Son Konu

Korku Hikayeleri

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Korku Hikayeler
Korku Hikayeleri Gercek
Kısa Korku Hikayeleri

Korku Hikayeleri

Bende Şaka Sanıyordum

Bir tane arkadaşım vardı annesi ve babası ayrı yaşıyordu O gun babasının iş icin seyehate cıkması gerekiyormuş ama buse nin evde tek kalmasını istememiş Buse nin annesi bir adamla yaşadığı icin Buse annesinde kalmak istemiyormuş Babasıda ona bakması icin halasını cağırmış Buse nin babasının iş seyehati 1 hafta surecekmiş Buse nin halası eve gelmiş buse halası onlara geldiğinde bize gelmişti 3 harflilerden falan konuşuyorduk sonra telefon calmıştı
Arayan busenin halasıydı, buseyi eve cağırmıştı
Buse eve gitti 3 gun falan sonra ankesorlu telefondan birisi beni aradı Arayan buseydi ağlıyordu hemen onu bulunduğu yerden almaya gittim Olanları bana anlattığında bende şok olmuştum
Buse 3 gundur halasıyla birlikte yaşıyordu
3 gunun akşamı halası duşa girmiş tam o sırada telefon calmış ve halasının bir trafik kazasında olduğunu oğrenmiş Duştaki kadın cıkınca buse ayaklarının ters oldugunu gormuş ama bişey olmasın diye anladığını belli etmemiş Hemen dışarı cıkmış sonra beni aradı zaten bende ilk anlattığında dalga gectiğini sandım ama halasının olum haberini babasından da duydum ve buse pisikolojik yardım alıyor ama artık daha iyi

Soğuk Balkon

Bir zamanlar serhat diye bir arkadaşım vardıAynı binada oturuyordukBir gun onların evine gitmiştimEvlerinde annesi babası ablası abisi ve de kız kardeşi vardıHep si salondaydı Bizde yan odanın balkonuna cıkmıştıkHava Serindi uşumuştukBalkondaki minderlerle cadır gibi bir şey kurdukSonra icine yattıkVe arkadaşımla hayalet varmıdır diye konuşmaya başlamıştık10 dakika konuştuk sonra arkadaşımın annesi odaya geldiOdadan Camaşırları alıp cıktı biz konuşmaya devam ederken fazla gecmeden arkadaşımın burnu kanmaya başladıBurnunu Yıkadı sonra tekrar yattık ve konuşmaya devam ettikarkadaşım tam 3 harlinin ismini diecektiki buyuk bir ruzgar bir anda esti ve yaptıgımız seyi uzerimize yıktı arkadaş da susutu ben biraz korktumben aşağıdan bir ses duydum ama buyuk bir demir yıkılma sesiydi arkadaşımla koşup baktık ne diye ki:aşagıda kime yoktu demir flandaSonra arkadaşla ve dalaştıkEvime indim alt kata ve indiğimde benimde burnum kanamaya başladı! ozmn cok korktum uyuyamadım!

EVDEKİ SES

Kardeşimle ben bir gece odamızda oturuyorduk film izlicektik saat epeyi gec olmuştu ben film bakarken kardeşim bir ses duyduğunu idda etti bende film secerken duymadığımı soyledim daha sonra bende bir ses duydum odamız balkonlu olduğu icin balkonun kapısını kapattıkBiraz korkmuştukSakin olmasını ve film bakmaya devam ediceğimizi soyledimTam o sırada elektrikler kesildiDışarı baktık kimsenin elektriği gitmemiştiDaha fazla korkmaya başladıkBirbirimize sarılarak elektriğin gelmesini bekledikElektrikler geldiğinde aynanın onunde olum yazıyordu sonra ayna titremeye başladı ve kırıldıSabah olduğunda ikimizde birbirimize sarılarak uyandık

Evindeki hayalet

Bir gun gece yarısı uyumadm Arkadasimla mesajlasiyodm bir baktım bizim ewin kapısı acıldı ve ayak sesleri duyuyorum kalktım
Baktım kmse yok kapı acıldı kapı geri kapandı sonra beni birisi tuttu koşmaya cAlışıyorum kosamiyorum sesleniyorum sesimi duyuramiyorum sonra duwara bir baktım OLECEKSIN yaziyordu sonra beni bıraktı ben annemi kaldırdım sonra annem kalktı bişey gormedi ama ben goruyodum sonra korkudan uyuyamiyodm cok korktum inanmayan inanmasin

