Son Konu

Yine Utandık! Ülkemizin Dört Bir Yanından 'Keşke Yaşanmasaydı' Dediğimiz Olaylar

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7ae2824694bdd8dac0f2598f40b7b0897a77917e.jpg

Bu çeşit olayların daha fazla yaşanmamasını diliyoruz...

Geçen haftaki haberleri okumak için içeriğe göz atabilirsiniz:

1. Darp ettiği bayana hiçbir şey olmamış üzere 'Pide yaptırayım mı?' diye bildiri atan adam...

Safranbolu’da yaşayan 21 yaşındaki B.Ü., S.A. isimli erkek arkadaşıyla buluştu. Birlikte ortak bir arkadaşlarının meskenine giden ikili bir müddet alkol aldı. Daha sonra saldırgan haller sergileyen S.A., teze nazaran B.Ü.'ye küfretti. Bunun üzerine S.A. ile B.Ü. ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine S.A., B.Ü.'yü boğazından tutarak sağ gözüne tekraren yumruk attı. 

Olaydan bir gün sonra S.A. hiçbir şey olmamış üzere B.Ü.'ye "Pide yaptırayım mı?" diye bildiri attı.

Haberin ayrıntıları için

2. Yükü çekemeyen cet keserle eziyet eden adam...

Hatay'da at otomobiliyle yük taşıyan bir kişi, yükü çekemeyen cet eline aldığı keserle vurdu. Olay anının imgeleri toplumsal medyada reaksiyon çekince kısa müddette cet azap yapan vatandaşa isimli süreç başlatıldı.

Sahibi tarafından eziyet edilen cet ise Arsuz Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü takımları tarafından el koyulup bakımı üstlenildi.

Haberin ayrıntıları için

3. İstanbul Mukavelesi'nin feshinin '#Morardınızmı' etiketiyle desteklenmesi...

İstanbul Mukavelesi'nin feshedilmesi birçok bölümden bayan erkek fark etmeksizin reaksiyonla karşılandı. Fakat kontrattan Türkiye'nin çekilmesine dayanak gösterenler de vardı. Dayanak ismi altında Twitter'da '#Morardınızmı' etiketine katılarak bayan düşmanı tweetler atanlara haklı olarak reaksiyon yağdı.

Haberin ayrıntıları için

4. Eşini katletmeden bir saat evvel Azrail'li fotoğraf paylaşarak 'Seni unuttum zannetme' notunu düşen adam...

Eşiyle boşanma evresinde olan 2 çocuk babası Hüsnü T., kayınvalidesi Serpil Palalı'nın konutuna gelerek eşi Serap T. ile tartışmaya başladı. Hüsnü T., yanında getirdiği av tüfeğiyle iki çocuğunun gözü önünde evvel eşi Serap T.'ye, akabinde ortaya girmeye çalışan kayınvalidesi Serpil Palalı'ya ateş açtı. Olay sonrası dışarıya çıkan Hüsnü T., silah sesleri üzerine meskene hakikat gelen komşusu Hamza Kuzucuk'a da ateş açtıktan sonra kaçarak uzaklaştı.

Üç kişinin cinayet zanlısı Hüsnü T.’nin olaydan bir saat evvel toplumsal medyada 'Azrail'in bulunduğu fotoğrafı paylaşarak altına "Az işim var, seni unuttum zannetme" notunu düştüğü görüldü.

Haberin ayrıntıları için

5. Gebe kediye saldıran bayanın 'Sonuçta bir hayvana vurdum, cürüm olduğunu bilmiyordum' savunması....

Geçtiğimiz günlerde Ankara'nın Keçiören ilçesindeki spor salonunun önünden geçen bir bayan, iş yerinin önünde sandığın üzerinde oturan kediye tokat atıp çantasını fırlatmıştı.

Şikayet üzerine yakalanan bayan tabirinde, "Kedi yaklaşık 4 gündür beni takip ediyordu. Ben de olay günü tekrar görünce sinirlendim ve ona vurdum. Sonuçta bir beşere vurmadım, hayvana vurdum. Bunun cürüm olduğunu bilmiyordum. Pişmanım, sahibinden özür dilerim" dedi.

Haberin ayrıntıları için

6. Sevgilisi tarafından katledilen 17 yaşındaki Gizem'in "Türkiye'de bayan olmak güç fakat bayan ölmek kolay" paylaşımı...

Burdur'un Bucak ilçesinde, parkta tartıştığı sevgilisi olduğu öne sürülen Eren Yıldız (19) tarafından bıçaklanarak öldürülen Gizem Canbulut'un (17), geçen yıl Pınar Gültekin cinayetinin akabinde 'Türkiye'de bayan olmak güç lakin bayan ölmek kolay', 'Bir cana kıyıyorsunuz ve buna erkeklik diyorsunuz' sözlerinin yer aldığı paylaşımları dikkat çekti.

