Son Konu

Valiliklerden Kar Tatili Açıklaması: Hangi İllerde Eğitime Ara Verildi?

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-7ac78fb6a6ef68161071e32e0b70cf329185fd10.jpg

Birçok kenti tesiri altına alan ağır kar yağışı nedeniyle kimi vilayetlerde yarın eğitime orta verildiği açıklandı. 

Buna nazaran Rize, Ordu, Trabzon, Ağrı, Diyarbakır'ın Çınar ilçesi, Gaziantep, Bitlis, Hatay'ın Yayladağı ilçesi ve Adıyaman'da kimi bölgelerde yarın okullar tatil ilan edildi.

Rize

Rize'de kar yağışı nedeniyle vilayet genelindeki tüm okullarda yarın eğitime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde devam eden kar yağışı ve buna bağlı risklerin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı tehlikesi olduğu vurgulanarak, 'İlimiz genelinde tüm resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki destek kurslarında eğitim öğretim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi günü bir gün müddetle orta verilmesine karar verilmiştir.' sözlerine yer verildi.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Ordu

Ordu'da kar yağışı nedeniyle vilayet genelindeki tüm okullarda yarın eğitime orta verildiği bildirildi.

Vali Tuncay Sonel, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu tabirlere yer verdi:

'Kar yağışı devam edecek. Buzlanma ve çok soğuk da var. Sizlerin sıhhati çok kıymetli. Sizleri düşünerek 14 Mart 2022 Pazartesi bir gün müddetle Ordu genelinde eğitime orta verdik'

Vali Sonel, yarın manisi olan ve gebe kamu vazifelilerinin de idari müsaadeli sayılacağını söz etti.

Trabzon

Trabzon'da kar yağışı nedeniyle vilayet genelindeki tüm okullarda yarın eğitime orta verildiği bildirildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

'Meteorolojik kestirimler doğrultusunda vilayetimizde devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz genelindeki resmi ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise), halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve destek kursları ile motorlu taşıt kurslarında 14 Mart 2022 Pazartesi günü eğitim-öğretime bir (1) gün müddetle orta verilmesine engelli ve gebe olan kamu vazifelilerinin idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir.'

Bitlis

Bitlis merkez ve bağlı köylerde ağır kar nedeniyle eğitime yarın orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, olumsuz hava kuralları ve ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar nedeniyle vilayet merkezi ile bağlı köy ve beldelerdeki tüm resmi ve özel okullarda eğitime bir gün orta verildiği belirtildi.

Güroymak Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Heyeti kararına nazaran, olumsuz hava şartları nedeniyle yarın 16 köy ve 4 mezrada okullar tatil edildi.

Tatvan Kaymakamlığından yapılan açıklamada da ilçede olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu belirtildi.

Tüm resmi ve özel okullarda eğitime orta verildiği aktarılan açıklamada, ​​​​​​​kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli çalışanın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Vali Gül Twitter'dan duyurdu

Gaziantep'te kar yağışı nedeniyle eğitime yarın orta verildi, engelli ve gebe kamu vazifelileri idari müsaadeli sayılacak.

Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte olumsuz hava koşullarının devam ettiğini belirtti.

Gül, açıklamasında, 'Olumsuz hava kuralları nedeniyle yarın Gaziantep genelinde eğitim öğretime (okul öncesi, birinci ve orta öğretim) bir gün orta verilmiştir. Gebe ve engelli kamu vazifelileri de idari müsaadeli sayılacaktır.' sözlerine yer verdi.

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde'de eğitime orta verildi

Diyarbakır

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, ağır kar yağışı nedeniyle yarın ilçe genelinde eğitime 1 gün orta verildiğini bildirdi.

Büyüknalçacı yaptığı yazılı açıklamada, 'İlçemiz Çınar'da tesirli olan ağır kar yağışı ve ulaşımda yaşanabilecek mümkün riskler nedeniyle 14.03.2022 Pazartesi günü ilçe genelinde eğitim ve öğretime 1 gün mühlet ile orta verilmiştir.' sözlerini kaydetti.

Ağrı

Ağrı'da olumsuz hava şartları nedeniyle Taşlıçay, Hamur, Diyadin ve Tutak ilçelerinde köy okullarında eğitime bir gün orta verildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede ağır kar yağışının tesirli olduğu belirtildi.

Bu kapsamda Taşlıçay, Hamur, Diyadin ve Tutak ilçelerindeki köy okullarında yarın eğitime orta verildiği, taşımalı eğitimin de yapılamayacağı bildirildi.

Açıklamada, bu ilçelerdeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de bir gün idari müsaadeli olacağı kaydedildi.

Malatya

Malatya'da kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 ilçede eğitime yarın orta verildi, engelli, gebe ve kronik hastalığı olan kamu vazifelileri idari müsaadeli sayılacak.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının hala devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek meseleler nedeniyle Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ, Doğanşehir, Doğanyol, Kale, Pütürge ve Yazıhan ilçelerinde öğrencilerimizin ve işçinin güvenliğinin sağlanması bakımından, Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her cins ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile öteki kamu, kurum kuruluşlarına ilişkin kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 14 Mart 2022 Pazartesi günü 1 gün müddetle eğitime orta verilmesine karar verilmiştir. Ayrıyeten üstte belirtilen 8 ilçemizdeki kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından, gebe, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve başka kamu vazifelileri 14 Mart 2022 Pazartesi günü 1 gün mühlet ile idari müsaadeli sayılacaklardır.'

Üst Alt