MEZARLIKTAKI GELIN

Bir akraba dugununden donen Kemal ve arkadasi Recep, 20 kasim aksami, yaklasik 0030 sularinda sehir mezarligindan otomobille geciyorlardi

Her iki tarafi mezarlik olan dar bir yoldu gectikleri Aniden soldaki duvarin ustunden, arabanin onune beyaz bir sey atladi Iki arkadas bunun beyaz bir kopek olabilecegini dusundu Ancak normal sartlarda ona carpmalari gerektigi halde her ikisi de carpma sesi duymamis ve cok sasirmislardi

Arabayi durdurup arkalarina baktilar ama hicbir sey gormediler Her ikisi de garip bir seyler oldugunu fark etmislerdi Mezarliktan cikmalarina cok az kalmisti ki, araci kullanan Recep bir ciglik atti Dikiz aynasindan bakiyordu

Bunun uzerine arkaya donup bakan Kemal arka koltukta oturan gelinlik giymis bir kadin gordu Kadin sessizce iki arkadasi izlemekteydi Buyuk bir korkuya ve telasa kapilan arkadaslar, mezarliktan nasil ciktiklarini ve arabadan nasil indiklerini hala hatirlamiyorlar On cama yapismis bir sekilde arabayi durdurdular fakat kadin artik orada degildi

Bunun uzerine olayi arastirmaya baslayan Kemal, ayni gun olen bir kadin oldugunu ogrendi Kadin yakin bir koyde yapilan dugununden donerken trafik kazasinda hayatini kaybetmisti Ve oldugunde uzerinde gelinligi vardi

Olen kadinin yakinlarini ziyaret eden Kemal , kadinin ayni kadin olup olmadigini ogrenmek istedi Gittigi evde kendisine bir fotografi gosterildi Fotograftaki kadin o gece otomobilin arka koltugunda gordugu kadindi Olen kadinin yakinlari da olaya sasirdilar Bir daha o mezarliktan gecemeyen Kemal ve arkadasi, olayi bir sure daha irdelemelerine ragmen, o gun olen kadinin neden onlara gozuktugunu ogrenemediler

Alti yasimda sokaga cikmaya baslamistim (abim yanimda olmadan annem disari cikmama izin vermiyordu) Yine boyle birgunde abim beni yalniz birakmis, arkadaslariyla konusmaya dalmisti Bende topumla bir saga sola kosuyordum Zevkten dort koseydim, ozgurdum kocaman sokakta, topu istedigim kadar havaya atabiliyordum, evimizin dar koridorundaki kisa ve yorucu kovalamalar artik, ucsuz sokakta terden sirilsiklam olmaya birakmisti yerini Sonra yine topun pesinden kosuyordum, kosarken arkamda birseyin nefes alip verdigini hissettim Bu sefer beni kovalayan birsey vardi, o kocaman sokakta Arkama bakmaya kalmadan kulagimin dibinde havlama sesleri yankilanmaya basladi Hic tereddut etmeden aglamaya ve kosmaya basladim Dun gibi hatirlarim agzimdan anne geliyor, tut annecim, anne geliyor sozcukleri dokuluyordu Sonra abim farketti ve kurtardi ama olan olmustu birkereOlayin konusuda burda basliyor Kopeklerin kovalamacasiyla baslayan korku, yerini geceleri godugum ruyalara birakti Artik ruyalarimda surekli kovalaniyordum, bazen seklini hicbirseye benzetemedigim konusan insani varliklar, bazen yalvartan kopekler ve en garibi de uzerime orttugum yorgandi Bazi geceler ruyalarimda, uyumak uzereyken bogulmaya baslardim, beni bogan sey ise yorganimdi Aniden heryanimi sararak ustume bastirmaya baslardi O an nefesim kesilirdi, sanki bir caninin kucagina dusmus gibi olurdum Uyandigimda kendi surekli kucaklarda bulurdum Annem, abim ve babam bu uclunun arasinda nobetlese dolanirdim Uykudan uyanirken kendini birinin kucaginda bulmak korkunun baska bir yuzu olsa gerek Nedeni, sabaha kadar neler oldugunu hatirlmaya calisip aklina geldikce ayni korkulari tekrar tekrar yasamak Hayatimdaki garipliklerden biride, annem beni yikarken banyoda benimle beraber yikanan cocuklar gorurdum, bazen sessizce aglamaya baslardim bazende bitene kadar sabirla izlerdim Bunun yuzunden bir keresinde evin ortasinda legenin icinde bile yikandigimi hatirlarim Korkular bizleri yipratir, sizlere tavsiyem yokmus gibi davranmayin, cunku heran bir surprizle karsilasip kotu sonuclar dogurabilir Halen ruyalarimla beraber yasiyorum, korkuyorum ve apansizca uyaniyorum ve dusunuyorum ki bende birilerinin korkulu ruyalari oluyorum Bazen gozumu actigimda evimden uzaklasmis ve sevmedigim insanlarin cok yakininda buluyorum

