Son Konu

Kuran-I Kerim'de Peygamber Duaları

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
KuranI Kerimde Peygamber Duaları
Kuranda Peygamber Duaları

Peygamberlerin Duaları

Hz Adem (AS) Ve Hz Havva'nın Duası (ARAF23)

Ey bizim Rabbimiz,kendimize eyvah ettikŞayet sen kusurumuzu örtüp,bize merhamet buyurmazsan,en büyük kayba uğrayanlardan oluruz

Hz Yunus (AS)'ın Duası (ENBİYA87)

Ya Rabbi sensin ilah,senden diğer yoktur ilahSübhansın,tüm noksanlardan münezzehsinYücesinDoğrusu kendime zulmettim,yazık ettimAffını bekliyorum Rabbim

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF143)

Sübhansın Ya Rabbi,tevbe ettimHer noksanlıktan münezzeh olduğun gibi,dünyada seni görmemizden de münezzehsinBen iman edenlerin ilkiyim

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF151)

Ya Rabbi beni ve kardeşimi affetRahmetine bizi de dahil et çünkü acınacak şey edenlerin en merhametlisi sensin

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF155)

Sensin bizim mevlamız,affet bizi,acıma eyleSen mağrifet edenlerin en hayırlısısın

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF156)

Bize bu dünyada da,ahirettede iyilik nasip etBiz sana yöneldik,senin yolunu tuttuk

Hz Musa (AS)'ın Duası (TAHA2527)

Ya Rabbi,göğsümü genişlet,işimi kolaylaştır,dilimin bağını çözTa ancak sözümü anlasınlar

Hz Musa (AS)'ın Duası (KASAS16)

Ya Rabbi ben kendime eyvah ettimAffeyle beni

Hz Musa (AS)'ın Duası (MÜ'MİN27)

Ben,ahirete,hesap gününe inanmayan her kibirli ve zorbadan benim de Rabbim sizin de Rabbiniz olan Allah'a sığınırım

Hz Süleyman (AS)'ın Duası (NEML19)

Ya Rabbi,beni nefsime öyle dominant kıl ancak lüzum bana lüzum ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şükredeyimSeni razı edecek hoş ve makbul işler yapabileyimBir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle

Hz Süleyman (AS)'ın Duası (SAD35)

Ya Rabbi affet beni ve bana,benden sonra hiç kimseye nasip olmayacak bir bağımsızlık lutfetÇünkü sen lütufları son derece bol olan Vehhabsın

Hz Zekeriya (AS)'ın Duası (ALİ İMRAN38)

Ya Rabbi,bana senin göre tertemiz,bahtı açık zürriyet ihsan eyleŞüphesiz oysa sen duaları işitip icabet edensin

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (İSRA80)

Ya Rabbi,gireceğim yere dürüst olarak girmemi,çıkacağım yerden de dürüst olarak çıkmamı nasip et ve kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (TEVBE129)

Allah bana yeterOndan diğer tanrı yokturBen yalnız ona dayanırımÇünkü O,büyük Arşın,koskocaman hükümranlığın sahibidir

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ZÜMER46)

Allah'ım,ey yerleri ve gökleri yaratan!Ey görünen soyut ne varsa bilenHakkında ihtilaf ettikleri her meselede kulların arasında sen elbette hükmedeceksinBen bu güven içinde bekliyor ve sabrediyorum

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ENBİYA112)

Ya Rabbi adaletle hükmünü verRabbimiz rahmandırSizin bunca isnat ve ifratlarınıza aleyhinde Müsteandır(Yardım istenilecek olan yine O'dur)

in Mü'minlere Duası(MÜ'MİN7)

Ey Ulu Rabbimiz,senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır!O halde tevbe edenleri ve senin yoluna ast olanları mağrifet eyle ve onları o cehennem azabından koru!

Hz Nuh (AS)'ın Duası (NUH28)

Ya Rabbi,beni,anamı,babamı ve evime mü'min olarak girenleri,erkek ve kadın olarak bütün mü'minleri affeyle

Hz Nuh (AS)'ın Duası (HUD47)

Hakkında belirli bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırımEğer beni affetmez,bana acıma etmezsen,her şeyi kaybendenlerden olurum

Hz Nuh (AS)'ın Duası (KAMER10)

Ya Rabbi ben mağlubumArtık sen bana yardım eyle

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM40)

Ya Rabbi,neslimden çoğunu namazı sürekli olarak gereğince kılan kullarından eyleDuamı lütfen kabul buyur Ya Rabbi

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM41)

Ey Rabbimiz,beni,anamı,babamı ve bütün mü'minleri kıyamet günü affeyle

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (ŞUARA83)

Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salihler arasına dahil eyle

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (SAFFAT100)

Ya Rabbi salih evlatlar lütfet bana

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MÜMTEHINE4)

Ey Ulu Rabbimiz,yalnız sana güvenip dayandık,sana yöneldik ve sonunda da senin huzuruna varacağız

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MÜMTEHINE5)

Ey Yüce Rabbimiz,bizi kafirlere test konusu kılma,affet biziÇünkü sen Aziz ve Hakimsin;mutlak galib,bütün hüküm ve hikmet sahibisin

Hz Lut (AS)'ın Duası (ANKEBUT30)

Ya Rabbi,bu müfsitler,bu bozguncular güruhuna karşısında bana sen yardım eyle

Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA127)

EY bizim Kerim Rabbimiz!Yaptığımız bu işi kabul buyur bizdenHakkıyla işiten ve haberdar olan fakat sensin

Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA128)

Ey bizim ulu Rabbimiz,bizi,yalnız sana boyun eğen müslüman kılSoyumuzdan da yalnız sana teslimiyet gösteren bir müslüman ümmet yetiştirVe bize ibadetimizin yollarını gösterTevbelerimizi kabul buyurMuhakkak ama tevbeleri en hoş şekilde kabul eden,fazla yufka yürekli olan ama sensin

Hz Yakub (AS)'ın Duası (YUSUF86)

Sıkıntımı,hüzün ve hüznümü yalnızca Allah'a talep ediyorum

Hz Yusuf (AS)'ın Duası (YUSUF101)

Ey gökleri ve yerleri yaratanDünyada da,ahirettede Mevlam,yardımcım sensinMüslüman olarak canımı al ve beni salihler (iyi halk müziği) zümresine dahil eyle

Hz Eyüb (AS)'ın Duası (EBBİYA83)

Ya Rabbi bu dert bana en ince ayrıntısına kadar dokunduSen merhametlilerin en yufka yürekli olanısın *

Üst Alt