Son Konu

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bolumu İle İlgili Bilgiler

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
32
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bolumu hakkında Bilgi
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bolumu Ucreti Ne Kadar
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bolumu kac oğrenci alacak

Turk Hava Kurumu Universitesi İşletme Fakultesi 20192019 eğitimoğretim doneminde sadece bir lisans programı başlatıyor: Havacılık İşletmeleri Yonetimi (Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ) Bu programı İşletme + olarak tanımlıyoruz Bir başka deyişle işletme otesi

Bu programda Turkiye'de en hızlı buyuyen sektorlerden birisi olan havacılık sektorunun ihtiyac duyduğu uzman ve yonetici adaylarını yetiştireceğiz Ancak programın ( ve devamı olan MBA programının) tasarımı, mezunlarının diğer alanlarda da başarılı bir kariyere sahip olmasını sağlayacak ozellikleri de icerecektir Zira programımız, dunyanın en onemli eğitim kurumlarındaki standart işletme eğitim programlarının oğrencilere kazandırmayı hedeflediği temel bilgilerin hepsini kapsıyor Ancak bununla yetinmiyor

Oğrencilerimize kazandırmayı hedeflediğimiz bilgi ve becerilerin teorik duzeyde kalmasını engellemek amacıyla, ders icerikleri ve uygulamalarını, staj programlarına ilaveten yurt dışı partnerleri ortak eğitim programları gibi ceşitli unsurlarla zenginleştirdik

Bu şekilde, her başarılı işletmeci adayının sahip olması gerektiğine inandığımız teknik ve soft becerileri, oğrencilerimize kazandıracağız

Bolume 20192019 EğitimOğretim Doneminde kac oğrenci alınacaktır?

20192019 EğitimOğretim doneminde TM1 puan turunden 12 burslu, 48 burssuz olmak uzere toplam 60 oğrenci programa alınacaktır

Oğrenciler nerede eğitim gorecekler?

Program Ankara İşletme Fakultesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bolumunde uygulanmaktadır ve bu programa kayıt olan oğrenciler Ankara Etimesgut Turkkuşu Kampusunde oğrenim gorurler

Programın eğitim ucreti ne kadar olacaktır?

Eğitim ucreti 17500 TL + KDV(%8) olup, oğretim ucretindeki olası yıllık artışlar, bir onceki yıla gore tuketici fiyatlarındaki artış (TUFE) ile sınırlı tutulacaktır

Bolumde İngilizce hazırlık zorunlu mudur?

Programda bir yıllık zorunlu “İngilizce Hazırlık Programı uygulanır İngilizce yeterlilik sınavını başarıyla gecen oğrenciler, bolum derslerini almaya hak kazanırlar İngilizce yeterlilik sınavını gecemeyen oğrencilerin bolum derslerini almadan once İngilizce hazırlık sınıfına devam etmeleri ve bu sınıfı başarıyla tamamlamaları gerekmektedir İngilizce Hazırlık Programı eğitim ucreti 15625 TL + KDV (%8) ’dir

Bolumde burslu olarak okumak mumkun mudur? Burslu program neleri kapsamaktadır?

OSYM ’nin yaptığı sınavda universitemize yerleşecek adaylar arasından ilk 12 kişi programa Tam burslu olarak başlamaya hak kazanır Burs, sadece oğretim ucretini kapsamaktadır Burslar, İngilizce Hazırlık Programında gecirilebilecek sureyi de kapsamakta olup, oğrenci yerleştirildiği programdaki oğrenimine başarılı olarak devam ettiği surece sağlanacaktır Burada sozu edilen “oğretim ucreti bursu, sadece kılavuzda “Burslu oğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen oğrencileri kapsamaktadır

Programda zorunlu staj uygulaması var mıdır?

Mezun olabilmek icin tum lisans oğrencilerinin 23 yarıyıllar arası, 45 yarıyıllar arası ve 67 yarıyıllar arası 3 adet tumleşik eğitim uygulaması yapmaları gerekmektedir Her tumleşik eğitim uygulaması donemi en az 40 iş gunu olmak zorundadır Tumleşik eğitim uygulamaları herhangi bir krediye sahip olmadığı icin lisans mufredatında bulunmamaktadır Tumleşik eğitim uygulamalarının sonunda hazırlanan raporların uygulama suresince edinilen deneyimleri ve bilgileri yansıtması gerekmektedir

Programdan mezun olabilmek icin kac kredilik ders almış olmam gerekli?

Program toplam 156 krediden oluşmaktadır 40 kredi Turkce ve 116 kredi İngilizce olmak uzere derslerin toplam kredi yuku itibariyle yaklaşık % 65 ’i İngilizce olarak verilmektedir

Üst Alt