Son Konu

Kreatin Alımı Nasıl En Üst Düzeye Çıkarılır?

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Kreatin karaciğer, böbrekler ve pankreas kadar üretilen doğal bir amino asittir Vücudumuzun ürettiği kreatine ilave olarak, beslenme programına bol kırmızı et ve balık ekleyerek ekstra kreatin alınabilir Sonunda enerjiye dönüştürülen creatine, *kaslarda depo edilir Bir Takım incelemeler, kreatin takviyesi alımının, karoser geliştiriciler ve diğer sporcuların performansını artırdığını göstermektedir Kreatin alımını maksimize etmek için, ilk bir hafta baştan başa birazcık pozitif bir doz kullanılarak yükleme yapılır, daha sonraki haftalarda doz düşürülerek kreatin seviyesi muhafaza edilir

1Adım

Vücutta emilimini daha basit hale getirmek için takviye alınmadan 3540 dakika önce dinç protein ve karbonhidrat tüketilir Mesela, yağsız et, balık veya kümes hayvanları gibi sağlıklı bir öğün, bir porsiyon pirinç ve yeşil yapraklı salata ile tüketilebilir
2 Adım
12 oz *(29,4 mililitre *1,00 oz) % 100 meyve suyu ya da peynir altı suyu proteini içeceği içine kreatin takviyesi tozunu karıştırın Adamakıllı çözülene değin tozu karıştırın ve seri bir şekilde için
3 Adım
Vücudunuzdaki kreatin düzeyinin yükseltilmesi için 7 ilâ 10 gün baştan başa her gün 20 gram kreatin takviyesi 20 g alın
4 Adım
Kreatin yükleme seviyesi olan 7 ila 10 günlük vakit sonrasında idame seviyesine gelindiğinde kreatin alımını azaltın Günde 5 ila 7 g arasında kreatin takviyesi tozu kullanın

Üst Alt