Gizem'i katleden Eren Yıldız ise tabirinde, "O sırada çok sinirlenmiştim. Bıçakladığımı hatırlamıyorum. En son Gizem’i kanlar içerisinde yerde gördüm. Çok korktum. Bıçağı atarak olay yerinden uzaklaştım" dedi.

Haberin ayrıntıları için

7. 15 yaşındaki kızını istismar ederken çekilen görüntüyü TikTok'ta paylaşan 'baba'...

Hasan Tunçlar isimli adamın 15 yaşındaki kızını istismar ettiği görüntüyü TikTok hesabından paylaşmasının akabinde epey büyük reaksiyon çekmiş ve kısa müddette #HasanTunclarTutuklansın etiketi ile Twitter Türkiye gündemine girmişti. 

Tunçlar, kız çocuğuna fizikî ve kelamlı tacizlerine karşı gelen reaksiyonlara “İstemeden elim oraya gitti diye bu türlü yapılır mı?” diyerek kendisini savunmaya çalışsa da genç kız devlet muhafazasına alındı, 'baba' ise tutuklandı.

Haberin ayrıntıları için

8. Haciz süreci için gittiği meskende silahlı atağa uğrayarak hayatını kaybeden avukat...

Avukat Ersin Arslan ve icra memurları, haciz süreçleri için Kocaeli'nde bir meskene gitti. Memurlara haczi yaptırmak istemeyen mesken sahibi Y.Y., belinden çıkardığı tabanca ile Avukat Ersin Arslan'a ateş etti. Karın bölgesinden yaralandığı belirlenen Ersin Arslan, kaldırıldığı hastanede hekimlerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı.

Polis takımları, konut sahibi Y.Y.'yi olayda kullandığı tabanca ile birlikte gözaltına aldı.

Haberin ayrıntıları için

9. Radyo programcısını, programını beğenmediği için öldüren adam...

Bursa’da konutunun önünde uğradığı silahlı hücum sonucu hayatını kaybeden radyo programcısı Hazım Özsu'nun katil zanlısının kan donduran tabiri ortaya çıktı. 

Halil N., tabirinde "Hazım Özsü, pandemi sürecinde program sunan N.K. arkadaşı ile birlikte yaptıkları radyo programını beğenmiyordum. Birkaç yanlış tabirlerini duyunca radyoyu arayıp ikaz ettim. Fakat beni dikkate almayıp tekrarladılar. Daha sonra konut adresini öğrendim. Gözüm dönmüştü, zile basarak akrabalarına Hazım Özsü'nun arkadaşı olduğumu ve kapıya inmesini söyledim. Özsü, aşağıya indiğinde, 'Artık sesini kısıyorum' diyerek belimden çıkardığım tabanca ile boğazına ateş ettim. Gayem ayağından vurmaktı" dedi.

Haberin ayrıntıları için

10. Çocuklarının gözü önünde evvel eşini, akabinde kendini öldüren adam...

Düzce'de yaşayan Metin (58) ve Meliha A. (47) çifti sabah saatlerinde şimdi belirlenemeyen nedenle tartışmaya başladı. 10 ve 7 yaşlarındaki çocuklarının da şahit olduğu tartışma sonrası Metin A, mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla eşini öldürdü.

Çocuklarının çığlıkları üzerine konutun kapısına gelen komşularının kilitli olan kapıyı kırmaya çalıştıkları esnada Metin A, bıçakla kendi hayatına da son verdi.

Haberin ayrıntıları için

11. İstanbul'da sokak ortasında bayana şiddet uygulayan maganda...

Samsun'da 5 yaşındaki kızının gözleri önünde vahşice darp edilen E.M. isimli bayanın imajları şimdi hafızlarımızdan silinmeden bir şiddet haberi de İstanbul'dan geldi. 

Küçükçekmece’de bir magandanın sokak ortasında bayana şiddet uyguladığı anlar kameraya yansıdı.

Haberin ayrıntıları için

12. 'İznim olmadan dışarı çıkıyordu, namusumu temizledim' diyerek eşini katleden adam...

İzmir'de yaşayan Hüsna Temurtaş ile eşi Hüseyin Temurtaş ortasında tartışma çıktı. Tartışmanın uzaması üzerine Hüseyin Temurtaş, belinden çıkardığı tabancayla eşine 5 el ateş etti.

Gözaltına alınan Temurtaş, polisteki tabirinde, "İznim olmadan dışarı çıkıyordu. Namusumu temizledim" dedi. Daha evvel de eşine birçok sefer fizikî şiddet uyguladığı ortaya çıkan Temurtaş'ın polisteki süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

Haberin ayrıntıları için

Üst Alt