Son Konu

Acil yardımınıza ihtiyacım var... Aşk acısı çekiyorum.. hemde fazla kötü

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Merhaba,
Oncelikle bu yaziyi bu sitede bulunan sadece erkek uyelerin degil bayan uyelerinde okumasini ve daha once ask, sevgi, haset gibi duygulari tatmis, yasadiklarina saygisini halen koruyan herkesin en azindan bir iki satirda olsa bir seyler karalamasini rica ediyorum Cunku suan net dusunemiyorum, bunun farkindayim, akilli, sag duyulu ve zeka olarak selim olan tum insanlarin destegine ihtiyacim var

Merhaba ben 33 yasinda Susurluk ’ta ki bir devlet okulunda gorev yapan bir ogretmenim Cok ince, naif, hissi bir yapiya sahip bir insanim Sorumluluk benim gobek adim diyebiliriz Bugune dek hayatimda pek cok iliksi yasadim, her boyutta yasadim, ama suan son bir yasadigim iliksi var ancak tikandim, cozemiyorum, hayatim, ruh halim her seyim allak bullak oldu
Bundan 2 yil değin once 35 yil suren ve evlilikten sadece 2 ay once biten bir iliksim vardi O bittikten sonra kimseyle cikmadim ve yaklasik 2 yildirda kimseyle cikmiyorum Basta ailem olmak uzere yakin cevremden böylece cok kimse tarafindan evlenmem yonunde baskiya dek varan tavsiyeler aliyorum İste butun öykü boyle bir nasihat ile basladi Bundan 25 ay once bir dostum bana Karacabey ’de gorev yaptigi bir ozel okuldan (Karacabey Susurluk arasi yalnızca 45 km) bir bayan ogretmeni nasihat etti Cok artı boyle tavsiyeler aldigim icin bastan gonulsuz olarak gorusmeyi kabul ettim lakin arkadasima dedim fakat kimse arada olmasin eger ciddiyse bana cep numarasini yollasin ben onu ararim Umulmadık bir sekilde once cep numarasi geldi sonradan da arkadasim soz konusu bayanin (adina elif diyelim); Elif ’in resmini maille yolladi Hatta arkadasim Elife benim calistigim okulun sitesindeki resmimi gostermis, ve Elif “olur, benim icin onemli olan ruh guzelligi gibilerden laflar demis Uzun lafin kisasi ben Elif ’i aradim lakin bütün 52 gun boyunca biz gorusemedik Aradim cevpa vermedi, mesaj atim ara sıra geri dondu bazen de donmedi Tum bu iletisim kopuklugundaki sebep babasini hasta olmasi Babasi kemoterapi goruyor, mide kanserinden dolayi midesi alindi ve kalinbagirsaktan mide yapildi, suan tedavisi iyi gidiyor Uzun lafin kisasi biz bir birimize telefon numaralarimiz ulastirildiktan bütün 52 gun sonra ilk önce bulumsak uzere sozlestik ve bir kasam yemeginde nitelikli luks bir restoranda bulustuk Cok iyi bir kasam yemeginden sonra bir sakin bir cafeye gittik Ikimizde kendimizden bahsettik, yasadiklarimizdan, zevklerimizden, hayattan beklentilerimizden ve evlilikten, sorumluluklardan… vb ilk gecenin sonunda her ikimizde cok olumlu intibalarla ayrildik, iki taraflı noktalar böylece fazlaydi ancak anlatamam O bir edebiyat ogretmeni ve bende kitap okumaya cok seven birisi olarak sadece kitaplar konusuna girmemiz bile yetti Konusu gectigi icin yalnızca bir kac gun daha sonra ben ikinci bulusmaya armağan bir kitapla gittim hatta Bu konusmada daha da yakinlastik, el ele tutumsalar, sarılmalar, opusmeler ve bunun gibi bi doymuş sevgi gosterisi Her sey cok yolunda gidiyordu Artik gorusmelerimiz yalnızca bulusmakla kalmiyor her gece telefondan minimum 20 dakika elde etmek uzere telefonla devam ediyordu Her seyi, izaç oncesindeki iki insanin konusabilecegi her seyi konusuyorduk
Tum bu bulusmalar ve telefonda konumsalar esnasinda onun ailesini ve gemcisini e ogrendim Burada birazcık bu konuyu amcam gerekiyor Babasi Karadenizli , cok sert, asiri zorba bir insan, zamaninda ona abla ve abisine bitik aldirmamis zaman zaman hayatinda yasadigi bu baba baskisi ve o donemde olan dengesiz erkek arkadaslarinin arasinda kalmis Burada yazmaya kalksam basli basina bir tartisma konusu olacak cok agir seyler yasamis, baskilar gormus ve bu baskilar sonucunda profesyonel psikologlardan psikolojik takviye elde etmek zorunda kalmis Universite ve yuksek lisans yillarinda evden kopmus, Ankara ’da 6 yil yasamis, fakat gemcisinde yasadigi o kotu anilarini ve o gune değin uzerinde kurulmus olan baskinin izlenirin sokup atamamis Cok urkek, cok korkak bir yapisi var Karanlıktan çok korkuyor Yaninda yuksek sesle konusulmasindan cok tedirgin oluyor, korktugunu soyluyordu
Kurban bayrami oncesinde kendisine guzel bir hirka adlim armağan olarak, birde kendisini az rastlanir, yani her kozmetik dukkaninda ulunmayan deodoranti vardi, sona ermek uzere oldugunu bana daha once soylemisti, bursada yasayan bir arkadasima bu deodoranttan aldirttim ve ban gondermesini sagladim Kurban bayrami oncesinde her ikisinide ayri ayri paket yapip arabada bas basa oldugumuz bir ortamda verdim Cok sevindi, hatta sevinmek ne kelime uctu Kendisini dusunmem onun cok hosuna gitmis Sevgi gosterilerinin bini bir para
Her sey dort dortluk bu vesileyle, arefeden bir gece once bana telefonda tum gemcisini, basindan gecen olaylari, bir donem arkadaslik eden psikopat bir tipin onu uzun soluklu rahatsiz etmesini, taciz etmeye kalkismasini, durumlari carpitarak onun ailesine acmasini (biz kizinizla bir irimiz seviyoruz, evlenecegiz gibi…) ve bunu gibi nice seyi… Konusmasi bittiginde bir sey demedim, cunku olnu oldugu gibi kabullenmistim Bnede kendisine konumsak istedigim bazi konular oldugundan bahsettim ama telefonda bunlari konumsak istemedigimi, telefondansa yuz yuze konusmanin daha arkadaş canlısı olacagini soyledim Hatta o donemde ortak tatil planlari yapmaya bile baslamistik Once bir hafta sonu icin 2 gunluk bir plan sonrasinda da 15 tatil icin İzmirSirince icin bir plan

