Son Konu

Güveçte Kanlıca Matarı

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
guvecte-kanlica-matari.jpg

Güveçte Kanlıca Matarı Tarifi İçin Malzemeler

• 3 yemek kaşığı sıvı yağ
  • 1 adet soğan
  • 1 adet yeşil
  • 1 adet kırmızı biber
  • 300 gram kanlıca mantarı
  • 1 diş sarımsak
  • 200 ml domates sosu
  • Biber salçası
  • Tuz
  • Karabiber
  • Kaşar peyniri

Güveçte Kanlıca Matarı Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
  1. Bir adet küp küp doğranmış soğanı yağda kavuruyoruz.
  2. Daha sonra biberleri ekleyip kavurmaya devam ediyoruz. Biberlerin rengi değişinceye kadar yüksek ateşte kavurmaya devam edin. Malzemeler yumuşadığında ocağı kısın.
  3. Temizlenip yıkanmış kanlıca mantarını soğan ve biberin olduğu tavaya atın. Mantar suyunu salacaktır endişe etmeyin. Suyunu çekene kadar yüksek ateşte mantarları kavurun.
  4. Mantar suyunu çektiğinde bir diş rendelenmiş sarımsağı ilave edin. Sonra biber salçasını koyun ve kavurmaya devam edin.
  5. Akabinde 200 ml. domates sosunu (Ben yazın sos yapıp kenara koymuştum onu kullandım) tavaya dökün ve ocağın altını açarak domatesli karışımı pişirmeye devam edin.
  6. Tuz, karabiber dilerseniz toz biber ekleyin.
  7. Güveç kalıplarını çıkartıp mantar karışımını güveç kalıplarına doldurun. Üzerine tereyağı koyun. Daha sonra rendelenmiş kaşar ilavesi yapın ve tüm mantar yüzeyini kaşar ile doldurun.
  8. Güveçleri tepsiye yerleştirip fırına verin. Kaşarların üzeri kızarana kadar ortalama 20 dakika önceden ısıtılmış 200 derecedeki fırında pişirin.
  9. Güveçleri fırından çıkartın sulu sulu domatesli kaşarlı kanlıca mantarını afiyetle yiyin:).
Güveçte Kanlıca Matarı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Üst Alt