Son Konu

Eğitime Kar Engeli: Hangi İllerde Okullar Tatil Edildi?

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-e0de3e8d7a0eeed46263d3f93c12df89f41ae07b.jpg

Bazı vilayet ve ilçelerde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime orta verildi.

Kars Valiliğinden yapılan açıklamada, kent genelinde devam eden kardan ötürü tüm okulların tatil edildiği, kamu kurumlarında misyonlu engelli ve gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı bildirildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle kentteki 240 köye ulaşım sağlanamıyor.

Öte yandan, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, yaptığı yazılı açıklamada, kent genelinde olumsuz hava şartlarının devam ettiğini belirtti.

Kapu, hava muhalefeti nedeniyle üniversite idaresinin 21 Mart Pazartesi günü eğitim-öğretime orta verdiğini bildirdi.

Düzce

Düzce Valisi Cevdet Atay, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, meteorolojik datalara nazaran bölgede beklenen ağır kar yağışı ve olumsuz hava kuralları sebebiyle kent genelinde eğitim ve öğretime bir gün orta verildiğini duyurdu.

Atay ayrıyeten, engelli ve gebe kamu çalışanlarının idari müsaadeli sayılmalarına karar verildiğini kaydetti. 

Bolu

Bolu Valisi Ahmet Ümit, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, olumsuz hava şartlarından ötürü vilayet genelinde resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul ve ortaokullar, liseler, rehabilitasyon merkezleri, halk eğitimi merkezlerinde eğitim öğretime orta verileceğini duyurdu.

Ümit, ayrıyeten, engelli ve gebe kamu çalışanlarının idari müsaadeli sayılmalarına karar verildiğini bildirdi. 

Ardahan

Ardahan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Erhan Bulut, AA muhabirine, kent genelinde devam eden ağır kar ve tipinin ulaşımı aksattığını söyledi.

Karın kent genelinde şiddetini arttırdığını belirten Bulut, 'Bu yüzden vilayet ve ilçelerdeki birinci ve orta dereceli tüm okullarda eğitime yarın orta verdik.' dedi.

Giresun

Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Dereli ve Güce ilçelerinde tüm okullarda 21 Mart Pazartesi yüz yüze eğitime orta verildiği belirtildi.

Açıklamada, merkez, Bulancak, Çanakçı, Doğankent, Espiye, Keşap, Piraziz, Tirebolu mesken Yağlıdere ilçesinde köy okullarının  tatil edildiği, taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin ise idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

Siirt

Pervari Kaymakamlığından yapılan açıklamaya nazaran, ilçe genelinde kar yağışının ağır formda tesirini sürdürdüğü belirtildi.

Bu kapsamda ilçe genelinde 21 Mart Pazartesi günü için eğitim öğretime bir gün orta verildiği duyuruldu.

Açıklamada ayrıyeten, kamu kurum ve kuruluşlarında vazife yapan engelli ve gebe işçinin de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Erzurum

Erzurum genelinde tesirli olan ağır kar ve tipi ömrü olumsuz etkiliyor.

Olumsuz hava şartları nedeniyle Uzundere, Tortum, Pazaryolu ve İspir ilçelerinde tüm okullar ile Pasinler ilçesindeki taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi.

Ayrıca bu üç ilçedeki engelli ve gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı öğrenildi. 

Samsun

Samsun Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar ve buzlanmanın tesirli olduğu Alaçam, Asarcık, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü ve Yakakent ilçelerinde 21 Mart Pazartesi günü kimi okulların tatil edildiği belirtildi.

Eğitime orta verilen okulların ayrıntılı listesine samsun.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecek.

Ordu

Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gürgentepe, Gölköy, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey ilçelerindeki okulların tamamında, Altınordu, Fatsa, Gülyalı, Perşembe ve Ünye ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamındaki okulların 21 Mart Pazartesi günü tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, kelam konusu ilçelerdeki engelli ve gebe kamu vazifelilerinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Ağrı

Ağrı Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte ağır kar yağışının tesirli olduğu belirtildi.

Olumsuz hava şartları nedeniyle Eleşkirt, Diyadin, Doğubayazıt ve Taşlıçay ilçelerindeki köy okulları ile vilayet merkezine bağlı köyler ve taşımalı eğitim gören öğrencileri kapsayacak formda eğitime bir gün orta verildi.

Üst Alt