Şayet birazcık daldan dala olacak lakin konuyu çakmak icin size biraz kendi ailemden de bahsetmem gerek Ben bir evin bir olguyum, sanilanin tersine oyle el bebek gul bebk buyutulmedim Olur Ya biraz arabesk bir degerlendirme olarak bakabilirsiniz ama cok buyuk imkansizliklar icinde okudum, sifirdan suan oldukca iyi sayilabailecek ir mülk varligina ristim Allah ’a cok sukurler olsun Tek derdim ailemin saglik sorunlari; babam kan basıncı ve buna bagli kalp hastasi, annem se keza tansiyon, dolayisiyla yürek ve de seker – diyabet hastasi Onlarla ilgilenecek benden baksa kimse yok Ayni apartmada altli ustlu oturuyorum ailemle, kendi evim var, sadece yemeklerde asagiya iniyorum onun haricinde pek takilmam , onlarda bana hic karismazlar, zaten iliksimiz basinda daha bu konuyu elife actigimda cok anlayisla karsilamisti Cunku kendisinin de babasini raatsizligi baştan başa abisinin öyle ilgilenmedigini, daha cok ablasi ve kendisinin babasi ile ilgilendigini, anne babaya goz kulak olmanin ne çağrıda bulunmak oldugunu cok iyi anladigini soylemisti bana Hatta biz karar almistik biz evlenince her ikimizin ailesine de goz kulak olacaktik Olur Ya size komik gelebilir fakat inanin uc hafta da insanlarin uc yilda gidebilecegi mesafelere kat ettik, ikimizde evlilige oyle bir hazirmisiz ama anlatamam Ara Sıra ben konusurdum o bana sen benim dusuncelerim mi okuyorsun diye sorardi bazen de aynisi bana olurdu, oyle bir konusurdu ancak benzeri benim dusuncelerim ve beklentilerim daha onceden kagida yazilmis, ona okutulşmus ve oan gore konustugunu dusunurdum Her turlu sorumluluga hazir oldugunu, eger anında istesem hemen benle evlenmek istedigini soylerdi Onun bu ifadelerinde ne kadar arkadaşça oldugunu defalarca denedim ve herseferinde his sasirmadan samimiyetini bana kanitladi Hatta hikayenin sonunda da okuyacaksiniz ama onun bugun icin bile bana olan duygularindan muhakkak oldugunu ve beni şüphesiz sevdigini yuzde bin soyleyebilirim