Mısır tarlası

Koyun birinde genc bi kadın yalnız başına mısır tarlasında calışırken, kolunu bi mısır kabuğu kesmiş Kesik bayağı derinmiş Kolunda şiddetli bi kanama başlamış Kadıncağız da kan gormeye dayanamazmış Hemen oracıkta, olduğu yere bayılıvermiş Bir sure sonra ayılmış ve evine donmuş
Aradan epey bi zaman gecmiş Kadının yarası kapanmış ama kolu şişmeye başlamış Surekli bi karıncalanma hissi varmış kesiğin olduğu yerde Durum boyle olunca, kadını doktora ***urmuşler Doktor muayene etmiş ama bi'şey bulamamış Kesiğin mikrop kaptığını, bunun sonucunda da deri altında iltihap oluştuğunu duşunerek, şiş bolgeyi kesip icindeki iltihabı akıtmaya karar vermiş Şişkin yere neşteri vurmasıyla kadının kolundan binlerce minik akrep dışarı fırlamış Tabii kadın oracıkta kafayı yemiş
Meselenin aslı sonradan anlaşılmış Meğer mısır tarlasında kadın baygınken bir akrep kadınının kesik koluna yumurtalarını bırakmış Minik akrep yavruları da yumurtalarından cıkmış ve kadının kolunda gelişmeye başlamış Gerisi de malum işte Kadıncağız hala akıl hastanesinde, Kolum şişti, kolum şiştidiye dolanıyomuş

Şeytanla Karşılaşma

Balıkesir'deki bi kız lisesinde yatakhanenin birinde, kızları gece uyku tutmayınca birbirlerine hikayeler anlatmaya başlamışlar Bunların coğu da okullarına ait korkunc olaylarmış Guya şeytan cok eski zamanlarda burada yaşayan bi ailenin fertlerine dadanmış ve onların ruhlarına giriyomuş İnanışa gore şeytanın ayakları terstir ya, o insana da şeytan girince doğal olarak ayakları ters donuyomuş
Aradan bi kac saat gecmiş Gruptakilerin uykusu gelince herkes yatağına gitmiş Kızlardan biri accayip sıkışmış Tuvalete gidecek ama anlatılanlardan epey bi korktuğu icin gidemiyomuş Alt ranzada yatan arkadaşını durtup uyandırmış Diğer kız da bu hikayelerden en cok etkileneniymiş Zaten zar zor uyuduğundan hic kalkmak istememiş Ancak arkadaşı ısrar edince onunla tuvalete gitmek zorunda kalmış Arkadaşı tuvalete girince o da kapının onunde beklemeye başlamış

Diğer kız tuvaletten cıktığında bi tuhaf bakıyomuş Bizimki anlatılanların etkisiyle de olsa gerek direkt kızın ayaklarına bakmış Bi de ne gorsun! Arkadaşının ayakları ters donmuş Parmakları arka tarafa bakıyomuş Kızcağız cığlık cığlık kacmaya başlamış Koşarken de ara sıra arkasına bakıyomuş Tam bu sırada koridorda belletmen oğretmenle carpışmış Kız nefes nefese başına gelenleri anlatmış Sonunda, Hocam inanamıyorum, ayakları resmen ters donmuştudemiş Oğretmen, Benimkiler gibi mi yani?diyerek ayaklarını gostermiş Kız kafasını aşağı indirince belletmenin ayaklarının da 180 derece arkaya baktığını gormuş Napsın kızcağız, bu manzarayla beraber oracıkta aklını yitirmiş

