Son Konu

Kuran-I Kerim'de Peygamber Duaları

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
KuranI Kerimde Peygamber Duaları
Kuranda Peygamber Duaları

Peygamberlerin Duaları

Hz Adem (AS) Ve Hz Havva'nın Duası (ARAF23)

Ey bizim Rabbimiz,kendimize yazık ettikŞayet sen kusurumuzu ortup,bize merhamet buyurmazsan,en buyuk kayba uğrayanlardan oluruz

Hz Yunus (AS)'ın Duası (ENBİYA87)

Ya Rabbi sensin ilah,senden başka yoktur ilahSubhansın,butun noksanlardan munezzehsinYucesinDoğrusu kendime zulmettim,yazık ettimAffını bekliyorum Rabbim

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF143)

Subhansın Ya Rabbi,tevbe ettimHer noksanlıktan munezzeh olduğun gibi,dunyada seni gormemizden de munezzehsinBen iman edenlerin ilkiyim

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF151)

Ya Rabbi beni ve kardeşimi affetRahmetine bizi de dahil et cunku merhamet edenlerin en merhametlisi sensin

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF155)

Sensin bizim mevlamız,affet bizi,merhamet eyleSen mağrifet edenlerin en hayırlısısın

Hz Musa (AS)'ın Duası (ARAF156)

Bize bu dunyada da,ahirettede iyilik nasip etBiz sana yoneldik,senin yolunu tuttuk

Hz Musa (AS)'ın Duası (TAHA2527)

Ya Rabbi,goğsumu genişlet,işimi kolaylaştır,dilimin bağını cozTa ki sozumu anlasınlar

Hz Musa (AS)'ın Duası (KASAS16)

Ya Rabbi ben kendime yazık ettimAffeyle beni

Hz Musa (AS)'ın Duası (MU'MİN27)

Ben,ahirete,hesap gunune inanmayan her kibirli ve zorbadan benim de Rabbim sizin de Rabbiniz olan Allah'a sığınırım

Hz Suleyman (AS)'ın Duası (NEML19)

Ya Rabbi,beni nefsime oyle hakim kıl ki gerek bana gerek ebeveynime ihsan ettiğin nimetlere şukredeyimSeni razı edecek guzel ve makbul işler yapabileyimBir de lutfedip beni salih kulların arasına dahil eyle

Hz Suleyman (AS)'ın Duası (SAD35)

Ya Rabbi affet beni ve bana,benden sonra hic kimseye nasip olmayacak bir hakimiyet lutfetCunku sen lutufları son derece bol olan Vehhabsın

Hz Zekeriya (AS)'ın Duası (ALİ İMRAN38)

Ya Rabbi,bana senin tarafından tertemiz,hayırlı zurriyet ihsan eyleŞuphesiz ki sen duaları işitip icabet edensin

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (İSRA80)

Ya Rabbi,gireceğim yere durust olarak girmemi,cıkacağım yerden de durust olarak cıkmamı nasip et ve kendi katından beni destekleyecek kuvvetli bir delil ver bana

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (TEVBE129)

Allah bana yeterOndan başka tanrı yokturBen yalnız ona dayanırımCunku O,buyuk Arşın,muazzam hukumranlığın sahibidir

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ZUMER46)

Allah'ım,ey yerleri ve gokleri yaratan!Ey gorunen gorunmeyen ne varsa bilenHakkında ihtilaf ettikleri her meselede kulların arasında sen elbette hukmedeceksinBen bu guven icinde bekliyor ve sabrediyorum

Hz Muhammed (SAV)'ın Duası (ENBİYA112)

Ya Rabbi adaletle hukmunu verRabbimiz rahmandırSizin bunca isnat ve ifratlarınıza karşı Musteandır(Yardım istenilecek olan yine O'dur)

in Mu'minlere Duası(MU'MİN7)

Ey Ulu Rabbimiz,senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır!O halde tevbe edenleri ve senin yoluna tabi olanları mağrifet eyle ve onları o cehennem azabından koru!

Hz Nuh (AS)'ın Duası (NUH28)

Ya Rabbi,beni,anamı,babamı ve evime mu'min olarak girenleri,erkek ve kadın olarak butun mu'minleri affeyle

Hz Nuh (AS)'ın Duası (HUD47)

Hakkında kesin bilgim olmayan şeyi istemekten sana sığınırımEğer beni affetmez,bana merhamet etmezsen,her şeyi kaybendenlerden olurum

Hz Nuh (AS)'ın Duası (KAMER10)

Ya Rabbi ben mağlubumArtık sen bana yardım eyle

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM40)

Ya Rabbi,neslimden coğunu namazı devamlı olarak gereğince kılan kullarından eyleDuamı lutfen kabul buyur Ya Rabbi

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (İBRAHİM41)

Ey Rabbimiz,beni,anamı,babamı ve butun mu'minleri kıyamet gunu affeyle

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (ŞUARA83)

Ya Rabbi bana hikmet ver ve beni salihler arasına dahil eyle

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (SAFFAT100)

Ya Rabbi salih evlatlar lutfet bana

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MUMTEHINE4)

Ey Yuce Rabbimiz,yalnız sana guvenip dayandık,sana yoneldik ve sonunda da senin huzuruna varacağız

Hz İbrahim (AS)'ın Duası (MUMTEHINE5)

Ey Yuce Rabbimiz,bizi kafirlere deneme konusu kılma,affet biziCunku sen Aziz ve Hakimsin;mutlak galib,tam hukum ve hikmet sahibisin

Hz Lut (AS)'ın Duası (ANKEBUT30)

Ya Rabbi,bu mufsitler,bu bozguncular guruhuna karşı bana sen yardım eyle

Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA127)

EY bizim Kerim Rabbimiz!Yaptığımız bu işi kabul buyur bizdenHakkıyla işiten ve bilen ancak sensin

Hz İbrahim (AS) Ve Hz İsmail (AS)'ın Duası (BAKARA128)

Ey bizim yuce Rabbimiz,bizi,yalnız sana boyun eğen musluman kılSoyumuzdan da yalnız sana teslimiyet gosteren bir musluman ummet yetiştirVe bize ibadetimizin yollarını gosterTevbelerimizi kabul buyurMuhakkak ki tevbeleri en guzel şekilde kabul eden,cok merhametli olan ancak sensin

Hz Yakub (AS)'ın Duası (YUSUF86)

Sıkıntımı,keder ve huznumu sadece Allah'a arz ediyorum

Hz Yusuf (AS)'ın Duası (YUSUF101)

Ey gokleri ve yerleri yaratanDunyada da,ahirettede Mevlam,yardımcım sensinMusluman olarak canımı al ve beni salihler (iyi insanlar) zumresine dahil eyle

Hz Eyub (AS)'ın Duası (EBBİYA83)

Ya Rabbi bu dert bana iyice dokunduSen merhametlilerin en merhametli olanısın

Üst Alt