Birincil Kirilma Noktasi;
Bayramin dorduncu gunu bulusacaktik, ben Karacabey ’e gidecektim ve once bir yemek yemek yedikten daha sonra olur ya ağırbaşlı bir yerde oturacak yada sehir disinda bir yerde arabada konusacaktik Bayramin ucuncu gunu normalde gun icinde pek cok mesaj atan, isten eve kazanç gelmez arayan kiz aramamisti O sabahleyin gec kalkmistim, telefonuma baktim, ne bir mesaj ne de bir cevapsiz arama Bunu uzerine ben onu aradim, 2 – 3 kez, cvp yoktu Mesaj atim yaklasik bir saat sonra cvp geldi Yalova ’da halalarina gitmislerdi ailecek Eve kazanç gelmez ben seni ararim diyordu Bekledim, aksam oldu, gece 10 oldu, 12 oldu tik yok, TVye bakiyorum surekli bayramda olan kaza haberleri, icim cok buruldu ve ayanamadim gece saat birde cebinden sadece bir kez kisacik caldirmayi dusundum ve bunu yaptim Ve fiyasko, o an geri donus yolundalarmis ve telefon babasinin elindeymis, telefonda kayitli olan yegeninin (abisinin oglunun) videolarini izliyormus Bu noktada video bir anda gelen arama ile kesilip ekanda benim adim cikinca babasi kopurmus Nasil bir erkek seni gecenin 1 ’inde arar diye lafa bir giriyor,… pir giriyor Demedigini koymuyor, bunu da anlamis degilim zaten, kizi kucuk 18 yasinda bir kiz degil, 28 yasinda yuksek lisans yapmis bir yetiksin Cok agir konusuyor, Elif ’in de morali bozuluyor ve neticede bizim film kopuyor Kendisinden tekrar tekrar ozur diledim, kasitli olan bir sey degildi Fakat biz 3 gun koptuk, haber alamadim, cildirdim, deliye dondum, morali cok bozuldugu icin koye babanesini yanina kacmis, iki gun kendini dinlemis Kendimi bu hatamdan dolayi affettrmek icin o Pazar gunu, yani o koydeyken, otobuse bindim karacabey ’e gittim ve bir cicekciden ertesi gun is yerine kirmizi gul yolladim İcine de necip fazil ’in o meshur misralarini yazdim, hani ne hasta bekler sabahi ne genc oluyu kabir, ne de seytan bir gunahi seni bekledigim dek
Aksam eve otobusle geri dondum, msnmi acinca bana mesaj biraktigini gordum “bir kuş kondu pencereme, beni cok özlediğini söyledi sessizce, köye kactım babanemin yanına iki gün cekmedi telefonum iyi de oldukafamı dinledim yüregimi dinledim yeni geldim seni özledim varlığın benim için manâlı ama cok kırgınım herseye
Ben gulleri yollamistim, neyse supriz olsun dedim Hatta adsız kartla yolladim Benim oldugumu varsayım edecegini sanmistim, fakat edememis, hatta bastan gulleri cope atmis sonradan gorustuktan daha sonra gidip copten almis ve dolabina kaldirmis gulleri

