Son Konu

Yakarisim Sanadir Ey Rabbim!

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yakarisim Sanadir Ey Rabbim! 1548187327 1548187327 yakarisimsanadireyrabbim5c543a470ea02yakarisimsanadireyrabbim5c543a470ea02 http:wwwmumsemacomforumimagesmumsemagif 1548187327 1548187327 yakarisimsanadireyrabbim5c543a4721a92yakarisimsanadireyrabbim5c543a4721a92 http:img239imageshackusimg2391192imps9aq9kf7fy4gif Yakarisim Sanadir Ey Rabbim! Gecelerden sabahalara, karanliklardan güneslere dogru açilan yüreklerimizin perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldim kapina! Biliyorum, güllerden gecer sana dışarı giden yollarI Yakarislarla, dualarla, tahiyyatlarla bezenir Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimi getirdim Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan! Onulmaz yaralarla kanrevan kalbim avuçlarimda, kapina geldim Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlerediyebilmeyi ne fazla isterdim, ama biliyorum ne yüzüm var nede hakkim Ögrendim fakat dua, asigin masuguna bir haber salmasidir; gözyaslariyla yazilmis bir mektubu Ve bir bekleyistir, istiyakla, korkuyla, ümitle bekleyis Iste, vakit her saniyesini balyozlamaktayken ömrün, verilmemis hesaplarin korkusuyla, titrek yüreklerimizin bir lahsa umut adina geldik kapina Ah gelebildik mi, bir haber var mi affina dair? Acziyeimi alarak koynuma, bir dervis hirkasiyla, sevgili Eyyüb'unün sabrini yüklenerek gelebilmek isterdim kapina! Meryem örtülerimle örtünebileseydim Tur Dagindaki o ses bir yanki bulabilseydi ruhumda insanligim adina Önünde tüm ruhumla secde edebilseydim Yeri gögü bagrina basan Ey Rabbim! Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen! Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim! Sanadir münacatim, yalniz Sana olsun askim lutfeyle! Bir avuç ates böcegi uçuver ne olur zifiri yüreklerimize Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen asiklarin hürmetine, ne olur affeyle! Seni aradim durdum gönüllerin yalnizliginda çöllerinin, menzilsiz yollarinda ve bir katre rahmetine fakir topraginda Ah perde, ah sah damarim! Sefkatinin gölgesine siginiyorum Ya Rabbim! Hiçligin zerresinden kavrulmaya can attigim demdir Vedudsun Iltifatina muhtaciz Ya Rabbim! Tenezzül buyur kulununu münacatina Dua dua acilirmis Sana giden kapilar Üzücü bir sonbahar günü kapinda yalvarmaya geldim Senden korkum nar degil, kaybetme korkusudur Dostu, en sevgiliyi, silai rahimi, canani, canda kaybetme korkusu! Umudumsa rizan: iIlahi ente maksudi Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde Kaldirip basimizi sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layik olamadik Pismanligin dehlizlerinde boguluyorken aglayamadik, içten sessizce Zayif irademizle, alaca karanlik yüreklerimizle bir damla gözyasi getirebilseydik yürekten, ihlas adina Biliyorum pismanliklara kanıt kabul ederdin Yüregin zayif noktalarinda mahkum oldum nefsimize Ya Rabbim! Çikar kelepçelerini o aleyhillanenin Çikar ne olur, dostlarinin hatirina Azad et Ya Rabbim! Süphlerin oyuncagi olmus aklin nezarethanesinden Kutlu sevdanin gül kokusundan doya doya içir sinelerimize diri meyyitler gibi degil, sirati müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle Sehirler, evler mezar oldu Ya Rabbim! Her evden ceset kokulari yükseliyor semaya Bedenler degil ruhlar ölü Bizi nurunla dirilmeyi nasib eyle Biz sanemler insa ettik yüreklerimizde göktelenler boyu Biz yeryüzü tanrilarinin etegini öptük Diz boyu battik çirkefine alemin Sahte dostlari, riyakar asklari çarparak yüzüne insanligin, Sana kosmayi nasib eyle Tevbe kapilarinin ardina degin açildigi ve meleklerin kanatlariyla yeryüzüne kapandigi günlerin rahmetinde yüzmekteyken edeb askini gönüllerimize nakset Iste can pazarinda canimizi satmaktayiz, bir iltifatin ugruna Gülistaninda soluk, kokusuz bir yaprak olmayi fazla görme Ulu kapinda kitmir olanlardan eyle Elimizden, yüreklerimizden zift rengi günahlar dökülüyor Dualari semadan çevrilmeyenler adina, geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina, samimiyeti nakis nakis ömür gergefine isleyenler adina, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarimizla Ya Rabbim! Ben pismanim! Ben pismanim!  

Üst Alt