Son Konu

Mac OS X Server Snow Leopard Piyasada

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Mac OS X Server Snow Leopard Piyasada

Apple dünyanın en kolay kullanımlı sunucu işletim sisteminin bir sonraki en büyük sürümü olan Mac OS X Server Snow Leopard''ı piyasaya sürdü
Snow Leopard Server, önceki sürümünün iki katına kadar hızlı olan açık standartlar tabanlı tam bir 64 bit UNIX sunucu işletim sistemi* Snow Leopard Server, podcast oluşturmayı ve yayınlamayı otomatikleştiren Podcast Producer 2, iPhone? ve Mac® için güvenlik duvarı korumalı ağ hizmetlerine güvenli erişim içeren Mobile Access Server gibi yenilikçi yeni özellikler içeriyor Eylül ''da gönderimi yapılacak olan Snow Leopard Server, 499$ fiyatı ve sınırsız istemci lisansıyla hiç olmadığı kadar uygun bir şekilde fiyatlandırıldı
Apple''ın Software Engineering kıdemli başkan yardımcısı Bertrand Serlet, ''Snow Leopard Server, şimdiye kadarki en iyi ve en hızlı sunucu işletim sistemimiz ve sınırsız istemci lisansı onu farklı büyüklükteki işletmeler için inanılmaz değerli kılıyor,dedi ''Podcast Producer 2 ve Mobile Access Server gibi kolay kullanımlı yeni özellikler sayesinde, herkes onun güçlü servislerini yalnızca birkaç tıklamayla kurup yönetebilir
Snow Leopard Server, çok çekirdekli işlemcilerden faydalanmak ve büyük miktardaki belleği yönetmek üzere tasarlanmış tam bir 64 bit işletim sistemi olmanın yanı sıra 32 bit uygulamalarla da tam olarak uyumlu Önceki sürümünden iki katına kadar hızlı olan Snow Leopard Server, aralarında web ve uygulama barındırma, dosya paylaşımı ve eposta bulunan en zorlu sunucu işlemlerini kolayca yönetiyor
Podcast Producer 2, tüm prodüksiyon sürecini otomatik hale getirerek özelleştirilmiş, tutarlı bir görünüm ve hisse sahip podcast''ler oluşturmayı kolaylaştıran yeni Podcast Composer uygulamasını içerir Podcast Composer yalnızca birkaç tıklamayla parça, geçiş ve efekt eklemek, istediğiniz formatta kaydetmek ve wiki, blog, iTunes®, iTunes U, Final Cut® Server veya yeni Podcast Kitaplığı üzerinde paylaştırmak üzere bir iş akışı oluşturur
Yeni Mobile Access Server, iPhone ve Mac kullanıcılarının aralarında kurumsal web siteleri, çevrimiçi işletme uygulamaları, eposta, takvim ve kişilerin de olduğu güvenli ağ servislerine erişmeleri için kullanışlı ve kolay bir yöntemdir İlave bir yazılım gerektirmeyen Mobile Access Server, kullanıcının iPhone''u veya Mac''i ile özel ağ arasında güçlü şifreleme ve kimlik doğrulama sunar
Snow Leopard Server''da bulunan diğer yeni özellikler arasında şunlar bulunmaktadır:
Wiki Server 2, iPhone üzerinde wiki içeriği görüntüleme ve eklentileri herhangi bir modern tarayıcıda Quick Look ile önizleme olanağına sahip çevrimiçi ortak çalışma özelliğini geliştirir;
yeni Address Book Server, kullanıcıların kişisel kişilerini birden fazla Mac ve senkronize iPhone''lar arasında saklaması ve bu bilgilere erişmesi için merkezi bir konum sağlayan CardDAV açık standardı tabanlı;
iCal® Server 2, web tabanlı takvim erişimi ve toplantı davetlerini ve ayrıntılarını iPhone OS 30 kullanarak iPhone üzerinde görüntüleme olanağı içeren CalDAV açık standardı tabanlı;
yeni Mail Server motoru, kullanıcıların yeni iletilere anında erişimini sağlamak üzere ''push email'' destekli;
QuickTime® X HTTP Live Streaming, film oynatım kalitesini kullanılabilir ağ hızına uydurmak üzere dinamik ayarlamaya olanak tanımakta;
NetRestore, System Image Utility''de bulunan ağ üzerinden kolay ve özel disk görüntüsü geri yüklemesine olanak tanıyan yeni bir özellik ve
iPhone Configuration Utility, birden çok iPhone''un kurumsal sistemlere bağlanması ve onlarla iletişime geçmesi için gereken yapılandırma bilgisi, güvenlik kuralı, posta ayarı ve sertifika kurulumlarını basitleştirir

Kaynak : Donanım Haber

Üst Alt