Son Konu

Kılıçdaroğlu: 'Karamsarlığa Gerek Yok, Önce Allah'a Güveneceksiniz'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-f69134dc6c599d148cf6c9b9cbbfb0882ca6ba64.jpg

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu Merkez Bankası Lideri Ağbal'ın misyondan alınmasına ait "Görevden alınan Merkez Bankası Lideri '128 milyar doları kimlere peşkeş çektiniz?' diye soru sormuş. 'Sen misin soran?', misyondan alınmış" sözlerini kullandı. 

Milletvekillerinin 81 ili gezdiğini belirten Kılıçdaroğlu ayrıyeten "Önce Allah’a, sonra kendinize güveneceksiniz, sonra da bize güveneceksiniz" dedi. 

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Küme toplantısında konuşuyor.  CHP Küme toplantısına Türkiye’nin 81 vilayetinden gelen Çek Yasası mağdurları da katıldı.

Küme Toplantısında CHP’li bayan vekiller, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması talebi içeren dövizler taşıdılar.

“Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz” sloganları ortasında kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, “Zaten bayanların bir şeyden korkması kelam konusu değil. Buna yürekten inanıyorum” diyerek konuşmasına başladı.

İstanbul Mukavelesi üzerinden AKP'ye yüklendi

Kılıçdaroğlu, "İstanbul Mukavelesi'ni ben feshediyorum dedi. Kimsin sen? Kinle, öfkeyle devleti yönetiyorsun onu biliyoruz. Yandaşlarına milyar dolarları kazandırdığını da biliyoruz. Lakin 42 milyon bayana ihanet edeni de artık şimdi biliyoruz ve öğreniyoruz" dedi.

Merkez Bankası Lideri Ağbal neden vazifeden alındı?

Kılıçdaroğlu misyondan alma ile ilgili şu tabirleri kullandı: 

'Allah'a güveneceksiniz...'

CHP’li milletvekillerinin Türkiye’nin tüm vilayetlerini gezerek vatandaşlara umut verdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, vatandaşlara “Karamsarlığa gerek yok bütün problemler aşılır. Evvel Allah’a, sonra kendinize güveneceksiniz, sonra da bize güveneceksiniz” dediklerini belirterek, “Türkiye’yi aydınlığa birlikte çıkaracağız” dedi.

Üst Alt