Son Konu

Peygamberlerin Duaları

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Peygamberlerin Duaları
Peygamber Duaları

* Hz Adem (AS) Ve Hz Havva'nın Duası (ARAF23)
Ey bizim Rabbimiz,kendimize yazık ettikŞayet sen kusurumuzu örtüp,bize merhamet buyurmazsan,en büyük kayba uğrayanlardan oluruz

* Hz Yunus (AS)'ın Duası (ENBİYA87)
Ya Rabbi sensin ilah,senden başka yoktur ilahSübhansın,tüm noksanlardan münezzehsinYücesinDoğrusu kendime zulmettim,eyvah ettimAffını bekliyorum Rabbim

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF143)
Sübhansın Ya Rabbi,tevbe ettimHer noksanlıktan münezzeh olduğun gibi,dünyada seni görmemizden de münezzehsin Ben iman edenlerin ilkiyim

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF151)
Ya Rabbi beni ve kardeşimi affetRahmetine bizi de dahil et çünkü merhamet edenlerin en merhametlisi sensin

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF155)
Sensin bizim mevlamız,affet bizi,acınacak şey eyleSen mağrifet edenlerin en hayırlısısın

* Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF156)
Bize bu dünyada da,ahirettede iyilik nasip et Biz sana yöneldik,senin yolunu tuttuk

* Hz Musa (AS)'ın Duası (TAHA2527)
Ya Rabbi, göğsümü genişlet ,işimi kolaylaştır, dilimin bağını çöz Ta ancak sözümü anlasınlar

* Hz Musa (AS)'ın Duası (KASAS16)
Ya Rabbi ben kendime yazık ettim Affeyle beni

* Hz Musa (AS)'ın Duası (MÜMİN27)
Ben,ahirete,hesap gününe inanmayan her kibirli ve zorbadan benim de Rabbim sizin de Rabbiniz olan Allah'a sığınırım

* Hz Süleyman (AS)'ın Duası (NEML19)
Ya Rabbi,beni nefsime böylece dominant kıl oysa gerek bana lüzum ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şükredeyimSeni razı edecek güzel ve makbul işler yapabileyimBir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle

* Hz Süleyman (AS)'ın Duası (SAD35)
Ya Rabbi affet beni ve bana,benden sonra hiç kimseye nasip olmayacak bir bağımsızlık lutfetÇünkü sen lütufları son derece bol olan Vehhabsın

* Hz Zekeriya (AS)'ın Duası (ALİ İMRAN38)
Ya Rabbi,bana senin tarafından tertemiz,şanslı zürriyet ihsan eyleŞüphesiz ama sen duaları işitip icabet edensin

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (İSRA80)
Ya Rabbi,gireceğim yere dürüst olarak girmemi,çıkacağım yerden de dürüst olarak çıkmamı nasip et ve kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (TEVBE129)
Allah bana yeterOndan diğer tanrı yokturBen yalnız ona dayanırımÇünkü O,büyük Arşın,muazzam hükümranlığın sahibidir

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ZÜMER46)
Allah'ım,ey yerleri ve gökleri yaratan!Ey görünen soyut ne varsa bilen Hakkında ihtilaf ettikleri her meselede kulların aralarında sen kuşkusuz hükmedeceksin Ben bu güven içinde bekliyor ve sabrediyorum

* Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ENBİYA112)
Ya Rabbi adaletle hükmünü verRabbimiz rahmandırSizin bunca isnat ve ifratlarınıza aleyhinde Müsteandır(Yardım istenilecek olan tekrar O dur)

* in Müminlere Duası (MÜMİN7)
Ey Ulu Rabbimiz,senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır!O halde tevbe edenleri ve senin yoluna yan olanları mağrifet eyle ve onları o cehennem azabından koru!

* Hz Nuh (AS)'ın Duası (NUH28)
Ya Rabbi,beni,anamı,babamı ve evime mümin olarak girenleri,erkek ve bayan olarak tüm mü'minleri affeyle

* Hz Nuh (AS)'ın Duası (HUD47)
Hakkında muhakkak bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırımEğer beni affetmez,bana acınacak şey etmezsen,her şeyi kaybendenlerden olurum

* Hz Nuh (AS)'ın Duası (KAMER10)
Ya Rabbi ben mağlubumArtık sen bana takviye eyle

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM40)
Ya Rabbi,neslimden çoğunu namazı aralıksız olarak gereğince kılan kullarından eyleDuamı lütfen kabul buyur Ya Rabbi

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM41)
Ey Rabbimiz,beni,anamı,babamı ve tüm mü'minleri kıyamet günü affeyle

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (ŞUARA83)
Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salihler arasına dahil eyle

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (SAFFAT100)
Ya Rabbi salih evlatlar lütfet bana

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MÜMTEHINE4)
Ey Yüce Rabbimiz,yalnız sana güvenip dayandık,sana yöneldik ve sonunda da senin huzuruna varacağız

* Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MÜMTEHINE5)
Ey Yüce Rabbimiz,bizi kafirlere deneme konusu kılma,affet biziÇünkü sen Aziz ve Hakimsin;mutlak galib,tam hüküm ve hikmet sahibisin

* Hz Lut (AS)'ın Duası (ANKEBUT30)
Ya Rabbi,bu müfsitler,bu bozguncular güruhuna karşı bana sen takviye eyle

* Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA127)
EY bizim Kerim Rabbimiz!Yaptığımız bu işi kabul buyur bizdenHakkıyla işiten ve haberdar olan ama sensin

* Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA128)
Ey bizim yüce Rabbimiz,bizi,yalnız sana boyun eğen müslüman kılSoyumuzdan da yalnız sana teslimiyet belirten bir müslüman ümmet yetiştirVe bize ibadetimizin yollarını gösterTevbelerimizi kabul buyurMuhakkak fakat tevbeleri en güzel şekilde kabul eden,fazla yufka yürekli olan fakat sensin

* Hz Yakub (AS)'ın Duası (YUSUF86)
Sıkıntımı,hüzün ve hüznümü yalnızca Allaha talep ediyorum

* Hz Yusuf (AS)'ın Duası (YUSUF101)
Ey gökleri ve yerleri yaratanDünyada da,ahirettede Mevlam,yardımcım sensinMüslüman olarak canımı al ve beni salihler (iyi ırk) zümresine dahil eyle

* Hz Eyüb (AS)'ın Duası (EBBİYA83)
Ya Rabbi bu dert bana en ince ayrıntısına kadar dokunduSen merhametlilerin en yufka yürekli olanısın

seçme parça *

Üst Alt