O gece tekrar cok uzun bir konumsa yaptik telefonda Dayanamadim, onu ailesine vede ozellikle o sert zorba babaya karsi mahcup dusurdugum icin cok uzuldum ve dayanamayip ertesi aksam is cikisi atlayip bastim gittim yanina, onu adlim, yemek yemek yedik ve arabayla gezite ciktik, sessiz sakin bir yere cektik ve ben de kendi gemcisi mi actim O bana her seyini anlatmisti, benden sorumluluklarini paylasmami ve kendisine yardım vermemi beklemisti Bunu anlamamak imkansizdi, hatta bende ona olan destegimi sezdirmek icin elimde bulunan saygin bir alternatif alıcı kitabini kendisine verdim, verirkende babasinin rahatsizligi icin ola ki icinde ise fayda bir seyler bulabilecegini soyledim Benim bu paylasimci cabalarima karsilik onunda beni kabullenmesini, bana destek olmasini bekleyerek, gecmisimi, ailemi, yasadigim bir onceki iliksiyi anlattim Cok detaylara girmeden, diyebilirisiniz anlatacak baksa bir sey bulamadin mi? Ya o bana her seyini anlatinca bende ona karsi ayni drece de acik olabilecegimi dusundum
Basta hic bir sorun yoktu Hepsini dinledi, “senin gemcisin beni ilgilendirmez, artik o geride kalmis, sıradan ustunde gecmis gibilerden laflar etti Bu konusmanin devaminda ben saglik bakimindan ailemin bana yukledigi sorumlulugu açıklamak icin, durumun hassasiyetini vurgulamak icin, kendisinin gemcisini ailemin ogrenmesi halinde annemin seker komasina girecegini, babaminsa tansiyondan felc gecirme ihtimalini oldugunu soyledim Bunu soylerken altinda tek korkum vardi, oda yengesi yani abisini esi ile surekli bir surtusme halindeydiler Acik aciga distan olmasa da el altindan bir tartışma vardi Bu yuzden ozellikle yengesinin cirkefliginden korkarak intikam olmak icin durumu benim aileme dolayli olarak yansitmasindan ve bizim huzurumuzu kacirmak istemesindn korkmustum Bu laf haliyle ona cok dokundu, haklida lakin cumlenin onunu ve altinda yatan gercegi anlatmama firsat vermeden beni söz ve soru bombardimanina tutmaya basladi Oyle bir yani var, bir ifadeye ya da koca bir konusmanin icinden bir lafi cimbizla aliyor, ona takiyor ve karsisindaki insanin konusmasina firsat vermiyor O boyle davrandikca konusamamak beni gerdi, ofkelendim, aciklama yapmama firsat vermiyor anlattiklarima inanmiyordu Ofkelendim, gerdikce geriyordu beni, kendisine dogru soyledigimi vurgulamak icin konumsa esnasinda “Anam avradim olsun diye bir kufuru agzimdan kacirdim ve eger bana inanamamaya devam ederse el frenini cekip arabanin onune yatacagimi soyledim o kadar gerildim ancak hizimi alamayip iki elimide yumruk yapip arabanin direksiyonuna yavasca vurdum Bana ama ondan sonra inandi, sakinlesmemi soyledi, işlenmiş dedi, ikna edici konumsalar, delisin sen gibi laflar, sarilmalar opmeler Daha Sonra bitmiş baksa bir yere cektik ve daha sakin ağırbaşlı konustuk Durum tatliya baglandi o gece Bu geceyi peşine düşüp takip eden uc gece her tarafında telefonda yeniden konsutuk Bu konuya girmedik yeniden hic… daha sonra birden telefonlar bitmiş kesildi, iki gun kendisine ulasamadim, aramalarima yanıt vermedi
ikinci gunun aksaminda cep telefonuma soyle bir mesaj dustu : “dun gece ruyamda benim gecmisimi dolayi ailenin ogrendigini ve bu sokla annenin oldugunu gordum, ben boyle bir sorumlulugu tasiyamam sirf bundan olayi ayrilmaya karar verdim Bundan daha sonra yoluma tek basima devam edecegim Ola Ki beni arasin ama telefonumu acmayacagim