Saati Orda duruyormuş

Bi otomobil tamircisi ılık ilkbahar gecelerinden birinde evine giderken yolun kenarında bi araba ve arabanın başında da patlayan lastiği değiştirmeye calışan iki guzel kız gormuş Yardım amacıyla kenara yanaşmış Ama istepne de patlakmış maalesef Adam, “Bu saatte bunu tamir etmek imkansız İyisi mi ben sizi evinize bırakayım, yarın bir caresine bakarız demiş
Evin onune geldiklerinde kızlar adamı bi fincan kahve icmek icin evlerine davet etmiş Ev, bi apartmanın 7 katında, hoş bi daireymiş İstepneyle uğraşırken elleri kirlendiğinden eve girer girmez adam banyoya gidip ellerini yıkamış Bu arada OMEGA marka saatini de kolundan cıkarıp, aynanın onune koymuş Kızlardan birinin, “Kahve hazır diye seslendiğini duyunca hemen ellerini kurulayıp banyodan cıkmış O aceleyle de OMEGA marka saatini cıkardığı yerde unutmuş

Kızların sohbeti cok keyifliymiş Grup vaktin nasıl gectiğini anlamamış Sonunda adam geceyi kızların evinde gecirmiş Sabah da 7de kalkıp işe gitmiş Tamirhanesine vardığında saatini kızlarda bıraktığını farketmiş, “İyi bari, kızları tekrar gormek icin bahane olur diye duşunmuş

Akşam iş bitimi saatini almak icin kızların evine gelmiş ama kapıcı bahsettiği kızların artık o dairede yaşamadıklarını soylemiş Bu iki talihsiz kız 3 hafta once trafik kazası gecirip olmuşlermiş meğer Şu an da, adamın onları ilk gorduğu yere cok yakın olan bi mezarlıkta yatıyolarmış Tamirci duyduklarına inanamamış, “Nasıl olur? Ben dun akşam evlerinde onlarla beraberdim demiş Kapıcı bunun imkansız olduğunu soyleyerek adamı, kapısı avukat tarafından muhurlenmiş dairenin onune surmuş

Adam cok meraklanmış taabi Ertesi gun avukata gidip durumu anlatmış ve beraberce kızların dairesine gelmişler Muhuru acıp iceri girmişler Adam doğruca banyoya gitmiş OMEGA marka saat aynanın onunde bıraktığı gibi duruyormuş

Bu olay 3 Ekim 2003 tarihinde gercekleştiAşağıda anlatılanlar tamamen doğrudur!!! O gun benim doğum gunumduCağırdığım arkadaşlarımın gelmesini bekliyordumİlk en iyi arkadaşım geldi(adını vermiyeceğim)sonra birlikte diğer arkadaşlarımın gelmesini bekledik Herkez geldi ve bilgisayar oynuyacaktıkHer doğum gunumde olduğu gibi annem evden gitti Oyunumuz bitti ve arkadaşlarımın getirdiği hediyeleri accaktımOndan once arkadaşlarımdan biri hemen ortaya atıldıBence kimse yokken ruh cağıralım dediBende arkadaşlarıma danıştım olur dedilerAramızdan biri ruh diye bir şey yok dediAma oda katılmak zorunda kaldıKimin ruhunu cağıralım diye duşundukKafadan birini attık ve geldiRuh sapık cıktı kız arkadışıma bazı sozler soyledi: *Senle yatıcam ruyana giricemSana tecavuz edicem bir daha ruyandan hic cıkmayacağım sen uyumak istemiycen her yerde artık beni gorucen sonra direk kız ortadan kalktı ve inanmayan arkadaşım bizim soylediğimizi sandıGulerek kalktıSonra pastayı yedik,hediyeleri actım ve dışarı cıktıkKız arkadaşım korkuyodu dışarıya cıktık ve gene o ruh geldi biz ruhu goremiyorduk ama gozum onunde kız arkadaşım delirmiş gibi uzerime gelme diyorduSonra annem geldi olanları anlattık kız arkadaşım bir gun bizde kaldıO benim yatağımda yatıyordu bende salondaGece 4 gibi bağırmaya başladı uyandırmaya calıştık uyanmıyorduEn son bende cevşen vardı ve ona taktık uzerine su dok tuk uyandı ruyasında gene o ruhu gormuş ve ben gelmişim ona yardım etmişim Bir daha ruh cağırmadık

Hikayeler Alıntıdır

Üst Alt