Son Konu

Kardiyoda İnsan Büyüme Hormonu Nasıl En Üst Düzeye Çıkarılır?

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
İnsan büyüme hormonu veya HGH, beynin içinde ön hipofiz bezi kadar salgılanan doğal bir peptid hormondur HGH uyarıcı protein formasyonu ile doku büyümesini artırır Yeni İngiltere Tıp Dergisinde yazan Dr Daniel Rudman, HGH ’ın çocuklarda büyümeyi teşvik ettiğini ve erişkin metabolizması içinde kayda değer bir role sahip olduğunu, çoğu organ ve beden fonksiyonları denetim ederken doku onarımı uyarılması, *beyin fonksiyonları, hücreli onarım ve enzim fonksiyonunun uyarılması için doğrudan sorumluluk sahibi olduğunu belirtmiştir Yoğun alıştırma, bireyler yaşlandıkça ve buna emrindeki olarak HGH seviyesi düştükçe, doğal HGH üretimini destekler
1Adım
Hafif koşu ve basit balistik esnetme (yerçekimi ile hareket kullanımı bir uçtan bir uca germe) ile toplam 10 dakika her tarafında vücudunuzu ısıtın Kollarınızı, göğüs, sırt ve but kaslarınızın her birini 10 ila 12 saniye kadar gerin 810 kadar, bacaklarınızı germek için ileri atılma hareketi yapın ve ısınma egzersizini sizin mevcut fitness seviyesine bağlı olarak 1020 şınav ila tamamlayın
2 Adım
3045 dakika tamamlayabileceğiniz, keyifle uygulayabileceğiniz ve gerektiği gibi aşırılık seviyelerini ayarlayabileceğiniz bir aktivite seçiniz Koşu bandı ve eliptik makineleri optimaldir, sürat, *aşırılık seviyelerini ve dayanıklılık seviyelerini ayarlayabilirsiniz
3 Adım
Spor Bilimleri Dergisinde yazar KA Stokes ve arkadaşlarının belirttikleri bir çalışmanın tavsiyesine kadar, kardiyovasküler rutininize aşırılık aralığı 110 arasındaysa (en basit seviye 1, en zoru 10) 56 yani orta yoğunlukta başlayın 10 dakika her tarafında bu yoğunlukta devam edin 10 dakikaya ulaştıktan daha sonra, manâlı ölçüde yoğunluğu artırarak sekiz ya da dokuz değerine başlayın, 30 saniye baştan başa bu yoğunlukla devam edin sonra tekrar 56 değerine geri dönün
4 Adım
10 dakika baştan başa 56 efor düzeyinde, orta hızda devam edin 10 dakikaya ulaştığınızda ilave bir 30 saniye baştan başa bütün dakiklik için yoğunluğunu artırın 30 saniyelik en fazla yoğunluktan sonra 56 düzeyine geri dönerek 5 dakika her tarafında devam edin
5 Adım
Yavaş koşu ya da iki dakikalık süratli koşu gerisinde beden esnetme hareketlerine geri dönerek vücudunuzu soğutabilirsiniz Cisim esnetme işleminde toplam 10 dakika baştan başa, 1 Adımda bahşedilen esneme hareketlerini yapın
İpuçları ve Uyarılar

Eğer aşırı kilolu veya afiyet sorunlarına sahip iseniz doktorunuz ile bütün fitness aktivitelerini tartışınız

Üst Alt