Neye ugradigimi anlayamadim, tum ugraslarima ragmen telini acmadi, mesajlar atim cvplamadi, bunun boyle olammasi bugune dek yaptiklarimla yuz yuze bir konusmayi hak ettigimi sms ile yolladim, hazir olunca beni arayacagini arayip cagiracagini soyledi Bende kizip bunu kabul edemeyecegimi ertesi gun yada ptesi is cikisi onu gormeye gelecegimi, yuz yuze gorusmek istedigimi yazar bir mesaj atim Gelen yanıt sen bana emrivaki yapamazsın gibilerden bir cvpti ve bende bir daha cvp yazmadim O iki gun cok güç gecti Ptesi is cikisi arabama atlayip yanina gittim, okula girdim ve kendisini gormeye geldigimi, meur odasinda bekledigimi okulda calisan memur bayana soylettim Lakin cikis zili caldiginda bana haber yollayip gorusmek istemedigini soyletti Cebini her zaman aramama ragmen acmadi, sonra bir mesaj geldi, kendisini urkuttugumu, her tarafta eski korkularini yasattigimi yaziyordu, yalvardim, yalnızca tek niyetim bir cafede oturup ağırbaşlı sakin konusmakti Ben ona mektep kapisinin onunde mesajlarla ulasmaya calisirken o arka kapidan cikmis gitmis Bunu bana mesajla bildirdi, bende boynu bukuk geri dondum
Bilgisayarimi acinca bu maili buldum

sen anlayamadin bendeki urkekligin boyutlarini ihsan!
anlayamacaksin da anlayamazsin da!
urktum cunku ANAM AVRADIM OLSUN diyecek değin kotu kontrolsuz bir asap sistemin var ananin avradin oldugunu dusunmek bile istemezsin oysaki!!
urktum cunku sinirlenince yumrugunu sIkIp bi yere vuranlardansin!!
urktum cunku el frenini ceker onune yatarim derken korkunc biri gibi oldugun icin!
urktum cunku ben sana gorusmeyelim dedigimde sen istemezsen isteme ben gelicem bilgineeeeee diyerek sen ne dersen de dedigin icin ve cikip isyerime geldigin icin!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TUM bunlar bosa ola ki lakin gordugum ruya tek sebebiydi bu bitisin ben kimseye hasar veremem ailenle sana rahatlık batmış bir yaşam dilerim
ben yalniz kalmak istiyorum
sen degilsin benim esim olacak insan bunu bugun ayrıntılarıyla anladim ben ölçülü olma istiyorumcok uzgunum ama olmadi
ben cok yaraliyim ihsan,senin rahatsizliklarindan daha vahim benimki! kuytu birak beni yillar onceki sancilarimi titremelerimi yasattin bana ustume gelerek!

