Son Konu

Pomem Başvuru tarihi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Pomem Başvuru tarihi pomem tatbik tarihi pomem başvuru formu tarihi pomem uygulama, tarihi, tarihleri, şartları, başvuruları, tarihi ne zaman, başvuruları ne vakit, hakkında merak ettiğiniz bütün ayrıntılı bilgiler burada arkadaşlar Merhaba Sevgili Melek'ler Bu makalemizde, Pomem başvuruları Polis Iş Eğitim Merkezi Müdürlükleri Uygulama Şartları hakkında ayrıntılı bütün bilgileri paylaşıyoruz 10dönem Polis Iş Eğitimleri 11 Nisan 2011 tarihinde başlatılmıştır12Dönem başvurularının Haziran de olması bekleniyor Tarih netleşince sitemizden takip edebilirsiniz Melek'ler 1549352019 1549352019 pomembasvurutarihi5c593c5564bf6pomembasvurutarihi5c593c5564bf6pomembasvurutarihi5c593c5564bf6 Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlükleri Uygulama Şartları a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı edinmek b) en düşük dört yıllık yüksek öğretim kurumu veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun elde etmek c) Değer Biçme ve seçme işlemlerinin ilk günü itibarıyla, askerliğini yapmamış erkekler ile bayan adaylar için 28 yaşından, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınır) ç) Erkekler için 167 santimetreden, bayanlar için 165 santimetreden kısa boylu olmamak d) Sağlık Durumu yönünden, Sağlık Durumu Yönetmeliğinde belirlenen şartları taşımak e) Tatbik öncesi ve uygulama sırasında; genelev, birleşme yeri, randevu evi, kimsesiz fuhuş yapılan mesken ve bu gibi yerlerde aracılık, bekleyicilik ve güya bir meşguliyeti bulunmamak; fuhuş, kumar, uyuşturucu ya da uyarıcı madde nedeni ile hakkında herhangi bir adlî veya idarî soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, idarî yaptırım uygulanmamak veya hüküm giymemiş edinmek, bunlardan herhangi birinin anlaşma yoluyla sonuçlandırılmamış veya yeniden bunların herhangi birisiyle ilgili olarak mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş almak ya da diğer bir tedbire çevrilmemiş almak f) Türk Cinayet Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; bile bile işlenen bir suçtan nedeniyle altı ay ya da daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış ya da yasak haklar geri verilmiş olsa bile; devletin güvenliğine aleyhinde suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine aleyhinde suçlar, millî savunmaya aleyhinde suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, sus payı, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, haksız iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini temize çıkartma veya kaçakçılık suçlarından; 1) Mahkûm olmamak 2) Hükmün açıklamasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olmak 3) Devam etmekte olan bir kovuşturma bulunmamak veya kovuşturması uzlaşma ile neticelenmemiş olmak g) (e) ve (f) bentleri adayın eşi hakkında da uygulanır ğ) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye ya da parti kollarına üye bulunmamak, daha evvelden üyeliği var ise ayrıldığını belgelemek, terör eylemleri ile organize kabahat faaliyetlerine katılmamış elde etmek h) Herhangi bir kadınla ya da erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşıyor olmamak ı) Içki, uyuşturucu veya uyarıcı kullanımı nedeniyle çare görmüş ya da görüyor olmamak i) Silah taşımaya ve silahlı tayin yapmaya hukukî bir engeli bulunmamak j) 852005 tarihli ve 25809 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri EğitimÖğretim Yönetmeliğinin 11 inci maddesi zarfında ilişiği kesilenler hariç, Genel Müdürlük bünyesindeki eğitim kurumlarından bölünmüş ya da çıkarılmış veya herhangi bir yükseköğretim kurumundan disiplinsizlik sebebiyle çıkarılmamış almak k) KPSS puan tarzında, Genel Müdürlükçe belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış almak l) İlgili mevzuat zarfında yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak Kullanım sırasında istenen belgeler a) Başvuru Formu dilekçesi, (Başvuru Formu esnasında İl Emniyet Müdürlüklerinde verilecektir) b) Emniyet soruşturması ve kayıtlar araştırması formu, (Dilekçe sırasında İl Emniyet Müdürlüklerinde verilecektir) c) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisi, ç) Askerliğini yapmış olanlardan terhis belgesi ve fotokopisi (Askerliğini yapmamış namzet, POMEM Müdürlüğüne tescil sırasında askerlikle ilişiği olmadığına dair evrak takdim eder), d) Evli ise evlenme cüzdanının aslı ve fotokopisi, e) KPSS Netice Belgesinin aslı ve fotokopisi, f) 1671982 tarihli ve 85105 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Millet Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmeliğe uygun olarak son bir yıl içinde çekilmiş (4) adet vesikalık fotoğraf, İstenen belgelerin fotokopileri, tatbik esnasında görevli tarafından asılları ile karşılaştırılarak teftiş edildikten sonradan Aslı Görüldüibaresi ile teslim alınır ve belgelerin aslı adaya geri verilir  

Üst Alt