç susuz bıraktı. 

Ayten Erbaç'ın çocukları, annelerinin manzaralarını toplumsal medyada paylaşınca binlerce kişi reaksiyon gösterdi ve Veli Erbaç polis gruplarınca gözaltına alınarak tutuklandı.

Haberin ayrıntıları için

9. 'Seninle birlikte olup paranı vereceğim' diyerek yolcuya cinsel atakta bulunan halk otobüsü sürücüsü...

İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan olayda, 41 yaşındaki bayan, bindiği otobüsün sürücüsünden kendisine güzergah konusunda yardımcı olmasını istedikten sonra sürücünün cinsel saldırısına uğradı.

Bayan yaşadıkları karşısında bağırmaya başlayınca öfkelenen otobüs sürücüsü, "Neden bağırıyorsun o..., sizin fiyatınız 100 lira, seninle birlikte olup paranı vereceğim" tabirleriyle kelamlı hücumda da bulundu.

Haberin ayrıntıları için

10. Bir adamın yüzde 90 engelli komşusunu park sorunu yüzünden döverek öldürmesi...

Yüzde 90 engelli Mümin Kara, yüzde 40 engelli eşi Emine Kara, çocukları Bekir ve Fatma Kara ile konutlarının yanındaki işletme sahipleri Nurettin Yaşar ve oğlu A.Y. ortasında park yüzünden tartışma çıktı.

Hengameye dönüşen olayda Nurettin Yaşar ile A.Y., Fatma Kara'yı darbedip saçından sürükledi. İkili akabinde araçta bulunan Mümin Kara'yı dövdü. Mümin Kara, 9 günlük çabasının akabinde hayatını kaybetti.

Haberin ayrıntıları için

11. 17 yaşındaki trans bayanın yüzüne kezzap atılması...

17 yaşındaki Suriyeli mülteci ve trans kadın Asya, Beyoğlu'ndaki konutundan çıkarken yüzüne kezzap atılarak akına uğradı. Bayana saldıran Emre Bozkurt'un Asya'nın bir müddet evvel ayrıldığı erkek olduğu sav edildi. Genç bayanın bir gözünde görme kaybı oluştuğu bildirildi.

Haberin ayrıntıları için

Üst Alt