Cilalı, kabul ediyorum, kufur etmemem gerekliydi belki fakat su da bir gercek o da cok ustume gelmisti, anlamadigim tum bu yazdigim olaylar olduktan daha sonra biz ozur dileyip konuyu tatliya bagladik,3 gun boyunca telefonda uzun uzun konustuk Eger bunlar böylece cok battiysa takip eden gunlerde neden benle konustu madem Ben onun ayagina gittim, toplum icinde ona ne yapabilirim Ona yaralamak istesem tek basina tenhaya bi yere davet ederdim, bunda urkecek ne var? boyle bir durumda kosup gitmemeyi dusunmek mumkun mu? İnsan nasil sevdiginin ayagina gitmez Ben onu her seyiyle kabul etmisim, onun bana anlattigi onca sedyen sonradan acik davranmam dek dogal olan ne var? Benim kitabimda bir iliksi 4 temel uzerine kurulur; durustluk, sadakat, guven ve saygi Ben ona durust davranmakla kusur mi ettim? Ettiysem bunu neden hemen ifade etmedi? Eger benim bir iki kizmam ki inanin gorseniz abartilacak bir sey yok, cunku bir kez benim yanimdayken abisi ve babsi tartışma etmisler, evden cagirmislardi, inanin cok daha kotusuydu, o vakit bir sey olmadi da niçin bana gelince son drece uygar bir sekilde ayagina gidince urktu? Bu olay basima gelene değin onca is tempomun arasinda ortalama haftada yada on gunde bir kitap deviriyordum Bu kadar cok okuyan birisi olarak, benim boyle yanimdan rahtsiz oluyorsa, bunu bana o vakit soylese, ben uzman bir psikologa gidip bu konuda profesyonel takviye alacak kadar cagdas bir insanim, anlayabilirdim Niçin boyle davranma geregi duydu Sunu cok iyi iliyorum ve adim dek eminim o birincil ayrilma kakarinda sirf icindeki sevgiyi oldurmek icin benden vakit istedi Bir sure sonradan ben seni ararim yuz yuze konusuruz derken tek niyeti icindeki sevgiyi bastirmakti Kendiside mesajinda belirtmis aten bilinc altinin ona oynadigi oyundan dolayi nasil bir ruyanin etkisiyle her seyi silebilir Ruyada her gorulenin gerceklesme yuzdesi nedir? Milyonda bir, şayet…

Uzun lafin kisasi dostlar, o gece yasadiklarimdan sonra oturdum sabahleyin 5 ’e değin ona tum bu yazdiklarimi daha detayli aciklayan bir mektup yazdim, el yazimla, A4 kagitlara ve 25 sayfa Yalan tmiyorum, normal bir yazi karakterim var, cirkin barbar ve abartili egil inanin bütün 25 sayfa
Kurban bayrami oncesinde ortak bir resim makinesi almaya karar vermistik, ben musade istedim ve makineyi adlim getirttim Oda bundan daha sonra alinacak ikinci karşılıklı esyamizi kendisinin alacagini soylemisti bana Sonrasinda ki ilk gorusmemizde ben evden aceleyle ciktigim icin makineyi almayi unuttugum icin veremedim kendisine O, benim makineyi aldigim biliyordu lakin tamamen unutmustu Iste bu son yazdigim o cok uzun mektubu ve makineyi kendisine arkadasimla yolladim
…,
Bu gunlerde annem hasta, tedavisi icin tip fakultesine gidip geliyoruz O da bunu biliyor Bu yaziyi yazana kadar tik ses cikmamisti fakat bugun konuyu kendisi dolayli olarak iki taraflı arkadasimiza acmis Saglik kosusturmacam biraz hafifleyince kendisi beni arayacagini, bir yere ziyafet edecegini ve bugune kadar ldigim tum hediyeleri (bir kazak + 3 kitap + fotograf makinesi) bana iade edecegini soylemis

Evet sayin uyeler, suan kafamdaki onlarca orunun ugultusundan ne yapacagimi bilemiyorum Bu yuzden de sizin o kiymetli yorumlariniza ihtiyacim var Suan onu hic aramiyor sormuyorum, bugune dek hayatinda verdigi tum hediyeleri bir karsilik beklemeden vermis birisi olarak onun karsisina gitdemem, gitmem Gururuma dokunuyor cunku Zaten biraz serefi olan hic ir erkek bunu yapmaz arti hic bir hediye bir gun geri almak icin verilmez Birazcık vakit tanimam halinde sizce onun bana geri donme ihtimali varmi? Onun beni gercekten sevdigini biliyorum Siraladiklarinin tumu bahane, aslinda bu değin iyi tahsil yapmis birinin, gordugu ruyadan anlam cikarmak gibi boyle bir batil inanca saplanmasini aklim mantigim almiyor Sizce ne yapmaliyim beklemeli miyim? Israr etmem, zaten boyle bir israr ters olur cok Sizce onun bana geri donme ihtimali nedir?

Ayirdiginiz kiymetli süre ve yorumlariniz icn cok tesekkur ederim Cvplarinizi bekliyorum

İhsan

Üst Alt