• Bismillahirrahmânirrahîm.Kul hüvellâhü ehad Allâhüssamed Lem yelid ve lem yûled Ve lem yekün lehû küfüven ehad Anlamı: Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.De ki; O Allah bir tektir.Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir). Doğurmadı ve doğurulmadı O 'na bir denk de olmadı.

Edebiyat

Ferşat_Karadeniz
BENİM KÖYÜM Baharda şenlenir bağı, bahçesi Kokusu başkadır benim köyümün Unutturur adama gamı, kederi Havası başkadır benim köyümün XXX Akşam olur herkes döner evine Can kurban inan ki benim köyüme Gülabi'nin torunları derler bizlere Özü başkadır benim köyümün XXX Yeşil yeşil meşeleri var...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
Reviews
0
Ferşat_Karadeniz
Ferşat_Karadeniz
Ferşat_Karadeniz
MEMLEKET İSTERİM Memleket isterim Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; Kuşların çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun; Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Memleket isterim Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun; Kış günü herkesin evi barkı olsun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
Reviews
0
Ferşat_Karadeniz
Ferşat_Karadeniz
S
KAVUKLU İLE PİŞEKAR Kavuklu: Dün hekime gittim Pişekar: Sonra ne oldu? Kavuklu: Baktı, etti Pişekar: İlaç verdi mi? Kavuklu: Vermedi Pişekar: Demek ki bir derdin yokmuş Kavuklu: Bir derdim yok, iki derdim var Pişekar: İki derdin mi? Senin ne derdin var ki? Kavuklu: Tarla, bahçe...
Cevaplar
0
Görüntüleme
106
Reviews
0
Serdar Yıldırım
S
S
KARAGÖZ İLE HACİVAT: MİRAS Karagöz’e Mısır’daki amcasından bir sandık altın miras kalır Bunun üzerine Karagöz yakın arkadaşı Hacivat ile beraber bir ticaret gemisine binip Mısır’a giderler Miras işlemlerini hallettikten sonra yine bir ticaret gemisine binip geri dönerler Ama Marmara...
Cevaplar
0
Görüntüleme
166
Reviews
0
Serdar Yıldırım
S